Skocz do zawartości
Isharoth

Samsung Galaxy A52s 5G vs Xiaomi 11 Lite 5G NE

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Isharoth napisał:

Akurat tu gdzie mieszkam raczej nie ma większych problemów z 5G, a sytuacja w całym kraju i tak wciągu następnych 3-4 lat może się gwałtownie zmienić. Niestety, już patrzyłem na telefony które 5G nie mają, ale ostatecznie po dłuższym rozmyślaniu zdecydowałem że dzisiaj kupno smartfona za 2k bez 5G jest bardzo nieprzyszłościowe. Dodatkowym minusem jest fakt, że S20 FE jest starszy, więc krócej będę dostawać aktualizacje.

Ok, czyli z argumentów które od was zebrałem:

  • Xiaomi dłużej trzyma na baterii
  • Samsung ma dłuższy okres wsparcia
  • Optymalizacja One UI pozostawia wiele do życzenia
  • Xiaomi ma zaszyty niepokojący mechanizm w sofcie ( @MaxForces - w sumie to właśnie ostatnio coś o tym czytałem. To chyba miało działać na terytorium Chin, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby to włączyli globalnie jak im się zachce. Tylko czy tak nie jest w przypadku prawie każdego sprzętu? Co prawda tutaj mowa o narzędziach do cenzury, ale w sprzęcie z US też pewnie jest pełno backdoorów).

Widzę że pojawiają się skrajne opinie odnośnie tych marek. :)

Ale to testy z europejskiej dystrybucji chyba ze litwa wyleciala w EU 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zaszytego softu:

Na Litwie to także nie było uaktywnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vegmer Miałem już zamawiać tego Samsunga, ale coś mnie tknęło żeby przeczytać o co chodzi w tych zwrotach i zupełnym przypadkiem natknąłem się na fragment, w którym jest napisane że pula telefonów za które można dostać zwrot 300zł jest ograniczona. Oczywiście tekst ten był napisany w taki sposób, aby nie rzucał się w oczy. :E A jaka to pula? To podali dopiero w regulaminie i jest to 6450 sztuk. Telefon już trochę na rynku jest, więc kupowanie go w tym momencie i liczenie że dostanie się 300zł zwrotu to trochę jak hazard.

Traktuję więc całą sytuację jakby telefon był za 2000zł, chyba że mi się poszczęści to wtedy 1700, ale to jest w tej chwili nieważne. :) 2k za to co oferuje Samsung to już całkiem sporo. Tutaj Xiaomi wypada już lepiej, a ten OnePlus Nord 2 jeszcze lepiej. Tylko nadal jakoś nie mogę się przekonać do OnePlusa. Cóż, nie śpieszy mi się jeszcze z zakupem. Napisałem to tylko po to, bo ktoś może też był zainteresowany tą promocją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Isharoth napisał:

A jaka to pula? To podali dopiero w regulaminie i jest to 6450 sztuk. Telefon już trochę na rynku jest, więc kupowanie go w tym momencie i liczenie że dostanie się 300zł zwrotu to trochę jak hazard.

wierzysz w to że przez 2tyg sprzedadzą w PL więcej niż 6450szt jednego modelu ?

poza tym zawsze można sprawdzić czy pula została już wykorzystana, albo w jakim stopniu, w tematach o s20FE kilkukrotnie było o tym, wtedy jak na niego było -800 cashback

Można też sądzić że jak skończy się promocja samsunga, to sklepy obniżą cenę, tak było z wspomnianym s20fe, ceny cały czas już były poniżej 2tys zł, samsung ogłosił promocje i sklepy siup cena w górę na 2600-2800. Byli nawet tutaj tacy którzy zdążyli go kupić jeszcze za 1899 - 800 cashback i tego nic nie pobije.

A52S też kosztował już wszędzie bez łaski 1799, lub 1999 ale -300 po dodaniu do koszyka + akcesorium za 9-10zł, sam z tego skorzystałem, telefon za 1709zł, uważam że tyle jest wart..

W niektórych sklepach jest jeszcze promo -50 za każde wydane 500zł

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mimuszek napisał:

poza tym zawsze można sprawdzić czy pula została już wykorzystana, albo w jakim stopniu, w tematach o s20FE kilkukrotnie było o tym, wtedy jak na niego było -800 cashback

Tylko gdzie to mogę sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pepperze i w tym temacie :

 

pisali że można/trzeba skontaktować się z organizatorem, firmą "smolar" oni informują

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Isharoth napisał:

Tylko gdzie to mogę sprawdzić?

