Skocz do zawartości
lukadd

GTA: The Trilogy - The Definitive Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę offtop: Tak czytam i czytam i naszła ochota do powrotu do czwórki. Spotkał się ktoś z jakimiś modami, poprawiającymi grafikę ale nie takimi które niszczą klimat i wymagają kombajnu z rtx 3080 zamiast przyzwoitego PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, lukadd napisał:

Na GTA V to sobie czekałem na wersje PC, oj czekałem. A najlepsze, że miałem i wersję xbox 360 :E Ale nawet po pijaku nie byłem w stanie tego grać w 720p i 20-30fpsach :E No kuźwa nie dało się, było to dla mnie całkowicie nie grywalne w takiej postaci.

Ja na PS3 próbowałem kiedyś i boże jakie to brzydkie i wolne:rotfl:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, FataIity napisał:

Trochę offtop: Tak czytam i czytam i naszła ochota do powrotu do czwórki. Spotkał się ktoś z jakimiś modami, poprawiającymi grafikę ale nie takimi które niszczą klimat i wymagają kombajnu z rtx 3080 zamiast przyzwoitego PC?

Ja miałem takie mody używałem np. tego

https://www.nexusmods.com/gta4/mods/65?tab=files&file_id=104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Zhao napisał:

Ja na PS3 próbowałem kiedyś i boże jakie to brzydkie i wolne:rotfl:

Na PS3 to ogólnie jeszcze gorzej działało niż na xbox 360 :E  A dzisiaj ludzie narzekają, że na podstawowej konsolce cyberpunk lata w 20-30fp :rotfl: i detale takie jakby wykrojone ?. Jakby zapomnieli z czym trzeba się liczyć w konsolowym świecie :E

 

Edytowane przez lukadd
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kris194 napisał:

Oj ja myślę, że o wiele dłużej. Spójrz sobie na takie GTA IV, które realnie przebiło dopiero RDRII 10 lat później. Biorąc pod uwagę ilość czasu i kasy jaką Rockstar/T2 pompuje w VI to spokojnie przez 20 lat będą w stanie to rozwijać. Prawda jest taka, że docieramy do ściany zarówno jeśli chodzi o sprzęt jak i to co można zrobić w grach.

Jesteśmy u kresu ludzi którzy potrafią kodować? Owszem. Połowa technologii czy to AMD, czy NV, czy innych gigantów nie trafiła jeszcze do silników gier. 

Ściana jest, ale w pomysłach i sztuczkach. Kiedyś trzeba było zaprogramować grę w określonym budżecie RAM, policzyć cykl procesora, i jeszcze dowalić GPU i render. A teraz? Gotowe post procesy, wrzucają do AI i zobaczą wyniki, zero optymalizacji, i się kręci biznes. A niech gawiedz kupuje 32 GB RAM jak się nie podoba że nie działa :E

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukadd napisał:

Na PS3 to ogólnie jeszcze gorzej działało niż na xbox 360 :E  A dzisiaj ludzie narzekają, że na podstawowej konsolce cyberpunk lata w 20-30fp :rotfl: i detale takie jakby wykrojone ?. Jakby zapomnieli z czym trzeba się liczyć w konsolowym świecie :E

 

Co ty gadasz - przecież na konsoli to nigdy fps nie spada poniżej 30 to tylko Redzi zawalili sprawę?:E:lol2:

Ja na Ps3 to tylko kilka misji ograłem Franklinem i miałem dość  - nie dziwie się,że multi zamykają :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukadd napisał:

Na GTA V to sobie czekałem na wersje PC, oj czekałem. A najlepsze, że miałem i wersję xbox 360 :E Ale nawet po pijaku nie byłem w stanie tego grać w 720p i 20-30fpsach :E No kuźwa nie dało się, było to dla mnie całkowicie nie grywalne w takiej postaci.

Grali ludzie i byli szczęśliwi a ja i cała reszta musiała czekać aż łaskawie R☆ wyda port na PC co szybko nie nastąpiło :E

RDR2 na XOX za to wyglądał już obłędnie i trzymało te 30k/s w natywnym 4K na Jaguarze z tabletów :E

Sam ograłeś całość jeszcze na PS4PRO gdzie wyglądało to i działało zauważalnie gorzej od XBOX ONE X i miałeś przy tym dziką radość :E

Odsyłam do tematu RDR2 z okresu premiery wrazie jakiś wątpliwości ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, azgan napisał:

RDR2 na XOX za to wyglądał już obłędnie i trzymało te 30k/s w natywnym 4K na Jaguarze z tabletów :E

Tak pewnie, nawet na nowych konsolach w RDR2 nie masz prawdziwego 4K.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dozorca napisał:

Tak pewnie, nawet na nowych konsolach w RDR2 nie masz prawdziwego 4K.

