Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Sebix97 napisał:

Kolega z przed chwili by Ci napisał że to o tobie świadczy ? przykra sprawa ale takie tu są realia. Jak się na emigracji pomieszka to się poglądy zmieniają co do "obcych" ludzi 

Oni maja mentalnosc starego Polaka, chca byc bardziej zachodni niz ludzie z Zachodu :E a w Polsce to syf i narzekanie wg nich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ex6 napisał:

Tworzymy mur, razem państwami "niebieskimi". Nie chciało mi się szukać mapki jak to wygląda na wschodzie :]
No ale wiadomo :( "Miliony" Ukrainców w naszej strefie radzą sobie u nas jak ryby w wodzie, bo u nich strefa czerwona.
Mają u siebie ~800, może ~1000 zł dla pracownika na budowie (zależy jakiego) W PL ma 2000, 3000 i więcej. 

Jeśli chodzi o pytanie - dwa języki to sporo, i można znaleźć pracę w PL, ale jest to w cholerę trudne. A wracając z zachodu (Belgia), jest to jeszcze bardziej trudne.

 

zarobki-srednia.jpg

W końcu jakaś normalna odpowiedź... Dziękuję Ci bardzo ? co do pracy, dlaczego akurat trudniej jak z Belgi jestem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sebix97 napisał:

W końcu jakaś normalna odpowiedź... Dziękuję Ci bardzo ? co do pracy, dlaczego akurat trudniej jak z Belgi jestem? 

Wybierz duza aglomeracje typu Wroclaw, Warszawa, Krakow i beda miec w dupie Twoj akcent. Nie sluchaj tych ludzi, sami probuja tworzyc obraz Polaka rasisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sebix97 napisał:

1. Czy warto wrócić do Polski?

Tak bo:

4 godziny temu, Sebix97 napisał:

Mieszkam w belgi już 16 lat ale nie mogę się tu odnaleźć, chciałbym wrócić do Polski…

a to:

4 godziny temu, Sebix97 napisał:

Znam 2 języki obce: Holenderski, perfekcyjnie (w końcu tu się wychowałem).

I angielski bardzo dobrze (w belgi angielski jest obowiązkowy w szkole od 12. roku życia).

to jest bardzo dobra kasa prawie jak #programista15k, pewnie bedziesz zyl na wyzszym poziomie niz tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sebix97 napisał:

W końcu jakaś normalna odpowiedź... Dziękuję Ci bardzo ? co do pracy, dlaczego akurat trudniej jak z Belgi jestem? 

Hej, wg mnie kompletnie nie ma znaczenia kto z jakiej strefy jest. Liczą się nabyte umiejętności, doświadczenie, praktyka. Kwestia dopasowania się tam, gdzie Twoje talenty najbardziej pasują i gdzie będziesz z nich najbardziej zadowolony, czerpiąc równocześnie maksymalne korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo zbierałeś w tej Belgii... 20k euro to mało. Chyba Belgia odebrała Ci Polską zaradność do interesów. Polecam zostać za granicą, sam w niedługim czasie planuję wybyć z tego kraju. ?

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho z pracą nie będzie problemu. Ale możesz się łatwo odbić od mentalności, szczególnie w pracy jeśli pójdziesz gdzieś jako szeregowy pracownik. Pracodawcy, kierownicy itd. to będzie na pewno inny klimat niż na zachodzie :E

Do tego w Polsce średnio zarabia się 3 x mniej niż na zachodzie. A w takiej Wawce czy Wrocku koszt wynajęcia mieszkania to też jest ładna kapusta. Ceny w sklepach też nie są już kolorowe jak kiedyś. Jedynie na usługach zaoszczędzisz najwięcej, ale te też w takich dużych miastach jak Wrocek czy Wawka już nie zbyt kolorowe.

No chyba, że jesteś jakimś kozakiem programistą, ale to wtedy być nie zadawał takich pytań, bo wtedy sam wiesz, że możesz mieszkać gdzie praktycznie chcesz i jak jesteś dobry to większość roboty zrobisz zdalnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Iri napisał:

Słabo zbierałeś w tej Belgii... 20k euro to mało. Chyba Belgia odebrała Ci Polską zaradność do interesów. ?

20k oszczędności w 5 lat (tyle pracuje) to mało? ? Z rodzicami mieszkasz? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, to wszystko co musisz wiedzieć ws. emigracji w obrębie Europy:

 

63BhV86.png

Bułgaria to najlepszy kierunek dla programisty15k

Islandia, Luksemburg czy Dania to najlepsze kierunki dla wszystkich pozostałych

Resztę z tych państw zasadniczo możesz olać

Edytowane przez Kaiketsu
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sebix97 napisał:

20k oszczędności w 5 lat (tyle pracuje) to mało? ? Z rodzicami mieszkasz? ?

Tak z babcią, dziadkiem i ciotką klotką. Mówię Ci jak jest, jeśli to jest dla Ciebie dużo to zapraszamy do Polski... nie masz wielkich marzeń i wymagań więc możesz się tutaj osiedlić na jakimś blokowisku. 

Edytowane przez Iri
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

Imho z pracą nie będzie problemu. Ale możesz się łatwo odbić od mentalności, szczególnie w pracy jeśli pójdziesz gdzieś jako szeregowy pracownik. Pracodawcy, kierownicy itd. to będzie na pewno inny klimat niż na zachodzie :E

Do tego w Polsce średnio zarabia się 3 x mniej niż na zachodzie. A w takiej Wawce czy Wrocku koszt wynajęcia mieszkania to też jest ładna kapusta. Ceny w sklepach też nie są już kolorowe jak kiedyś. Jedynie na usługach zaoszczędzisz najwięcej, ale te też w takich dużych miastach jak Wrocek czy Wawka już nie zbyt kolorowe.

No chyba, że jesteś jakimś kozakiem programistą, ale to wtedy być nie zadawał takich pytań, bo wtedy sam wiesz, że możesz mieszkać gdzie praktycznie chcesz i jak jesteś dobry to większość roboty zrobisz zdalnie.

To mnie najbardziej ciekawi, polski pracodawca/szef ?  czy mocno przeje*ane czy nie haha. Właśnie zarobki /ceny mnie nieraz zaskakują... Jak patrzę że ktoś w pl zarabia 3500tyś a sam wynajem go kosztuje 2000zl to się zastanawiam jak ludzie tam potrafią wyżyć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sebix97 napisał:

Jak patrzę że ktoś w pl zarabia 3500tyś a sam wynajem go kosztuje 2000zl to się zastanawiam jak ludzie tam potrafią wyżyć... 

Mało kto żyje tu samotnie z taką pensją. Na ogół są sparowani + z bombelkiem (i żyją za c.a. 5000 PLN w minimalistyczny sposób), albo mieszkają z rodzicami/rodziną.

To nie jest kraj dla singli.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Proszę, to wszystko co musisz wiedzieć ws. emigracji w obrębie Europy:

 

63BhV86.png

Bułgaria to najlepszy kierunek dla programisty15k

Islandia, Luksemburg czy Dania to najlepsze kierunki dla wszystkich pozostałych

Resztę z tych państw zasadniczo możesz olać

Z Belgi jestem nie z Holandi ? ale dzięki. Fakt że różnica prafie 300%...chciałbym iść nauczyć się programowania tylko że to lata nauki. Nie da się tego chyba w rok nauczyć ? chyba że taki SAP ERP ewentualnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sebix97 napisał:

Z Belgi jestem nie z Holandi

Ta strzałeczka miała oznaczać grupę pięciu państw, nie jakieś konkretne ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie warto. Bez specjalistycznej wiedzy będziesz zarabiał minimalną albo trochę powyżej, w handlu może dobijesz do 5k zł brutto, ale tu musisz mieć już jakąś wiedzę. Najszybciej zrobisz kwalifikacje na wózek widłowy albo spawanie, jak nie masz dwóch lewych rąk to można sporą kasę zarobić z tego, ale to dalej jest nie jest poziom żeby odłożyć 20k euro w 5 lat. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sebix97 napisał:

To mnie najbardziej ciekawi, polski pracodawca/szef ?  czy mocno przeje*ane czy nie haha.

Oczywiście zależy. Zależy znacznie od twoich kwalifikacji. Czym niższe to wiedź, że na twoje miejsce jest 2-3 Ukraińców, którzy będą zapierdzielać i nawet nie zająkną się jak będzie nakaz pruć nadgodziny, albo tyrać za dwóch za podstawową stawkę i może jakieś groszowe łaskawie rzucone bonusy w większości takich firm, nie warte wypruwania z siebie flaków.
 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kalderon napisał:

Tak bardzo nie masz nic przeciwko nim że aż chcesz wyjechać z kraju żeby ich więcej nie widzieć. Przez akcent w Polsce możesz być traktowany jak obcy, okazjonalnymi obelgami (i więcej) włącznie.

Przesadzasz trochę.

 

4 godziny temu, Sebix97 napisał:

Witam,

szybko przedstawię sytuacje:

mam 24 lata, od 8 roku życia mieszkam w Belgi.

Nie mam żadnych wyższych studiów, po zakończeniu liceum poszedłem do pracy (na magazynie).

Znam 2 języki obce: Holenderski, perfekcyjnie (w końcu tu się wychowałem).

I angielski bardzo dobrze (w belgi angielski jest obowiązkowy w szkole od 12. roku życia).

Mieszkam w belgi już 16 lat ale nie mogę się tu odnaleźć, chciałbym wrócić do Polski…

 

A więc moje pytania:

1. Czy warto wrócić do Polski?

2. Czy znając te 2 języki można znaleźć w Polsce jakaś dobrze płatna pracę?

Zakładając, że będziesz szukał podobnej pracy jak tam - daruj sobie. W Polsce albo należysz do najlepiej zarabiających 10-15%, bo masz odpowiednie kwalifikacje i zajęcie, albo klepiesz biedę, albo nie klepiesz, ale zarabiasz kasę metodą "brutal force". Czyli po prostu pracujesz od rana do wieczora/nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie jak jesteś sam. W pojedynkę trzeba zarabiać dobrze powyżej średniej żeby w miarę normalnie żyć.

Teraz, Suchy211 napisał:

Przesadzasz trochę.

Ukraińcy nie mają w Polsce łatwo, a różnią się głównie akcentem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kaiketsu napisał:

Mało kto żyje tu samotnie z taką pensją. Na ogół są sparowani + z bombelkiem (i żyją za c.a. 5000 PLN w minimalistyczny sposób), albo mieszkają z rodzicami/rodziną.

To nie jest kraj dla singli.

nie nazywajmy tego zyciem raczej wegetacja dla ludiz bez celu i mozliwosci

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kalderon napisał:

Szczególnie jak jesteś sam. W pojedynkę trzeba zarabiać dobrze powyżej średniej żeby w miarę normalnie żyć.

Ukraińcy nie mają w Polsce łatwo, a różnią się głównie akcentem.

Maja pod gorke za ciagle chlanie, nie za akcent. Jprdl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kalderon napisał:

Ukraińcy nie mają w Polsce łatwo, a różnią się głównie akcentem.

To muszą pracować gdzieś na wschodzie wśród patoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Iri napisał:

Tak z babcią, dziadkiem i ciotką klotką. Mówię Ci jak jest, jeśli to jest dla Ciebie dużo to zapraszamy do Polski... nie masz wielkich marzeń i wymagań więc możesz się tutaj osiedlić na jakimś blokowisku. 

'nie masz wielkich marzeń i wymagań' ? bo nie mam milionów? Haha Oj na chama tylko żeby komuś na złość zrobić ? no dobrze to przedstawię Ci ile życie singla tu kosztuje :

650 euro apartament (po niskiej stronie...) 

Prąd, gas, woda miesiąc 120 - 150 euro

Jedzenie 250 euro 

Internet telefon 60 EUR 

Karnet siłki i mma 75 euro 

To już mamy jakieś 1200 euro.

No ale tu doliczamy jeszcze

Tankowanie 200 miesiąc

samochód (spłacony) nie liczę, tak samo jak śmieci i takie tam drobniejsze rachunki 

Czyli średnio co miesiąc 1400 euro jak siedzisz w domu na dupie, nie imprezujesz ani nic. 

600 euro ci zostaje (nie liczę ani ubrania ani chemii itd) 

600euro przez 5 lat to 36.000euro ja mam 20 zebrane na przyszłość i samochód spłacony wart jakieś 10-12 tysięcy. Racja, moje życie to porażka nie mam marzeń ani zaradność do interesów ? 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sebix97 napisał:

Z Belgi jestem nie z Holandi ? ale dzięki. Fakt że różnica prafie 300%...chciałbym iść nauczyć się programowania tylko że to lata nauki. Nie da się tego chyba w rok nauczyć ? chyba że taki SAP ERP ewentualnie ?

Dlaczego każdy myśli, że jak nauczy się coś programować to będzie "cud, miód i orzeszki". Nie wiem czy wiesz, ale w Polsce albo naprawdę musisz błyszczeć umiejętnościami twardymi i miękkimi, alby znaleźć dobrze płatna pracę, albo ktoś znajmy misi się wkręcić do roboty. Inne drogi są bardzo ograniczone.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Iri napisał:

Tak z babcią, dziadkiem i ciotką klotką. Mówię Ci jak jest, jeśli to jest dla Ciebie dużo to zapraszamy do Polski... nie masz wielkich marzeń i wymagań więc możesz się tutaj osiedlić na jakimś blokowisku. 

'nie masz wielkich marzeń i wymagań' ? bo nie mam milionów? Haha Oj na chama tylko żeby komuś na złość zrobić ? no dobrze to przedstawię Ci ile życie singla tu kosztuje :

650 euro apartament (po niskiej stronie...) 

Prąd, gas, woda miesiąc 120 - 150 euro

Jedzenie 250 euro 

Internet telefon 60 EUR 

Karnet siłki i mma 75 euro 

To już mamy jakieś 1200 euro.

No ale tu doliczamy jeszcze

Tankowanie 200 miesiąc

samochód (spłacony) nie liczę, tak samo jak śmieci i takie tam drobniejsze rachunki 

Czyli średnio co miesiąc 1400 euro jak siedzisz w domu na dupie, nie imprezujesz ani nic. 

600 euro ci zostaje (nie liczę ani ubrania ani chemii itd) 

600euro przez 5 lat to 36.000euro ja mam 20 zebrane na przyszłość i samochód spłacony wart jakieś 10-12 tysięcy. Racja, moje życie to porażka nie mam marzeń ani zaradnośći do interesów ? 

 

 

 

Edytowane przez Sebix97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Sebix97 napisał:

Z Belgi jestem nie z Holandi ? ale dzięki. Fakt że różnica prafie 300%...chciałbym iść nauczyć się programowania tylko że to lata nauki. Nie da się tego chyba w rok nauczyć ? chyba że taki SAP ERP ewentualnie ?

Dlaczego każdy myśli, że jak nauczy się coś programować to będzie "cud, miód i orzeszki". Nie wiem czy wiesz, ale w Polsce albo naprawdę musisz błyszczeć umiejętnościami twardymi i miękkimi, alby znaleźć dobrze płatna pracę, albo ktoś znajmy misi się wkręcić do roboty. Inne drogi są bardzo ograniczone.

Edit: Forum zlagowało.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...