Mail do właśnie firmy Smolar która zajmuje się obsługą akcji zwrotów. Zazwyczaj odpisują bardzo sprawnie, nawet tego samego dnia. Mail dokładny będziesz miał podany w regulaminie zwrotów Samsunga.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A52s był  krótko do wyrwania za 1223,99zł (1800-300 za zakup razem z akcesorium - 300 zwrotu samsunga), chciałem go brać ale się zgapiłem a obecne ceny z niepewnym zwrotem nie zachęcają. Nie wiem co lepsze, może poczekać na obniżki 11 lite ne albo pojawi się coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, luckd napisał:

A52s był  krótko do wyrwania za 1223,99zł (1800-300 za zakup razem z akcesorium - 300 zwrotu samsunga), chciałem go brać ale się zgapiłem a obecne ceny z niepewnym zwrotem nie zachęcają. Nie wiem co lepsze, może poczekać na obniżki 11 lite ne albo pojawi się coś innego?

Co chwilę pojawia się coś nowego, a i tak trudno wybrać. ;) A może to właśnie dlatego trudno wybrać. Modeli telefonów jest przesyt, czasem nawet u tego samego producenta. Pytanie czy 11 Lite NE będzie tak szybko na jakiejś zniżce, bo jeśli nie to z tego co widziałem cena będzie wynosiła ok. 1900zł. Jeśli dostałbym zwrot za tamtego Samsunga + te karty podarunkowe to rzeczywiście może mi wyjść ok. 1500zł i wtedy raczej się opłaci. Za karty kupię sobie jakąś gierę na Switcha, bo właśnie i tak najczęściej kupuję je w MM.

Napisałem do Smolar, ale na głównego maila do spraw związanych z promocjami Samsunga, bo za późno doczytałem że w regulaminie jest inny mail. Tak czy siak czekam na odpowiedź. Teraz nie mam co zamawiać, bo dziś już nie wyśla, a w weekend nie przyjdzie. Dam znać jak odpowiedzą.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za średniaka z 6gb ram, bez ip67, ois nie dałbym 1900 zł. NE będzie sprzedawany z jakimś dodatkiem i nie spodziewałbym się obniżek cen dopóki nie pozbędą się lite 5g - wersja  8gb w cenie 1600 zł. 300 zł extra za zmianę nazwy z okrojonym ram, żart

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak zapytam... Co myślicie o Xiaomi 11T? Wiem że cena już mocno wybiega poza budżet który podałem, ale pytam tak z ciekawości czy w teorii opłacałoby się do niego dopłacić 500-600zł.

Jeszcze czekam na odpowiedź ze Smolar w sprawie promocji Samsungów.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany to odpisali że wykorzystana została około połowa puli zwrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2021 o 17:48, Isharoth napisał:

A jeszcze tak zapytam... Co myślicie o Xiaomi 11T? Wiem że cena już mocno wybiega poza budżet który podałem, ale pytam tak z ciekawości czy w teorii opłacałoby się do niego dopłacić 500-600zł.

Jeszcze czekam na odpowiedź ze Smolar w sprawie promocji Samsungów.

Xiaomi tylko najmocniejsze wersje czyli Pro, są to prawdziwe killery flagowców, w o wiele mniejszej cenie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak stabilizacji A52s w 1080 60k i 4k 30k to kwestia poprawek w sofcie czy należy pogodzić się z brakiem tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TheMr. napisał:

Xiaomi tylko najmocniejsze wersje czyli Pro, są to prawdziwe killery flagowców, w o wiele mniejszej cenie. 

No ale w sumie ten 11T Pro ceną podchodzi już pod flagowca i jest przy tym średnio opłacalny. Mi ten zwykły 11T spokojnie by wystarczył. Różnice między nimi to głównie procesor (Dimensity 1200 vs Snapdragon 888), Dolby Vision, głośniki i moc ładowania (63W vs 120W, gdzie to drugie to wg mnie już przesada :E). Przy czym ten Dimensity jak na Mediateka jest bardzo chwalony i jest dość wydajny, a 888 póki co się u Xiaomi przegrzewa - nie wiem jak u innych producentów.