Masz wyżej analizę od Digital Foundry i na XBOX ONE X jest pełne 2160p zresztą na PurePC masz też test i możesz sobie przeczytać - 4K i nieoszukane gdzie na PS4PRO była szachownica (checkerboard rendering)

Recenzja Red Dead Redemption 2 - magnum opus obecnej generacji https://www.purepc.pl/recenzja-red-dead-redemption-2-magnum-opus-obecnej-generacji?page=0,6

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dozorca napisał:

Tak pewnie, nawet na nowych konsolach w RDR2 nie masz prawdziwego 4K.

Tu wygląda obłędnie. :E

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, azgan napisał:

Grali ludzie i byli szczęśliwi a ja i cała reszta musiała czekać aż łaskawie R☆ wyda port na PC co szybko nie nastąpiło :E

RDR2 na XOX za to wyglądał już obłędnie i trzymało te 30k/s w natywnym 4K na Jaguarze z tabletów 

Akurat GTA5 tak działało na ps3/x360 że ja już wolę poczekać 8:E To gra która wyciągnęła totalnego maksa z tamtych konsol a i nowsze xone/ps4 co zaoferowały? 30fps? I to tylko w singlu bo odpalisz online i dropujesz do 20. Ta gra będzie na poziomie PC dopiero na swojej trzeciej generacji konsol!

A teraz wyobraźmy sobie jak będzie wyglądać i co zaoferuje nowe GTA które z XSX/PS5 wyciągnie tyle co GTA5 z ps3/x360 i pełne doświadczenie zobaczysz na PS7, coś niesamowitego :D

 

W przypadku RDR2 chyba było projektowane już docelowo na XOX (a GTA5 pierwsze konsole zaliczyło jako totalne minimum sprzętowe), sam kupiłem wtedy XOX żeby ograć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Wu70 napisał:

 

 

W przypadku RDR2 chyba było projektowane już docelowo na XOX (a GTA5 pierwsze konsole zaliczyło jako totalne minimum sprzętowe), sam kupiłem wtedy XOX żeby ograć :D

Jak powstawało RDR2 to nawet w planach nie było jeszcze XOX więc gra tak samo jak GTA V była projektowana jeszcze pod bazowe modele ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja raczej myślę inaczej :D To miało na tym działać jakoś ale kto o zdrowych zmysłach projektowałby grę pod docelowe 18-20fps? :D

Studio tej klasy raczej współpracuje z producentami konsol a nawet pomijając taką możliwość to nie trudno się domyślić że następne konsole będą mocniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wu70 napisał:

No nie wiem, ja raczej myślę inaczej :D To miało na tym działać jakoś ale kto o zdrowych zmysłach projektowałby grę pod docelowe 18-20fps? :D

Studio tej klasy raczej współpracuje z producentami konsol a nawet pomijając taką możliwość to nie trudno się domyślić że następne konsole będą mocniejsze

Sprawdź w google od kiedy powstawało RDR2 ?

 

Podpowiem 8 lat https://www.miastogier.pl/wiadomosc,40569.html

Więc jak mogło od początku powstawać na XOX jak nawet w planach nie było takiej konsoli ??

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA też robili lata i premiera PS4/XONE to z pewnością nie był dla nich szok wyczytany w gazetach :cool:

Poza tym XOX ma dalej słaby tabletowy procesor, różnice między tymi wersjami nie wymagają zupełnie innego projektu od samego początku, to się raczej klaryfikuje bliżej końca niż początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wu70 napisał:

GTA też robili lata i premiera PS4/XONE to z pewnością nie był dla nich szok wyczytany w gazetach :cool:

Poza tym XOX ma dalej słaby tabletowy procesor, różnice między tymi wersjami nie wymagają zupełnie innego projektu od samego początku, to się raczej klaryfikuje bliżej końca niż początku

Ale GPU sporo mocniejsze a RDR2 ciśnie głównie grafikę. Nie jest możliwe żeby gra projektowana była na XOX jak nawet devkita nie mieli. 

PS4 i XO to miały tak słabe CPU że pod pewnymi względami już ten CELL z PS3 był lepszy więc nie ma co się dziwić że wyszło to co wyszło z GTAV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ludzie dalej będą w SA szukać Yetiego, kiedyś się naczytałem różnych ciekawostek i sam szukałem:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

Grali ludzie i byli szczęśliwi a ja i cała reszta musiała czekać aż łaskawie R☆ wyda port na PC co szybko nie nastąpiło 

Jasne, konsolowe 20fps i ludzie szczęśliwi :disco: i całowali Rockstara po rączkach za taki majstersztyk :E Typowi konsolowcy i ich cinematic experience, a człowiek nie widzi więcej niż 30fps :E Takie to były czasy :rotfl:

Mimo, że jak pisałem miałem wtedy xboxa 360 i GTA V to nie należałem do tych szczęśliwców cieszących się z grania w 20-30fps, a były i miejscówki gdzie dropiło do ~15 fps :E Pokaz slajdów dla ślepych w 720p tak ta gra wyglądała na x360/ps3. Ta gra była nie grywalna dla normalnego człowieka na tamtej generacji.

