Skocz do zawartości
lukadd

GTA: The Trilogy - The Definitive Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkiego może się człowiek przyzwyczaić, ja miałem tylko ps3 i x360 w tamtym czasie.  

 

No, ale teraz raczej bym nie wrócił do 30 fps. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, azgan napisał:

Na pewno R☆ dowiezie ponownie świetny tytuł który będzie wyprzedzać swoje czasy i jestem spokojny o to jak będzie wyglądać GTA6 na Next-Genach widząc to co zrobili na poprzedniej generacji z RDR2. 

Co do Remasterów starych części GTA

„Trzy kultowe miasta, trzy epickie historie. Zagraj w definiujące gatunek klasyki oryginalnej trylogii Grand Theft Auto: Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas zaktualizowane dla nowej generacji, teraz z ogólnymi ulepszeniami, w tym genialnym nowym oświetleniem oraz ulepszenia środowiskowe, tekstury w wysokiej rozdzielczości, zwiększone odległości rysowania, sterowanie i celowanie w stylu Grand Theft Auto V i wiele więcej, ożywiając te ukochane światy na zupełnie nowych poziomach szczegółowości.”

Chyba wszyscy się tego spodziewali 

 

No czyli tekstury+oswietlenie ,ktos kto spodziewał sie grafiki jak z GTA 5 ,moze sie srogo zawiesc.Ale dobrze ze pisza o sterowaniu,dzis odpalam Vice City i sterowanie Tommym jest mówiac delikatnie rzecz mówiac słabe,a jak to poprawia to juz bedzie sporo.

pozatym to nie jest trylogia ,bo te gry nie maja ze soba nic wspólnego.

Edytowane przez Kubaś_30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jaycob napisał:

Do wszystkiego może się człowiek przyzwyczaić, ja miałem tylko ps3 i x360 w tamtym czasie.  

 

No, ale teraz raczej bym nie wrócił do 30 fps. 

Wiesz jakby tam było te 30fps to pewnie bym ograł. Problem, że nie było tam tych 30fps, przeważnie było mniej, a często nawet sporo mniej.

Nie wiem co mam ci powiedzieć, nawet te ~720p bym przecierpiał bo przecież tak ogrywałem np. RDR1, no ale od tego pokazu slajdów w GTA V po prostu mnie głowa bolała. Nie byłem w stanie w to grać dłużej jak 15-20 minut, aż w końcu olałem to całkowicie i czekałem na wersje PC :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

Wiesz jakby tam było te 30fps to pewnie bym ograł. Problem, że nie było tam tych 30fps, przeważnie było mniej, a często nawet sporo mniej.

Nie wiem co mam ci powiedzieć, nawet te 720p bym przecierpiał bo przecież tak ogrywałem np. RDR1, no ale od tego pokazu slajdów w GTA V po prostu mnie głowa bolała. Nie byłem w stanie w to grać dłużej jak 15-20 minut, aż w końcu olałem to całkowicie i czekałem na wersje PC :E

Mnie też to zniechęcało i wcale się Tobie nie dziwię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukadd napisał:

Nie wiem co mam ci powiedzieć, nawet te ~720p bym przecierpiał bo przecież tak ogrywałem np. RDR1,

Na Xbox, na PS3 z tego co pamiętam to było 560p. :E  Dlatego dobrze mieć obie konsole! :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Jaycob napisał:

Na Xbox, na PS3 z tego co pamiętam to było 560p. :E  Dlatego dobrze mieć obie konsole! :E 

Trudno się z tym nie zgodzić :E.

A tak na marginesie to ja w XBOX'ach nie siedziałem ale ostatnio nadrabiam braki w wiedzy i się zdziwiłem oglądając ten materiał 

okazuje się że koksy praktycznie zawsze od pierwszej konsoli robiły miazgę z PlayStation i przestałem się już dziwić skąd taki pogląd że konsola Microsoftu jest uważana za lepszy wybór do gier multi-platformowych.

GTA V i sytuacja o które wspominasz wyżej również jest tego najlepszym przykładem.

GTA V na PS3 wyglądało i działało koszmarnie. Projekt był zbyt ambitny na możliwości tego sprzętu ale nie ma co się dziwić bo gra do dzisiaj robi wrażenie.

33 minuty temu, Kubaś_30 napisał:

 

No czyli tekstury+oswietlenie ,ktos kto spodziewał sie grafiki jak z GTA 5 ,moze sie srogo zawiesc.Ale dobrze ze pisza o sterowaniu,dzis odpalam Vice City i sterowanie Tommym jest mówiac delikatnie rzecz mówiac słabe,a jak to poprawia to juz bedzie sporo.

pozatym to nie jest trylogia ,bo te gry nie maja ze soba nic wspólnego.

