Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szybko przedstawię sytuacje:

mam 24 lata, od 8 roku życia mieszkam w Belgi.

Nie mam żadnych wyższych studiów, po zakończeniu liceum poszedłem do pracy (na magazynie).

Znam 2 języki obce: Holenderski, perfekcyjnie (w końcu tu się wychowałem).

I angielski bardzo dobrze (w belgi angielski jest obowiązkowy w szkole od 12. roku życia).

Mieszkam w belgi już 16 lat ale nie mogę się tu odnaleźć, chciałbym wrócić do Polski…

 

A więc moje pytania:

1. Czy warto wrócić do Polski?

2. Czy znając te 2 języki można znaleźć w Polsce jakaś dobrze płatna pracę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałeś się na forum komputerowym, aby pytać o porady życiowe? Myślę, że to sygnał, że w Twoim przypadku nie warto wracać. ;) Odpowiadając na drugie pytanie - ja znam dwa języki (ang i Javę) i znalazłem dobrze płatną pracę, czyli można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska to stosunkowo biedny (jak na EU) kraj, wciąż na dorobku. Wykonując tu podobną pracę, co tam wykonujesz będziesz miał problemy z przeżyciem samemu miesiąca. O ile nie poprawisz swoich kwalifikacji, to raczej nie dasz też rady nigdy kupić tu mieszkania i będziesz całe życie spłacał rentierowi jego kredyt - wynajmując.

 

Więc lepiej sobie to dobrze przemyśl.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wchodzisz na aliexpress.
2. Szukasz biało-czerwonego dildo na baterie, kupujesz.
3. Włączasz disco polo na jutubie.
4. Dokonujesz autopenetracji dildem na maksymalnej prędkości w rytm piosenek Zenka.
5. Powtarzasz za każdym razem, kiedy przyjdą ci takie myśli do głowy.

Skoro od kilkunastu lat, mając ponad 20-tkę, mieszkasz poza granicą Polski, to nawet jeżeli nie odnajdujesz się w Belgii, tym bardziej nie odnajdziesz się w kraju, z którego kilkanaście lat temu wyjechałeś.
To inny kraj. Nie znasz go.

Edytowane przez jagular
  • Thanks 1
  • Haha 10
  • Confused 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, ODIN85 napisał:

A ile masz euro odłożone?

20.000euro mam odłożone w razie w. I tak planowałbym najpierw zjechać na rok, coś wynająć i zobaczyć jak tam w ogóle się żyje. I już odpowiadam z góry na pytanie: 'to jak najpierw chcesz zjechać to po ch*j tu się pytasz', pytam bo mam obecnie dobrą pracę zdalną. Pracuje 2 dni w tygodniu, piątek i sobota od 20 do 8 rano (reszte tygodnia mam wolne).planuje właśnie iść jeszcze na jakiś rok albo pół do szkoły żeby jakiś papier był (tylko nie wiem jaki kierunek się opłaca) Szkoda się zwolnić bo drugi raz nie przyjmuje firma. Mogę jeszcze samochód sprzedać to jeszcze jakieś 10tys więcej będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pracę zdalną, to do Bułgarii, Rumunii albo Chorwacji się kieruj. Kupisz mieszkanie za 30% tego, co w Polsce, a zarobki i tak masz stałe i niezależne od miejsca , w którym mieszkasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jagular napisał:

1. Wchodzisz na aliexpress.
2. Szukasz biało-czerwonego dildo na baterie, kupujesz.
3. Włączasz disco polo na jutubie.
4. Dokonujesz autopenetracji dildem na maksymalnej prędkości w rytm piosenek Zenka.
5. Powtarzasz za każdym razem, kiedy przyjdą ci takie myśli do głowy.

Złoto :whee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo pisanie że przeszkadza ci ich widok niespecjalnie dobrze świadczy o tobie jako o człowieku. Tylko pamiętaj, że jeśli twój akcent nie jest idealny to w Polsce doświadczysz tego samego co muzułmanie i inni "obcy".

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wracaj tutaj skoro tam masz prace z której jesteś zadowolony i jakoś ci się układa.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj spokoj stad trzeba s....alac a nie planowac powrot do tego ojebanego kraju- to kraj bezbekow iw 34 % skonczonych idotow  bez perspektyw na terazniejszosc 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kalderon napisał:

Samo pisanie że przeszkadza ci ich widok niespecjalnie dobrze świadczy o tobie jako o człowieku. Tylko pamiętaj, że jeśli twój akcent nie jest idealny to w Polsce doświadczysz tego samego co muzułmanie i inni "obcy".