@crush Ty chyba jeszcze masz dobrą pamięć w przeciwieństwie do co niektórych labowiczów. Przypomnij nam jak dobrze się bawiłeś w GTA V na xbox 360/ps3 :E

Dopiero wersja PS4 jako tako działała w singlu ~30fps, ale i tak w online było dalej 20-30fps :E Oj jak wtedy było warto czekać na wersję PC ?

2 godziny temu, azgan napisał:

RDR2...

A o RDR2 to sam wiesz, jest temat stworzony dla tej gry, nieraz było omawiane i nie ma co tutaj w temacie GTA znowu tego wałkować.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jestem głupi ale po ponad 10 lat grania na Pc i przerzuceniu sie od roku na Ps5 nie widzę żadnej różnicy podczas grania pomiędzy 60 klatami a 30 :E Zwłascza ze przynajmniej na Ps5 zawsze jest ona stała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno R☆ dowiezie ponownie świetny tytuł który będzie wyprzedzać swoje czasy i jestem spokojny o to jak będzie wyglądać GTA6 na Next-Genach widząc to co zrobili na poprzedniej generacji z RDR2. 

Co do Remasterów starych części GTA

„Trzy kultowe miasta, trzy epickie historie. Zagraj w definiujące gatunek klasyki oryginalnej trylogii Grand Theft Auto: Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas zaktualizowane dla nowej generacji, teraz z ogólnymi ulepszeniami, w tym genialnym nowym oświetleniem oraz ulepszenia środowiskowe, tekstury w wysokiej rozdzielczości, zwiększone odległości rysowania, sterowanie i celowanie w stylu Grand Theft Auto V i wiele więcej, ożywiając te ukochane światy na zupełnie nowych poziomach szczegółowości.”

Chyba wszyscy się tego spodziewali 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, jakbaj napisał:

Moze jestem głupi ale po ponad 10 lat grania na Pc i przerzuceniu sie od roku na Ps5 nie widzę żadnej różnicy podczas grania pomiędzy 60 klatami a 30 :E Zwłascza ze przynajmniej na Ps5 zawsze jest ona stała

Grałem ostatnio w Sunset Overdrive, gra domyślnie mi się odpaliła w 30 fps i sobie pomyślałem sobie, WTF czemu to tak ch* chodzi,  wszystko w spowolnionym tempie, odpaliłem MSI, a tam 30 fps. Wchodzę w opcję wył limiter i od razu lepiej. IMO niebo, a ziemia. 

Jak miałem PS3 i grałem w 30 fps przez 10 lat to także się przyzwyczaiłem.;) 

56 minut temu, lukadd napisał:

a człowiek nie widzi więcej niż 30fps

Człowiek nie widzi więcej niż 2 GB ramu. :E 

56 minut temu, lukadd napisał:

Ty chyba jeszcze masz dobrą pamięć w przeciwieństwie do co niektórych labowiczów. Przypomnij nam jak dobrze się bawiłeś w GTA V na xbox 360/ps3

Nie jestem crush ale odpowiem - bardzo dobrze się bawiłem w GTAV na PS3 - serio. :D 

Edytowane przez Jaycob
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Jaycob napisał:

 

 

Nie jestem crush ale odpowiem - bardzo dobrze się bawiłem w GTAV na PS3 - serio. :D 

Takich osób było sporo wystarczy poczytać stare tematy i jak to wyglądało w tamtym czasie ?

Ja akurat byłem w tej grupie co też czekała aż trafi na PC ale sklerozy nie mam i pamiętam jaki był szał na GTAV w dniu premiery na PS3 i X360.

Pamiętam nawet takiego newsa że napadli jakiegoś typka z nowym X360 i ukradli mu konsolę z GTA V bo chcieli zagrać w UK z tego co pamiętam to było :hahaha:

Jak się odświeży temat z RDR2 to też widać ile PCMR pękło i kupiło konsole żeby tylko zagrać i tyle było z czekania na port PC ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Jaycob napisał:

Nie jestem crush ale odpowiem - bardzo dobrze się bawiłem w GTAV na PS3 - serio. :D 

Ja niestety nie, nie byłem w stanie znieść tego tragicznie niskiego fps. Jakby to było te 30fps to pewnie bym ograł i na tym 360. Ale w pokaz slajdów w okolicach często 20-25fps to już było ponad moje siły.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...