Skocz do zawartości
lukadd

GTA: The Trilogy - The Definitive Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, crush napisał:

A czy ja im blokuję sprzedaż? Wyszedłem w proteście jak jełopy z Netflixa przeciw Chapellowi? Nie. Rozmawiamy sobie na forum. Oni mają prawo wprowadzać głupie zmiany, ja mam prawo powiedzieć, że są głupie.

A co do swastyki to czekam na gry o nazistach bez swastyk. Maksimum zidiocenia. :lol2:

To jest nowa gra, nikt nie nie usuwa tego elementu ze starej części wiec ciezko to nawet nazwać zmiana, bo cała gra bedzie zmiana wobec oryginału.  Jeśli ktoś chce gry o 2 wojnie światowej bez swastyk, to trudno, to wciaz wizja autorska zadna gra nie ma na celu otwarzania faktów hisotrycznych tylko przerabiania ich pod swoja wizje , równiez dobrze mozemy sie czepiac ze w RDR2 chodzi sobie z bronią po miescie kiedy w tatych czasach trzeba było ja zostawić u szeryfa ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, crush napisał:

A czy ja im blokuję sprzedaż? Wyszedłem w proteście jak jełopy z Netflixa przeciw Chapellowi? Nie. Rozmawiamy sobie na forum. Oni mają prawo wprowadzać głupie zmiany, ja mam prawo powiedzieć, że są głupie.

A co do swastyki to czekam na gry o nazistach bez swastyk. Maksimum zidiocenia. :lol2:

Nie musisz czekać, zobacz Vanguarda, tam są krzyże zamiast swastyk i wygląda to śmiesznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, jakbaj napisał:

To jest nowa gra, nikt nie nie usuwa tego elementu ze starej części wiec ciezko to nawet nazwać zmiana, bo cała gra bedzie zmiana wobec oryginału.  Jeśli ktoś chce gry o 2 wojnie światowej bez swastyk, to trudno, to wciaz wizja autorska zadna gra nie ma na celu otwarzania faktów hisotrycznych tylko przerabiania ich pod swoja wizje , równiez dobrze mozemy sie czepiac ze w RDR2 chodzi sobie z bronią po miescie kiedy w tatych czasach trzeba było ja zostawić u szeryfa ...

Jaka nowa gra? To nie jest nawet remake tylko remaster.

Jasne, że trudno. Można tam nawet wstawić wzamian Gwiazdy Dawida, skoro taka wizja autorska. Tyle, że to dalej będzie niesamowicie głupie.

Nie wszystkie miasta miały nakaz zdawania broni. Ba. Były też miejsca z dopuszczonym open carry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, crush napisał:

Jaka nowa gra? To nie jest nawet remake tylko remaster.

Jasne, że trudno. Można tam nawet wstawić wzamian Gwiazdy Dawida, skoro taka wizja autorska. Tyle, że to dalej będzie niesamowicie głupie.

Nie wszystkie miasta miały nakaz zdawania broni. Ba. Były też miejsca z dopuszczonym open carry.

Remaster to wciąż nowa gra za nowa cenę.  Głupie to będzie jesli ten brak koszulki sprawi ze beda bawił sie gorzej przy tej grze, wtedy oznacza ze z oryginałem było coś mocno nie tak skoro taka pierodła ma mi zepsuć zabawę. Rokcstar zawsze usuwał nie wygodne treści, wyleciała masa misji z starszych częśći podczas produkcji który mogły byc kontrowersyjne, to nie jest żadna nowość ze strony tego studia, widocznie teraz taka koszulka moze byc problemem zwłaszcza patrzać na to co sie dzieje obecnie w Stanach tak samo jak problemem było wysadzanie wieżowca w GTA 3 po wydarzeniach z 2001. czemu nie czepiamy sie tej sytuacji? Ja chce skasowany kontent!!! Serio naprawde to azz tak duzy problem dla ciebie tym bardziej powtarzam nikt jej nie usuwa z oryginału

Edytowane przez jakbaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest nowa gra. I na tym upada cały Twój argument.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, jakbaj napisał:

Jaka nowa gra? :E To jest ledwie remaster i to dość ubogi, co widać gołym okiem. Zamiast zająć się rzeczami ważnymi, zajmują się jakimiś pierdoletami. 

Gry nie mają na celu odtwarzania faktów historycznych? Faktów 1:1 może nie, ale wymagane jest osadzenie ich w wiarygodnym świecie. Zasłanianie się wizją artystyczną to w 99% próba tłumaczenia nieudolności twórców (albo przez nich samych).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Vulc napisał:

Jaka nowa gra? :E To jest ledwie remaster i to dość ubogi, co widać gołym okiem. Zamiast zająć się rzeczami ważnymi, zajmują się jakimiś pierdoletami. 