Na pocieszenie to lepsze oświetlenie 

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Kubaś_30 napisał:

pozatym to nie jest trylogia ,bo te gry nie maja ze soba nic wspólnego.

No wcale, są tylko osadzone w tym samym uniwersum :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2021 o 20:18, Kubaś_30 napisał:

Fajnie by bylo zobaczyc Remake RDR1 i GTA 4,swietne gry ktore zasługują na to zeby je pokazać na nowo.

Jednoczesnie R idzie po najmniejszej lini oporu,ile oni wydali nowych gier w ciagu ostatnich 5 lat a ile taki Ubisoft katujący graczy hitami pokroju Far cry 6,ludzie naprawde zagrali by w cos bardziej ambitnego.

Marzy mi sie takie L.A Noire 2 z troche otwartym swiatem/miastem.

Remaster L.A Noire zdaję się że R☆ też już wydał ?? W 2 też bym oczywiście zagrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, azgan napisał:

okazuje się że koksy praktycznie zawsze od pierwszej konsoli robiły miazgę z PlayStation i przestałem się już dziwić skąd taki pogląd że konsola Microsoftu jest uważana za lepszy wybór do gier multi-platformowych.

Z tego co pamiętam wyjątkiem jest xbox one/one S, gdzie wiele gier chodziło w 900p a na ps4 te same tytuły osiągały pełne 1080p :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2021 o 20:18, Kubaś_30 napisał:

idzie po najmniejszej lini oporu (...)

:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Remaster L.A Noire zdaję się że R☆ też już wydał ?? W 2 też bym oczywiście zagrał.

O to bym chciał z chęcią zagrać. Kupiłem ostatnio, ale grafika już nie taka i brak polskich napisów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lamparcicho napisał:

Z tego co pamiętam wyjątkiem jest xbox one/one S, gdzie wiele gier chodziło w 900p a na ps4 te same tytuły osiągały pełne 1080p :)

Zgadza się i dopiero później to naprawili wydając XOX ?

A co do tych remasterów starych części GTA to oceni się jak to wygląda jak już pokażą jakieś screeny albo chociaż Trailer z urywkami rozgrywki.

Tak jak pisałem wcześniej ja nie grałem we wszystkie stare części więc nadal jestem zainteresowany żeby je nadrobić 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, azgan napisał:

Tak jak pisałem wcześniej ja nie grałem we wszystkie stare części więc nadal jestem zainteresowany żeby je nadrobić 

To gdzie się uchowałeś przez ten czas, pod kamieniem. ?:E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukadd napisał:

Ty chyba jeszcze masz dobrą pamięć w przeciwieństwie do co niektórych labowiczów. Przypomnij nam jak dobrze się bawiłeś w GTA V na xbox 360/ps3 :E

Taaa... To było coś co zaakceptowałem tylko dlatego, że GTA. Misja Trevora z łodzią podwodną. 10-15 klatek na sekundę. Do tego mój analfabetyzm w obsłudze pada i generalnie było. :thumbup:

Swoją drogą to ja i w 4 grałem na x360. Tam to były cuda. Jak się pół tekstur nie wczytywało przy szybkiej jeździe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, crush napisał:

 

Swoją drogą to ja i w 4 grałem na x360. Tam to były cuda. Jak się pół tekstur nie wczytywało przy szybkiej jeździe.

Akurat GTA 4 jak wychodziło na PC to też były gigantyczne problemy i chyba wszyscy to pamiętają 

Wielkie problemy pecetowej konwersji GTA IV https://www.benchmark.pl/aktualnosci/wielkie-problemy-pecetowej-konwersji-gta-iv.html

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, azgan napisał:

Akurat GTA 4 jak wychodziło na PC to też były gigantyczne problemy i chyba wszyscy to pamiętają 

Wielkie problemy pecetowej konwersji GTA IV https://www.benchmark.pl/aktualnosci/wielkie-problemy-pecetowej-konwersji-gta-iv.html

Jasne. Ale na konsoli to był jakiś niesmaczny żart. Plus na PC mogłeś pokombinować, z ustawieniami, plikami, modami. Na konsoli mogłeś co najwyżej zapłakać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kubaś_30 napisał:

No czyli tekstury+oswietlenie ,ktos kto spodziewał sie grafiki jak z GTA 5 ,moze sie srogo zawiesc.Ale dobrze ze pisza o sterowaniu,dzis odpalam Vice City i sterowanie Tommym jest mówiac delikatnie rzecz mówiac słabe,a jak to poprawia to juz bedzie sporo.