Mam nadzieję że kiedyś mieszkałeś lub mieszkasz za granicą między nimi skoro się wypowiadasz na ten temat. Mam jednego kolegę Belga, 5 Holendrów a reszta to Turcy, Checheny i Albanczycy. Wychowałem się między nimi i z nimi się koleguje od dziecka ? powtarzam, NIE KAŻDY z nich jest zły. Akcent mam Belgijski czysty. Za to niestety jak rozmawiam po Polsku to słychać że zza granicy jestem (tak jakoś jak Malik gadam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo nie masz nic przeciwko nim że aż chcesz wyjechać z kraju żeby ich więcej nie widzieć. Przez akcent w Polsce możesz być traktowany jak obcy, okazjonalnymi obelgami (i więcej) włącznie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Sebix97 napisał:

Hey, vriend. Goed goed, beetje informatie inwinnen ? hoe is het met jou? Vanwaar ben je? Nic złego chyba o nich nie pisałem... ? Ale dzięki, będę się pilnować 

 

Altijd primá.

Ik woon sinds 2007 in Nederland. Hier ook hebben wij hetzelfde problemen zoals jullie in België. Ik wilde ook verhuizen naar Polen maar ik heb nog niet beslissing genomen. Ik wacht nog een jaar.

Oh nog een vraagje. Heb je iemand in Polen? Heb je eigen woning?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kalderon napisał:

Tak bardzo nie masz nic przeciwko nim że aż chcesz wyjechać z kraju żeby ich więcej nie widzieć. Przez akcent w Polsce możesz być traktowany jak obcy, okazjonalnymi obelgami (i więcej) włącznie.

Wiem że może nie wszystko wyraźnie po polsku pisze no ale to chyba wyraźnie napisałem... Tak jak pisałem wcześniej, JEDEN z powodów. Nie główny powód a JEDEN Z kilku powodów. I nie mieszkałeś między muzułmanami, pewnie nawet nigdy z nimi nie miałeś do czynienia. Nie bądź cebulakiem i nie pruj się tak ? 

Chciałbym normalnie, kulturalnie tu dowiedzieć się co wy o tym myślicie. Nie chcę mi się kłócić na klawiaturze ??‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sebix97 napisał:

 

1. Czy warto wrócić do Polski?

Po co?

 

4 godziny temu, Sebix97 napisał:

2. Czy znając te 2 języki można znaleźć w Polsce jakaś dobrze płatna pracę?

Zdecydowanie tak, tylko... po co?
Dobra praca to nie wszystko.

Zawsze zdążysz wrócić.
Tak, jak rynek GPU dotknął jakiegoś szczytu absurdu obecnie, tak podobnie PL zaczyna dotykać takiego szczytu absurdu.
Najsłabszy moment na powroty IMO dla kogoś, kto nie musi wracać.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sebix97 napisał:

Wiem że może nie wszystko wyraźnie po polsku pisze no ale to chyba wyraźnie napisałem... Tak jak pisałem wcześniej, JEDEN z powodów. Nie główny powód a JEDEN Z kilku powodów. I nie mieszkałeś między muzułmanami, pewnie nawet nigdy z nimi nie miałeś do czynienia. Nie bądź cebulakiem i nie pruj się tak ? 

Chciałbym normalnie, kulturalnie tu dowiedzieć się co wy o tym myślicie. Nie chcę mi się kłócić na klawiaturze ??‍♂️

Oni tego nie zrozumieja. Ja musualem pozbyc sie auta w zeszlym roku, bo przebijali opony, porysowali, a na drzwiach ktos napisal "weg naar Polen". :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Winter™ napisał:

Altijd primá.

Ik woon sinds 2007 in Nederland. Hier ook hebben wij hetzelfde problemen zoals jullie in België. Ik wilde ook verhuizen naar Polen maar ik heb nog niet beslissing genomen. Ik wacht nog een jaar.

Oh nog een vraagje. Heb je iemand in Polen? Heb je eigen woning?

Ik ben als kind met mijn moeder naar belgie gekomen, dus alleen zij en ik wonen hier. Alle familie woont nog in Polen ja. En nee, ik huur hier een appartement. Heb jij wel een woning gekocht in Nederland? 

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sebix97 napisał:

Ik ben als kind met mijn moeder naar belgie gekomen, dus alleen zij en ik wonen hier. Alle familie woont nog in Polen ja. En nee, ik huur hier een appartement. Heb jij wel een woning gekocht in Nederland? 

 

Tja, ik heb een koopwoning. Helemaal nieuw maar ik heb moeilijke buren. Ze zijn niet tevreden dat een Pool woont naast hun.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Po co?

 

Zdecydowanie tak, tylko... po co?
Dobra praca to nie wszystko.

Zawsze zdążysz wrócić.
Tak, jak rynek GPU dotknął jakiegoś szczytu absurdu obecnie, tak podobnie PL zaczyna dotykać takiego szczytu absurdu.
Najsłabszy moment na powroty IMO dla kogoś, kto nie musi wracać.

Racja, zawsze można wrócić. Ale chciałbym jeszcze pożyć w Polsce póki młody ? haha. No i tu tak samo się zgadzam, praca to nie wszystko ale za coś trzeba żyć. Jedyne co mnie tu trzyma to fakt że bardzo łatwo tu się żyje, zarabia itd. I to wszystko co fajne w tym kraju. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzymy mur, razem państwami "niebieskimi". Nie chciało mi się szukać mapki jak to wygląda na wschodzie :]
No ale wiadomo :( "Miliony" Ukrainców w naszej strefie radzą sobie u nas jak ryby w wodzie, bo u nich strefa czerwona.
Mają u siebie ~800, może ~1000 zł dla pracownika na budowie (zależy jakiego) W PL ma 2000, 3000 i więcej. 

Jeśli chodzi o pytanie - dwa języki to sporo, i można znaleźć pracę w PL, ale jest to w cholerę trudne. A wracając z zachodu (Belgia), jest to jeszcze bardziej trudne, za mało danych podałeś, dwa języki to za mało:-D

 

zarobki-srednia.jpg

Edytowane przez Ex6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Winter™ napisał:

Oni tego nie zrozumieja. Ja musualem pozbyc sie auta w zeszlym roku, bo przebijali opony, porysowali, a na drzwiach ktos napisal "weg naar Polen". :E

Kolega z przed chwili by Ci napisał że to o tobie świadczy ? przykra sprawa ale takie tu są realia. Jak się na emigracji pomieszka to się poglądy zmieniają co do "obcych" ludzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być Twoja decyzja i nikt za Ciebie jej nie podejmie i nie poniesie ewentualnych konsekwencji

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Winter™ napisał:

Waar woon je familie precies in Polen?

Świebodzice, dicht bij Wałbrzych (Dolny Śląsk) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mi by sie nie chcialo tyle bawic, wiedzac ze docelowo i tak ma byc x3d, a zwykly to tylko półśrodek. Poczekam spokojnie na x3d
    • faktycznie, dopiero zwróciłem uwagę na płytę główną z podpisu  ona nie ma wbudowanego moduły TPM, tylko gniazdo  
    • Wow dzięki za wyczerpującą odpowiedz.  Czyli nie zostaje mi nic innego jak ciągnąc przewód do każdej kamery osobno. Jaką markę sprzętu do monitoringu byś polecił? Posiadam budżet do 10tyś, a potrzebuje 7 kamer IP tubowych i jedną obrotową z zoomem, do tego rejestrator i switch.
    • Ja bede robil dwa razy Wpierw zwykły Zen5, a pozniej 3D Ja zawsze daje dobra cene zeby sie pozbyc od reki bez czekania
    • Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski padł ofiarą oszustwa. Samochód, który kupił za 100 tys. zł, okazał się być podróbką, gdyż ma swojego legalnego „bliźniaka” we Francji. Polityk auto stracił.  Minister zapowiada, że postara się o pilne zmiany legislacyjne w prawie, aby coś takiego nie mogło się już przytrafić (…) —————————- To dla dobra wszystkich Polaków poproszę los jeszcze, dla Pana Gawkowskiego w tym 2024 roku: 1. Aby czekał w kolejce do specjalisty 3 lata. 2. Żeby nie było go stać na mieszkanie, a kredyt jak dostanie aby mial 5% kapitału i 95% odsetek. 3. Aby dostał takie wywindowane rachunki za prąd i ogrzewanie, aby nie móc ich spłacić.  4. Żeby po zatankowaniu pełnego baku paliwa na dystrybutorze pojawił mu się numer telefonu do zapłaty.  5. Aby dostał najniższą krajową pensji i z tego odprowadził 40% podatków i żył od 1-go do 1-go.    Myślę że po takim czymś od nowego roku prawo zmieniło by się diametralnie na lepsze dla nas wszystkich      
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...