Skocz do zawartości
gucio6

karta WIFI Asus PCE-AX3000 Problem ze sterownikami

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem karte sieciową WIFI Asus PCE-AX3000

Problem w tym że na płycie są sterowniki tylko do windows 10 64bit i Linux a ja pracuje na Windows 7

Przeszukałem internet i nic nie widzę.

Jakas pomoc się znajdzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za nowa karta do zbyt starego systemu. Nic nie wymyslisz.

AX200 mialy premiere w polowie 2019, premiera karty ASUS AX3000 to listopad 2019, koniec wsparcia dla Windows 7 to koniec 2019 (14 styczen 2020) wiec nikt nawet nie myslal o 7.

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000005602/wireless/legacy-intel-wireless-products.html

Edytowane przez asino

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jakie wyjscie bedzie lepsze??

Oddawać i wymieniać karte na Windows 7 czy lepiej przeinstalować system na windows 10?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, gucio6 napisał:

to jakie wyjscie bedzie lepsze??

Oddawać i wymieniać karte na Windows 7 czy lepiej przeinstalować system na windows 10?

Jak zakladasz muzeum to mozesz oddac. Przed 10/11 niestety nie uciekniesz, to nie tylko brak wsparcia dla systemu  i jego zabezpieczen (technologii) ale tez samych aplikacji w nim dzialajacych (np. przegladarek).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, asino napisał:

Jak zakladasz muzeum to mozesz oddac. Przed 10/11 niestety nie uciekniesz, to nie tylko brak wsparcia dla systemu  i jego zabezpieczen (technologii) ale tez samych aplikacji w nim dzialajacych (np. przegladarek).

W sumie masz racje, powiedz mi jeszcze tak przy okazji... bo dochodzę do wniosku że jesli mam zmieniać system to zmieniłbym też mój 10letni dysk ssd 128gb bo pewnie tylko patrzeć jak sie skończy, dysk ssd na m.2 jest wyraźnie/zauważalnie szybszy od tradycyjnego ssd? Bo szkopuł w tym taki że moja płyta MSI z77a-g43 nie obsługuje M.2.... wiec tu kolejny zonk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, gucio6 napisał:

MSI z77a-g43

Kolejne muzeum ;)

Z SSD jest tak, że SATA, mPCIe, m.2 to tylko złącza które mogą pracować w różnych trybach (szczególnie m.2). Dysk SSD ze złączem SATA ogranicza transfer po interfejsie SATA. Podobnie jest z dyskami SSD pod złącze mPCIe czy m2 (ale w wersji SATA). Przyspieszenia dostajesz dopiero z dyskiem SSD NVMe na złączu m.2. Więc musiałbyś mieć nowszą płytę która obsługuje takie dyski. Ewentualnie jakiś dysk PCIe SSD, podobno da się uruchomić na MSI z77a-g43. Ja wsadziłem do swojego kilkuletniego kompa dysk PLEXTOR PX-512M9PeY, uruchamia się momentalnie. Na x-komie masz podobny Plextor M9PY.

Przeczytaj sobie np. ten artykuł: technologia-nvme-ssd-co-to-jest-jakie-sa-jej-zalety-dla-kogo-bedzie-odpowiednia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Qwinto napisał:

Kolejne muzeum ;)

Z SSD jest tak, że SATA, mPCIe, m.2 to tylko złącza które mogą pracować w różnych trybach (szczególnie m.2). Dysk SSD ze złączem SATA ogranicza transfer po interfejsie SATA. Podobnie jest z dyskami SSD pod złącze mPCIe czy m2 (ale w wersji SATA). Przyspieszenia dostajesz dopiero z dyskiem SSD NVMe na złączu m.2. Więc musiałbyś mieć nowszą płytę która obsługuje takie dyski. Ewentualnie jakiś dysk PCIe SSD, podobno da się uruchomić na MSI z77a-g43. Ja wsadziłem do swojego kilkuletniego kompa dysk PLEXTOR PX-512M9PeY, uruchamia się momentalnie. Na x-komie masz podobny Plextor M9PY.

Przeczytaj sobie np. ten artykuł: technologia-nvme-ssd-co-to-jest-jakie-sa-jej-zalety-dla-kogo-bedzie-odpowiednia.

Tylko ze w przypadku kupna dysku na pcie tracę jedyne gniazdo na płycie i już karty WiFi nigdzie nie wsadzę.

Wychodzi chyba na to że komputer który złożyłem w 2012 roku nadaje się do konkretnej modernizacji.  Zostawiłbym chyba tylko zasilacz bo mam OCZ 650ZT, dysk HDD i napęd cd a reszta do zmiany. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, gucio6 napisał:

Tylko ze w przypadku kupna dysku na pcie tracę jedyne gniazdo na płycie i już karty WiFi nigdzie nie wsadzę.

Czekaj, ale MSI z77a-g43 o którym wspominasz ma dużo złącz PCIe. Masz wszystkie zajęte?

52 minuty temu, gucio6 napisał:

Wychodzi chyba na to że komputer który złożyłem w 2012 roku nadaje się do konkretnej modernizacji.  Zostawiłbym chyba tylko zasilacz bo mam OCZ 650ZT, dysk HDD i napęd cd a reszta do zmiany.

Niestety, ta płyta obsługuje procesory Intela 2 i 3 generacji. Aktualnie mamy już 11 generację. Wymieniaj sprzęt co 5 lat, nie musi być cały, wystarczy procek, płyta i pamięć. To są elementy które się najszybciej rozwijają. Sam mam płytę pod procki Intela 4 i 5 generacji i zaczynam się rozglądać za czymś nowszym...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi