Skocz do zawartości
RedDragonPL15

Skomplikowany problem aktywacji Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Paręnaście dni temu radziłem się na forum w sprawie wyboru płyty, ramu i procka, ponieważ poprzednia płyta się zepsuła i postanowiłem po 11 latach przenieść się na nową platformę. Od początku posiadania komputera siedziałem na Windows 7, do którego się przyzwyczaiłem i pewnie dalej bym go używał gdyby nie padnięta płyta na lga 1155. Zakupione zostały nowe, polecone przez laba części czyli i5 10400f, b560m pro 4 i adata xpg gammix d10 2x8 3600. Po poskładaniu umknęła mi jedna bardzo istotna informacja.. Mianowicie wsparcie. Przez 3 dni były ogromne problemy związane z niedziałaniem urządzeń na usb i co najważniejsze była to myszka i klawiatura, bez które nie mogłem nic zrobić, było trzeba używać klawiatury na ps2. Nie wspomnę o tym, że komputer nie chciał się w ogóle włączyć, resetował się, znaleźć sterowniki, które by się poprawnie zainstalowały to byłby cud. Ogólnie cyrki. Już chciałem oddawać płytę na gwarancję, gdy zauważyłem, że wspiera ona Windowsa 10 i 11... i nie ma tu słowa o 7... Trudno zdarza się. 

Wiedziałem natomiast, że można ściągnąć instalator ze strony microsoftu i zaktualizować obecny system (7 lub 8 lub 8.1) do pełnoprawnej wersji 10. Tak, też chciałem zrobić natomiast pojawił się pewien problem z aktywacją 7, gdyż nigdzie nie mogłem znaleźć działających sterowników internetowych lan do aktualnej płyty asrocka b560m pro 4 przez co nie działał mi internet i nie mogłem aktywować 7 tak jak to zawsze robiłem na starej płycie. A żeby zaktualizować 7 do 10, aktualny system musi być aktywowany czego nie mogę wykonać. Wkurzyłem się, że nic się nie da zrobić i pobrałem próbną wersję 10 ze strony microsoftu, na której teraz siedzę. Wrzuciłem na bootowalny pendrive i 15 minut później po instalacji, zaczęło wszystko działać tj powinno. Natomiast zostaje jeszcze kwestia aktywacji. Nie chciałbym siedzieć na wersji próbnej, już pomijając watermarka czy jakieś ograniczenia, które swoją drogą i tak można obejść. Mając oryginalną 7 chciałbym skorzystać z możliwości aktualizacji i mieć w pełni aktywowaną 10..tylko jak to ogarnąć.? Czy istnieje jakaś możliwość aktywacji aktualnej 10 poprzez zadzwonienie do pomocy technicznej i przedstawienie problemu + ewentualne podanie klucza z 7 w zamian za aktywację 10, gdyż tj mówiłem zrobiłbym to gdybym miał tylko możliwość aktywacji 7. Lub czy lepszą i pewniejszą opcją jest format i ponowna instalacja 7 oraz z tego co widziałem jest opcja aktywacji systemu przez telefon. Z tego co rozumuję to dzwoni się do pomocy technicznej i przez rozmowę z konsultantem on podaje jakiś kod, my wpisujemy i system się aktywuje offline. Jeśli to by miało zadziałać to by było wporzo. Natomiast po uruchomieniu instalatora Windows10Upgrade pobranego ze strony microsoftu instalator i tak będzie musiał pobrać windowsa 10 czego nie będzie mógł zrobić ze względu na niedziałający internet. No i nie wiem co w takim wypadku zrobić. Albo szukać gdzieś tych sterowników do płyty pod win 7 czy w jakiś inny sposób spróbować podłączyć internet, niż przez kabel ethrnet (wifi na płycie nie mam, chociaż pod 7 i tak by pewnie nie działało). Proszę o pomoc, bo na prawdę nie wiem co w tym wypadku zrobić.

Pozdrawiam, Łukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ty panie kolego wklepałeś ten klucz z win 7 pod win 10 bo jeszcze nie tak dawno dało się tak aktywować i co za problem napisać czy zadzwonić do MS aby mieć info z pierwszej ręki. Mogę też podrzucić takie coś jak poszukanie tematu...instalacja win 7 na nowym sprzęcie...tu chodzi o sterowniki, więc albo je dograć albo ściągnąć taki obraz win 7, a takowe są. Wtedy instalacja win 7 aktualizacja do win 10, konto MS założenie i ponowna instalacja już win 10 na czysto, logowanie kontem i aktywowany system.  Oczywiście to wszystko jeśli z kontaktem nie wyjdzie a raczej nie będzie się chciało.

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odwaliłeś numer bo chyba tylko ultimate można do pro zaktualizować, resztę do home.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2021 o 21:01, amp41 napisał:

No to odwaliłeś numer bo chyba tylko ultimate można do pro zaktualizować, resztę do home.

Jeszcze raz zainstalowałem 10, wpisałem klucz z 7 i zaczaił, że to home i wszystko się aktywowało bez problemu.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...