Dokładnie, jak ja ostatnio zainstalowałem sobie VC i SA to w VC w ogóle myszka nie działała bo trzeba było coś przestawiać w kompie ? Następnie jak już działała to szybciej chodziła w pionie a wolniej w poziomie? W SA trochę mniej problemów ale i tak maskara z tym sterowaniem myszką, to w takich starych grach nie chodzi płynnie bo to jest robione pod analogi w padzie.

Godzinę temu, azgan napisał:

Akurat GTA 4 jak wychodziło na PC to też były gigantyczne problemy i chyba wszyscy to pamiętają 

Problem z GTA 4 to jest do tej pory. Sterowanie jak wcześniej napisałem robione pod analogi, sztywne ruchy po osi X Y, tragedia. Plus do tej pory nawet na obecnym PC nie trzyma mi fps na stałych 60 tylko lata 40-60 strasznie nie stabilny, gdzie na tym samym PC GTA V grafika wysokie i 80-90fpsów.

"sterowanie i celowanie w stylu Grand Theft Auto V " łoo panie dajcie mi to w GTA 4, tylko to, nic więcej i będę mógł znów bez zgrzytów zębami ograć. Sterowanie i celowanie w GTA V na PC jest dopiero pierwszym udanym ze wszystkich GTA, więc jak dla mnie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Gronek31 napisał:

Dokładnie, jak ja ostatnio zainstalowałem sobie VC i SA to w VC w ogóle myszka nie działała bo trzeba było coś przestawiać w kompie ? Następnie jak już działała to szybciej chodziła w pionie a wolniej w poziomie? W SA trochę mniej problemów ale i tak maskara z tym sterowaniem myszką, to w takich starych grach nie chodzi płynnie bo to jest robione pod analogi w padzie.

 

 

Ja San Andreas próbowałem na padzie ,bo jest mod ale przez strzelanie szybko zaprzestalem granie?

Ciekawe bo do San Andreas jest tyle fajnych enb ze one zmieniaja graficzne gre,gorzej bedzie jak Remaster bedzie wygladał gorzej?

Musza poprawic chodzenie/strzelanie w kazdym aspekcie i to we wszytskich czesciach zeby nie bylo kompromitacji,bo ten Remaster jakos mi dziwnie sie zapowiada,zwlaszcze ze odpowiedzialnosc spada na Rockstar a Remaster robi chyba jakies małe pod-studio.

Edytowane przez Kubaś_30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2021 o 19:08, lukadd napisał:

Jasne, konsolowe 20fps i ludzie szczęśliwi :disco: i całowali Rockstara po rączkach za taki majstersztyk :E Typowi konsolowcy i ich cinematic experience, a człowiek nie widzi więcej niż 30fps :E Takie to były czasy :rotfl:

Mimo, że jak pisałem miałem wtedy xboxa 360 i GTA V to nie należałem do tych szczęśliwców cieszących się z grania w 20-30fps, a były i miejscówki gdzie dropiło do ~15 fps :E Pokaz slajdów dla ślepych w 720p tak ta gra wyglądała na x360/ps3. Ta gra była nie grywalna dla normalnego człowieka na tamtej generacji.

@crush Ty chyba jeszcze masz dobrą pamięć w przeciwieństwie do co niektórych labowiczów. Przypomnij nam jak dobrze się bawiłeś w GTA V na xbox 360/ps3 :E

Dopiero wersja PS4 jako tako działała w singlu ~30fps, ale i tak w online było dalej 20-30fps :E Oj jak wtedy było warto czekać na wersję PC ?

A o RDR2 to sam wiesz, jest temat stworzony dla tej gry, nieraz było omawiane i nie ma co tutaj w temacie GTA znowu tego wałkować.

W 3ke i vc pierwszy raz ogrywałem na PC też w jakiś 15-20fpsach bo nie chciałem schodzić z rozdziałki 1024/768 :E Grane na rivce tnt 2, p3 500mhz i 256mb ram ;)

Jak w 2004 dostałem od rodziców zestaw składający się z Athlona 3200, radeona 9800pro i 1gb ram to nie mogłem się nadziwić płynności :E 

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2021 o 22:52, crush napisał:

Jasne. Ale na konsoli to był jakiś niesmaczny żart. Plus na PC mogłeś pokombinować, z ustawieniami, plikami, modami. Na konsoli mogłeś co najwyżej zapłakać.