No chyba że chodziło ci o inne Pro. ;)

Ostatecznie zamówiłem tego 11T i jutro powinien przyjść - zdążyłem jeszcze trafić na promocję gdzie gratis był najtańszy robo odkurzacz od Xiaomi, bo akurat dziś już zdjęli tę promocję i wycofali go (w sensie odkurzacz) ze sprzedaży. Przepraszam za takie zamieszanie, ale jak było widać - sam nie mogłem się zdecydować co tak naprawdę chcę kupić. Przyznam szczerze że na ten 11T zwróciłem uwagę dopiero teraz, bo wcześniej nie byłem zbyt chętny do wydawania ponad 2k na smartfon.

7 minut temu, luckd napisał:

Brak stabilizacji A52s w 1080 60k i 4k 30k to kwestia poprawek w sofcie czy należy pogodzić się z brakiem tego?

Zależy o jakiej stabilizacji mowa. Jeśli o EIS to możliwe, chociaż wątpię. Mogę się mylić ale tak duże usprawnienia to raczej rzadkość w smartfonach. Łatwiej wydać dziś nowy model, ludzie i tak kupią.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na optyczną nie liczę ale w tych trybach jest brak jakiejkolwiek, telefon przegrywa nawet z xiaomi  a przecież ma bardzo dobry aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snap 888 przegrzewa się w większości topowych flagowców, ale dopóki nie będziesz na nim grał cały czas to nie powinno być z tym problemu. Nie no, Pro jest bardzo daleko od ceny flagowców :E 

S21 podczas premiery to było 4k+, IP 4199 zł w wersji 128. Obecne ceny flagowców to 4-5k zł. Xiaomka dalej jest minus 1-2k zł. 

 

W dalszym ciągu, jeśli już miałeś wybór między Xiaomi a czymś innym, poszedłbym w Realme GT. Różnice już są minimalne, a zaoszczędziłbyś trochę kasy.

 

 

Dopiero teraz doczytałem że kupiłeś 11 ale T. 

Za 600$ zwykły Mi 11, to był killer. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi11T i Mi11T Pro fotograficznie to żart. Idzie tym zrobić tylko i wyłącznie zdjęcia stałe, tryb macro (okolice 5cm telefon nie łapie ostrości na żadnej z soczewek) nie istnieje a autofocus się gubi na każdym kroku. Pod tym względem mój połowę słabszy Vivo X51 bije go na łeb na szyje, nie wspominając o np Samsungu S21. 


Popieram słowa przedmówcy - jakbym chciał szybkiego smartfona to bym wziął realme GT. 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Mi11T i Mi11T Pro fotograficznie to żart. Idzie tym zrobić tylko i wyłącznie zdjęcia stałe, tryb macro (okolice 5cm telefon nie łapie ostrości na żadnej z soczewek) nie istnieje a autofocus się gubi na każdym kroku. Pod tym względem mój połowę słabszy Vivo X51 bije go na łeb na szyje, nie wspominając o np Samsungu S21. 


Popieram słowa przedmówcy - jakbym chciał szybkiego smartfona to bym wziął realme GT. 

No właśnie Xiaomi coś porobiło z nazwami że myślałem że M11T to wersja Europejska M11, a to się okazuje że to kompletnie inny telefon. W dodatku M11 siedzi na Snapie 888 a nie MediaTeku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Mi11T i Mi11T Pro fotograficznie to żart

Może super nie jest, ale znacznie lepiej niż w mojej poprzedniej Mi6. Z aparatu korzystam sporadycznie. Bardzo rzadko wręcz.

 

No właśnie Xiaomi coś porobiło z nazwami że myślałem że M11T to wersja Europejska M11, a to się okazuje że to kompletnie inny telefon. W dodatku M11 siedzi na Snapie 888 a nie MediaTeku. 

Mi 11 już chyba nawet nie jest w produkcji. Minęły mnie tamte czasy, bo wtedy jeszcze nie wiedziałem że będę kupował telefon, więc nie interesowałem się zbytnio nowościami. 11T to już nie Mi, tylko samo Xiaomi tj. Xiaomi 11T. Zmienili nazewnictwo i wywalili Mi z nazw telefonów.

11T ma Mediateka Dimensity 1200, który spokojnie wystarczy nawet do bardziej wymagających gier. Za to 11T Pro, który jest o wiele droższy, ma już Snapa 888 (i problemy z przegrzewaniem się :E).

Na pierwszy dzień jestem zadowolony. Nie miałem zbyt dużo czasu żeby się fonem pobawić, więc może jeszcze dziś przed spaniem do niego siądę, ale pierwsze wrażenie bardzo dobre. Choć zdaję sobie sprawę że na pewno były jakieś lepsze opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...