Gry nie mają na celu odtwarzania faktów historycznych? Faktów 1:1 może nie, ale wymagane jest osadzenie ich w wiarygodnym świecie. Zasłanianie się wizją artystyczną to w 99% próba tłumaczenia nieudolności twórców (albo przez nich samych).

Bzdura totalna, wymagane jest osadzenie ich w wiarygodnym świecie?? No na pewno nie seria Gta. To jest nowa gra jakbyś tego sam nie nazwał, to ze jest wersja przerobiona oryginału niczego nie zmienia,  to nie jest GTA 3 z 2001 roku, nie kupujesz aktualizacji tylko wydajesz kasę na osobny produkt, koniec kropka 

Edytowane przez jakbaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, jakbaj napisał:

Rozumiem na tyle ze nie potrzebuje flagi na koszulce  żeby rozumieć co dana postać przedstawia, tak jakby nie było to oczywsite z samych dialogów 

A skąd wiesz czy pewne dialogi nie zostaną wycięte?

Jak robią remaster (a nie remake), to niech trzymają się ściśle oryginału. Jadą na nostalgii i taka zabawa w dostosowywanie tytułu do współczesnych odbiorców jest żałosna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, slafec napisał:

A skąd wiesz czy pewne dialogi nie zostaną wycięte?

Jak robią remaster (a nie remake), to niech trzymają się ściśle oryginału. Jadą na nostalgii i taka zabawa w dostosowywanie tytułu do współczesnych odbiorców jest żałosna.

Jeśli maja sie ściśle trzymać oryginału, to powini zostawic mechanike sprzed 20 lat, bo tą znaną z Gta 5 gra bedzie znacząco sie rozniła w misjach i uwierz bardziej niz potencjalnie wycięty dialog wpłynie na twoje doświadczenia z gry, poza tym nie ma takich informacji pókico 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, jakbaj napisał:

Bzdura totalna, wymagane jest osadzenie ich w wiarygodnym świecie?? No na pewno nie seria Gta. To jest nowa gra jakbyś tego sam nie nazwał, to ze jest wersja przerobiona oryginału niczego nie zmienia,  to nie jest GTA 3 z 2001 roku, nie kupujesz aktualizacji tylko wydajesz kasę na osobny produkt, koniec kropka 

A czy ja pisałem, że chodzi mi o GTA, jeśli sam podajesz przykłady ze swastykami? Kontekst chłopie. :E To jest remaster, a nie remake, więc z definicji nie będzie to nowa gra. To, że Ty sobie to ubzdurałeś, niczego nie zmienia.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, jakbaj napisał:

Jeśli maja sie ściśle trzymać oryginału, to powini zostawic mechanike sprzed 20 lat, bo tą znaną z Gta 5 gra bedzie znacząco sie rozniła w misjach i uwierz bardziej niz potencjalnie wycięty dialog wpłynie na twoje doświadczenia z gry, poza tym nie ma takich informacji pókico 

Z takim podejściem to nie powinni wydawać remastera.

Ja dostrzegam różnicę między ulepszeniem grafiki/mechaniki, a zmianą fabuły czy ogólnego przekazu gry. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Vulc napisał:

A czy ja pisałem, że chodzi mi o GTA, jeśli sam podajesz przykłady że swastykami? Kontekst chłopie. :E To jest remaster, a nie remake, więc z definicji nie będzie to nowa gra. To, że Ty sobie to ubzdurałeś, niczego nie zmienia.

Słuchaj jeśli studio wydaje gre jako osobny produkt do sklepu pod nowa nazwę pod nowa platformę nie będącą aktualizacją do poprzedniej, to jest nowa  gra i nasze definicje tego nie zmienia  :E. To na ile to bedzie nowa gra w praktyce nie ma żadnego znacznie, jest to zupełnie osobny produkt, ich produkt i moga to nazywac i zmieniać co sobie chcą 

Edytowane przez jakbaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, jakbaj napisał:

No na pewno nie seria Gta.

Yebłem. Ta seria stoi laniem z Amerykańskiego stylu życia, pop-kultury, polityki. Na tych stereotypach, ale też i prawdziwych cechach tworzone są postacie, ich dialogi i cała otoczka fabularna.

Tak. Taki redneck jak Phil Cassidy prawdopodobnie z dumą nosiłby taką koszulkę. W sumie wyszło im śmiesznie, bo takim ruchem poniekąd wybielili białego rednecka - bandytę. :E

3 minuty temu, jakbaj napisał:

Słuchaj jeśli studio wydaje gre jako osobny produkt do sklepu pod nowa nazwę pod nowa platformę nie będącą aktualizacją do poprzedniej, to jest nowa  gra i nasze definicje tego nie zmienia  :E. To na ile to bedzie nowa gra w praktyce nie ma żadnego znacznie, jest to zupełnie osobny produkt, ich produkt i moga to nazywac i zmieniać co sobie chcą 

Oni sami nazywają to remasterem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, crush napisał:

Tak. Taki redneck jak Phil Cassidy prawdopodobnie z dumą nosiłby taką koszulkę. W sumie wyszło im śmiesznie, bo takim ruchem poniekąd wybielili białego rednecka - bandytę. :E

No juz Vice City Stroies oraz Gta 3 nie nosi, pewnie ja zamienił na majtki ztym logo :E

3 minuty temu, crush napisał:

Yebłem. Ta seria stoi laniem z Amerykańskiego stylu życia, pop-kultury, polityki. Na tych stereotypach, ale też i prawdziwych cechach tworzone są postacie, ich dialogi i cała otoczka fabularna.