Może i FPS nie był cudem natury, ale przynajmniej uruchamiało się i działało, w przeciwieństwie do wersji PC'towej XD Wolałbym już ograć ówcześnie na konsoli, niż stracić z połowę czasu przejścia GTA IV na zabawę, żeby w ogóle się uruchamiało, a potem jakkolwiek działało to na PC, niestety wtedy byłem PCMR i nie wiedziałem, że w gry da się po prostu grać XD W dodatku grałem ówcześnie na high endzie, a i tak wyglądało i działało podobnie/gorzej niż na konsoli, na nowym PC z 2008 z GTS'em 8800 musiałem np. całkowicie wyłączać cienie, dzięki za taką "lepszą wersję", także jedyny benefit wersji PC'towej nad konsolową jest taki, że po kilku latach dopiero nadawał się (jakoś) do grania, na konsoli nadal pozostanie taki sam, jednak po kilku latach to ja już miałem GTA V, podziękował więc. Niesmacznym żartem był właśnie ten koszmarny port PC'towy, gdybym nie był wtedy taki przyspawany do PC'ta, to z o wiele większą chęcią wybrałbym 720p i spadki klatek, niż to co przeżywałem z wersją na komputry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Przemcio666 napisał:

Może i FPS nie był cudem natury, ale przynajmniej uruchamiało się i działało, w przeciwieństwie do wersji PC'towej XD Wolałbym już ograć ówcześnie na konsoli, niż stracić z połowę czasu przejścia GTA IV na zabawę, żeby w ogóle się uruchamiało, a potem jakkolwiek działało to na PC, niestety wtedy byłem PCMR i nie wiedziałem, że w gry da się po prostu grać XD W dodatku grałem ówcześnie na high endzie, a i tak wyglądało i działało podobnie/gorzej niż na konsoli, na nowym PC z 2008 z GTS'em 8800 musiałem np. całkowicie wyłączać cienie, dzięki za taką "lepszą wersję", także jedyny benefit wersji PC'towej nad konsolową jest taki, że po kilku latach dopiero nadawał się (jakoś) do grania, na konsoli nadal pozostanie taki sam, jednak po kilku latach to ja już miałem GTA V, podziękował więc. Niesmacznym żartem był właśnie ten koszmarny port PC'towy, gdybym nie był wtedy taki przyspawany do PC'ta, to z o wiele większą chęcią wybrałbym 720p i spadki klatek, niż to co przeżywałem z wersją na komputry.

GTS8800 był daleko od high endu w 2008 roku, swoją drogą. Ale GTA IV było po prostu bardzo słabym portem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były GTX'y 2XX czy 9800, ale nadal GTS 8800 odpalał wszystko w maksymalnych detalach, łącznie z graficznymi killerami jak pierwszy AC czy Crysis, więc jak musisz grać na takim GPU z wyłączonymi cieniami, no to coś tutaj poszło nie tak, bardzo : D Pewnie wtedy GTX'y 9800 i 2XX to były jak dzisiaj RTX'y z serii 30, czyli miały je 3 osoby na świecie (ludzie z Laba np.), na nich zresztą GTA IV też cisnęło w niestabilnych 30 klatkach XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Przemcio666 napisał:

Może i FPS nie był cudem natury, ale przynajmniej uruchamiało się i działało, w przeciwieństwie do wersji PC'towej XD Wolałbym już ograć ówcześnie na konsoli, niż stracić z połowę czasu przejścia GTA IV na zabawę, żeby w ogóle się uruchamiało, a potem jakkolwiek działało to na PC, niestety wtedy byłem PCMR i nie wiedziałem, że w gry da się po prostu grać XD W dodatku grałem ówcześnie na high endzie, a i tak wyglądało i działało podobnie/gorzej niż na konsoli, na nowym PC z 2008 z GTS'em 8800 musiałem np. całkowicie wyłączać cienie, dzięki za taką "lepszą wersję", także jedyny benefit wersji PC'towej nad konsolową jest taki, że po kilku latach dopiero nadawał się (jakoś) do grania, na konsoli nadal pozostanie taki sam, jednak po kilku latach to ja już miałem GTA V, podziękował więc. Niesmacznym żartem był właśnie ten koszmarny port PC'towy, gdybym nie był wtedy taki przyspawany do PC'ta, to z o wiele większą chęcią wybrałbym 720p i spadki klatek, niż to co przeżywałem z wersją na komputry.

Mi akurat 4ka chodziła na pc bez najmniejszych kombinacji na 8800 gt i w miare płynnie a kupiona jakoś niedawno po premierze

 

Edit: No dobra aż sobie wpisałem gta iv i swój nick i coś takiego mi wyskoczyło xD Ale zaraz po premierze było ok, tylko później były problemy xDDD  

 

 

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...