Oni sami nazywają to remasterem.

Nie ma definicji remasteru, kazde studio rozumie je inaczej o wprowadza zmiany po swojemu dla jednych jest to aktualizacja darmowa   dla innych plątna a dla jeszcze innych osobny produkt 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, jakbaj napisał:

No juz Vice City Stroies oraz Gta 3 nie nosi,

Ale to nie jest ani VCS ani GTA3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, crush napisał:

Też mi przeszkadza hiperpoprawność polityczna, ale znikające niewygodne symbole to żadna nowość i nic na to nie poradzimy. 30 lat temu z serii Final Fantasy na zachodnie rynki poznikały krzyże i gwiazdy Dawida także ¯\_(ツ)_/¯

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, jakbaj napisał:

No a jak ma wydać, jako nakładkę do starej wersji? :E Patch do ściągnięcia? :E Przecież Rockstar od lat bezczelnie doi ludzi na kolejnych edycjach GTA5, ale nawet i bez tego każdy remaster wydawany jest oddzielnie. Co ma do tego nowa platforma? Ubzdurałeś sobie, że to nowa gra i podajesz jakieś pokraczne argumenty, kiedy nawet na stronie Rockstara masz precyzyjnie opisane co będzie zmienione, a co nie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, crush napisał:

Ale to nie jest ani VCS ani GTA3.

A to nie jest VC z 2002  tylko gta definitive edition z 2021. Nie wiem co za bardzo chcesz udowodnic, okej rozumiem jak ta koszulka była ważna dla ciebiei bez niej gra jest stracona no trudno w nowej wersji nie będzie za to dostaniemy lepsze sterowanie, tak to juz jest w zyciu pewne zmiany nastają i nic z tym nie zrobisz  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym remasterze pewne jest chyba tylko to ze muzyka z radia będzie zmieniona przez brak licencji na poszczególne kawałki i to jest niestety duży minus remastera

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, jakbaj napisał:
Nie ma definicji remasteru, kazde studio rozumie je inaczej o wprowadza zmiany po swojemu dla jednych jest to aktualizacja darmowa   dla innych plątna a dla jeszcze innych osobny produkt 

Ależ oczywiście, że jest. To, że stosuje się go w branży elastycznie, jak wiele innych rzeczy, nie przeczy tej definicji. A GTA Def Edition to klasyczny przykład remasteru pod nową generację. Tutaj nie ma miejsca na żadną interpretację.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Vulc napisał:

Ależ oczywiście, że jest. To, że stosuje się go w branży elastycznie, jak wiele innych rzeczy, nie przeczy tej definicji. A GTA Def Edition to klasyczny przykład renasteru pod nową generację. Tutaj nie ma miejsca na żadną interpretację.

Chyba wymyślona przez graczy na Wikipedii :) Okej moze to byc nawet dla ciebie ta sama gra co 2001, wszystko mi jedno, dyskusja zaczeła sie od koszulki i jej braku na co podałem argument ze maja do tego prawo, bo nikt jej nie usuwa z orginalu tylko wydanej na nowo w grze lub dla ciebie remastrze ktory nie jest nowa grą , jest czymś co nikogo nie powinno dziwić, bo moga sobie zmeiniać co chcą  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i zamienili, a ludzie mają z tego całkiem uzasadnioną bekę. Z pewnością nie czyni to gry "nową". Za to jeśli mają zamiar wciskać więcej takich zmian, do serii która zrobiła karierę m.in. na kontrowersjach, stereotypach i wyśmiewaniu american life, mam szczerą nadzieję, że im to wyjdzie bokiem.

Edytowane przez Vulc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Vulc napisał:

No i zamienili, a ludzie mają z tego całkiem uzasadnioną bekę. Z pewnością nie czyni to gry "nową". Za to jeśli mają zamiar wciskać więcej takich zmian, do serii która zrobiła karierę m.in. na kontrowersjach, stereotypach i wyśmiewaniu american life, mam szczerą nadzieję, że im to wyjdzie bokiem.

Robili to od zawsze, masa pomysłów została skasowana nic nowego i poki co nie wyszło im to bokiem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się wydaje, że poprawili  nawet te detale twarzy 

cd6855cbe9aae1867854bc9771cf472c03b5fed0

• Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt, zbyt żółte. Może zmienią w paczach na szare gęby :) Liberty City bylo zawsze szare i deszczowe, a tu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi