Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego bez filtra zewnętrznego ani rusz. Mój ma 25kg węgla aktywnego :E Baj baj smogu. Powietrze w PL jest dość tragiczne, niestety.

29 minut temu, galakty napisał:

Jak dla mnie przesadzasz, nawet przy ponurej jesieni/zimie nie wygląda to tak źle, chyba że jakieś stare PRLowskie osiedla... 

No to taki dość skrajne zdjęcie, wiadomo ;) nieocieplone, stare bloki z wielkiej płyty potrafią wyglądać dość posępnie. W paskudny dzień rzeczywiście wychodzi dominująca szarzyzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Dlatego bez filtra zewnętrznego ani rusz. Mój ma 25kg węgla aktywnego :E Baj baj smogu. Powietrze w PL jest dość tragiczne, niestety.

W domu się odetniesz jak odpowiednio zainwestujesz, ale wieczorny spacer w wielu miejscach to jest przebijanie się przez chmury dymu. 

U moich rodziców w małym mieście na starym osiedlu domków jednorodzinnych gdzie co drugi pali węglem i nie tylko bo mentalność i oszczędność ludzi to nie raz i palenie starymi lakierowanymi meblami i inne plastkopodobne to jest tragedia. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, lukadd napisał:

W domu się odetniesz jak odpowiednio zainwestujesz, ale wieczorny spacer w wielu miejscach to jest przebijanie się przez chmury dymu. 

U moich rodziców w małym mieście na starym osiedlu domków jednorodzinnych gdzie co drugi pali węglem i nie tylko bo mentalność i oszczędność ludzi to nie raz i palenie starymi lakierowanymi meblami i inne plastkopodobne to jest tragedia. 

A potem zła "łunia" chce zabronić palić ludziom żeby ludzie zamarzli :( Patologia palenia wszystkim co popadnie powinna być jak najszybciej rozwiązana. Jak kogoś nie stać na dom żeby go ogrzać, niech go sprzeda i wraca do mieszkania w spółdzielni. 

Jakby palili węglem z pieca 5 kategorii to nie byłoby jeszcze tak źle. 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Palenie śmieci to patologia, dość powszechna, bo śmieci tanie, a gaz czy ekogroszek drogie. I każdy w sumie ma w dupie, że dokłada cegiełkę do potwornego smogu na przedmieściu, grunt, że 200 PLN w portfelu więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak... Znam wiele takich osób, budżet naciągnięty do granic możliwości bo kredyt, ale domek jest więc czuje się paniczem. Tylko że jeździ starym dieslem który kopci, a w piecu pali śmieciami bo opał drogi i nie stać. 

Czy tak ciężko to kontrolować i egzekwować? Chwalą się że latają dronami... Jakoś nie widać efektu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latają, latają na Śląsku sypią się mandaty już w jesieni. Do tego teraz doszły czubki palące liście, ale to w większości osoby starsze nie reformowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2021 o 16:30, Sebix97 napisał:

A więc moje pytania:

1. Czy warto wrócić do Polski?

2. Czy znając te 2 języki można znaleźć w Polsce jakaś dobrze płatna pracę?

1. Nie.

2. Można. Pod warunkiem, że się na czymś znasz i się w czymś specjalizujesz. Nie wiem, np. jakiś konkretny obszar IT etc.. Czyli z grubsza tak jak wszędzie. Specjalista ze skillem wszędzie ogarnie dobry hajs. Tyle, że na zachodzie zazwyczaj dużo większy niż w PL.

 

 

Edytowane przez T.m.p1
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, galakty napisał:

Czy tak ciężko to kontrolować i egzekwować? Chwalą się że latają dronami... Jakoś nie widać efektu. 

Zaczyna się poprawiać przynajmniej w centrum Łodzi. W mojej kamienicy od jakiś 3 lat chodzi straż miejska i kontroluje czym kto pali. Wołają nawet dokumenty zakupu węgla itp, z tego co wiem 3 już złapali kilka razy i aktualnie widzę że kupują węgiel i opał w workach a nie jarają śmieciami. W poprzednim sezonie grzewczym byli na kontroli nawet 2 razy, bo ktoś zgłosił że czuć spalonymi śmieciami :naughty:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kaiketsu napisał:

No niestety. Palenie śmieci to patologia, dość powszechna, bo śmieci tanie, a gaz czy ekogroszek drogie. I każdy w sumie ma w dupie, że dokłada cegiełkę do potwornego smogu na przedmieściu, grunt, że 200 PLN w portfelu więcej.

I w tym szkopul. W PL kazdy ma kazdego w d. Nieufnosc spoleczna jest chyba najwyzsza na swiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Camis napisał:

Zaczyna się poprawiać przynajmniej w centrum Łodzi. W mojej kamienicy od jakiś 3 lat chodzi straż miejska i kontroluje czym kto pali. Wołają nawet dokumenty zakupu węgla itp, z tego co wiem 3 już złapali kilka razy i aktualnie widzę że kupują węgiel i opał w workach a nie jarają śmieciami. W poprzednim sezonie grzewczym byli na kontroli nawet 2 razy, bo ktoś zgłosił że czuć spalonymi śmieciami :naughty:

To dobrze, chociaż widzę pole do oszustwa. Pali śmieciami, a pokaże kwitek za węgiel :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, galakty napisał:

To dobrze, chociaż widzę pole do oszustwa. Pali śmieciami, a pokaże kwitek za węgiel :E

Zaglądają w popielnik, itp, jeśli są jakieś podejrzenia to podobno biorą próbkę do badań. Akurat ci od śmieci jawnie mieli obok pieca naszykowane do spalenia.

Fakt że mają niskie IQ i ich wpuścili :rotfl:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lukadd napisał:

U moich rodziców w małym mieście na starym osiedlu domków jednorodzinnych gdzie co drugi pali węglem...to jest tragedia. 

Gdyby palili węglem jak należy, bez stosowania dodatkowej podpałki w postaci plastiku/gumy/sklejek, to dym pojawiłby się tylko i wyłącznie w początkowej fazie i to taki naprawdę biały, a nie zażółcony/siwy/czarny.

Obok siebie mam dwóch biznesmenów. Po prawej wieloletni zakład kamieniarski, ludzie zamożni, dobrze działający biznes rodzinny i w tym zakładzie (bo w domu za nim już nie) palą jakimś gównem, smród i czarne kłęby dymu.

Gorszy jest jednak ten drugi sąsiad, prowadzi zakład stolarski no i tam jest już dramat. Gość nawet w lato napierd@la takim dymem, że nie idzie wytrzymać, jest taki sknera że kotłuje jakimiś trocinami i innymi odpadami po to, aby mieć ciepłą wodę. Masakra, lecące od niego powietrze jest tak bardzo ostro duszące, że szczypie w oczy.

4 godziny temu, TheMr. napisał:

Jakby palili węglem z pieca 5 kategorii to nie byłoby jeszcze tak źle. 

Mógłby i być klasy trzeciej, ale gdyby tylko palili prawidłowo (od góry) i bez śmieci...

Ojciec ma bodajże 4 klasy i naprawdę dym widać tylko w początkowej fazie, ale jest to taki biały dym. Oczywiście, że przy samym kominie będzie czuć i nie ma co się oszukiwać, ale stojąc już na dole jest ok. Szkopuł w tym, że ojciec pali węglem i nieco drewnem, a nie śmietnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdyby palili, ale często nie palą. Osiedle moich rodziców jest dość stare bo powstawało jakoś od początków lat 70. Sporo dziadków jeszcze się uchowało, ale to nie tylko dziadki dymią.

Jeden z okolicznych sąsiadów taki oszczędny, że nie przepuści żadnego kawałka mebla co można za free odebrać, a inny ma skup złomu. Wiadomo, czym rozpala. Dymy :E już były nie raz, trochę przycichnie i później znowu.

Mimo, że na osiedlu jest gaz jakieś 20 lat pewnie już to i tak ~50% domów, no może 40% pali w piecach lub ma je dodatkowo właśnie do palenia śmieci i oszczędzania :E

A i tak jak jest wieczór i ta część nahajcuję w piecach to na osiedlu bywa tak, że jest po prostu siwo, no i różne zapachy z każdej strony się mieszają.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj na pół roku, tylko zacznij od pracy potem dom potem żona i dzieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Do momentu kiedy rządzi PIS i prawica zawsze warto. Gdy nie daj boże do władzy powróci lewica  z PO czy takie potworki jak Polska2050, powrót do Polski będzie całkowicie chybionym pomysłem. 

ile placa za takie wpisy? Przydalby mi sie dodatkowy dochod, a tak jak ty mam dosc miekki kregoslup.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Wypróbuj na pół roku, tylko zacznij od pracy potem dom potem żona i dzieci...

lub zacznij od końca, wtedy szybko wrócisz do starej pracy za granicą, a na stare lata zamieszkasz w pięknym domu z odchowanymi już dziećmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Może ty jesteś sprzedawczykiem swoich opinii. Nie  mierzy jednak wszystkich swoją miarą. Z miękkim kręgosłupem możesz wypisywać peany na cześć PO 

Lepiej mi odpowiedz w końcu na mój post w offie politycznym, twardy kręgosłupku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Mamy jeszcze tą wolność (choć jak sadze niedługo, bo PO już ma zakusy na pozbawienie wolności wyboru), że ja wybieram  to kiedy i na co odpowiadam. 

Daj jakiś odnośnik to odpowiem.

14 października Ci coś odpisałem, masz dzwonek w prawym górnym rogu, łatwo znaleźć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w SE i do PISowskiej Polski mam nadzieje nigdy nie wroce. Przeciez ci ruscy agenci chca, aby nas ruskie wchlonely i znowu polska zniknie z mapy.

Armia slaba jak nigdy, doswiadczeni oficerowie wymienieni na biernych po miesiecznym szkoleniu, konflikt z wszystkimi sasiadami. Jak tak dalej pojdzie z unii wyjdziemy i bedziemy miedzy unia, a Rosja i co myslicie co sie stanie? Ruskie nam taka cene za gaz zaproponuja i cla, ze sie sami bedziemy prosic o poddanstwo jak bialorus.

Albo przyjda nas oswobocic zielone ludziki. I czym niby my mamy sie bronic? Popsutymi karabinkami ktore rzad kupil? Zmodernizowanymi T72? Moza flota, a nie tej nie ma i sie nie zanosi?

A wiecie co niemcy zrobia, beda sie z glupich polaczkow "narodowych patriotow" smiali do lez i sie im nie dziwie. Najwieksze tepaki to sie nawet nie przejma po prostu sie ruskiego naucza i pojda dalej chlac. Kaczka powie, ze w koncu lepiej do slowian naszych braci rosjan niz germanow. Jeszcze sie zdziwicie...

Kaczka syn Rajmunda UBeka to ruski agent, jak tepy mamy narod, ze ludzie tego nie widza. Smiejemy sie z innych nacji, a sloma z butow wystaje.

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Radziuwilk napisał:

Ja jestem w SE i do PISowskiej Polski mam nadzieje nigdy nie wroce. Przeciez ci ruscy agenci chca, aby nas ruskie wchlonely i znowu polska zniknie z mapy.

Armia slaba jak nigdy, doswiadczeni oficerowie wymienieni na biernych po miesiecznym szkoleniu, konflikt z wszystkimi sasiadami. Jak tak dalej pojdzie z unii wyjdziemy i bedziemy miedzy unia, a Rosja i co myslicie co sie stanie? Ruskie nam taka cene za gaz zaproponuja i cla, ze sie sami bedziemy prosic o poddanstwo jak bialorus.

Albo przyjda nas oswobocic zielone ludziki. I czym niby my mamy sie bronic? Popsutymi karabinkami ktore rzad kupil? Zmodernizowanymi T72? Moza flota, a nie tej nie ma i sie nie zanosi?

A wiecie co niemcy zrobia, beda sie z glupich polaczkow "narodowych patriotow" smiali do lez i sie im nie dziwie. Najwieksze tepaki to sie nawet nie przejma po prostu sie ruskiego naucza i pojda dalej chlac. Kaczka powie, ze w koncu lepiej do slowian naszych braci rosjan niz germanow. Jeszcze sie zdziwicie...

Kaczka syn Rajmunda UBeka to ruski agent, jak tepy mamy narod, ze ludzie tego nie widza. Smiejemy sie z innych nacji, a sloma z butow wystaje.

 

Zgadzam się w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Radziuwilk napisał:

Ja jestem w SE i do PISowskiej Polski mam nadzieje nigdy nie wroce. Przeciez ci ruscy agenci chca, aby nas ruskie wchlonely i znowu polska zniknie z mapy.

Armia slaba jak nigdy, doswiadczeni oficerowie wymienieni na biernych po miesiecznym szkoleniu, konflikt z wszystkimi sasiadami. Jak tak dalej pojdzie z unii wyjdziemy i bedziemy miedzy unia, a Rosja i co myslicie co sie stanie? Ruskie nam taka cene za gaz zaproponuja i cla, ze sie sami bedziemy prosic o poddanstwo jak bialorus.

Albo przyjda nas oswobocic zielone ludziki. I czym niby my mamy sie bronic? Popsutymi karabinkami ktore rzad kupil? Zmodernizowanymi T72? Moza flota, a nie tej nie ma i sie nie zanosi?

A wiecie co niemcy zrobia, beda sie z glupich polaczkow "narodowych patriotow" smiali do lez i sie im nie dziwie. Najwieksze tepaki to sie nawet nie przejma po prostu sie ruskiego naucza i pojda dalej chlac. Kaczka powie, ze w koncu lepiej do slowian naszych braci rosjan niz germanow. Jeszcze sie zdziwicie...

Kaczka syn Rajmunda UBeka to ruski agent, jak tepy mamy narod, ze ludzie tego nie widza. Smiejemy sie z innych nacji, a sloma z butow wystaje.

 

Ogólnie to można by się zgodzić z większością. Ale to co zaznaczyłem to nie.

Niemcy wcale nie będą się śmiać z upadku Polski,  jest to im całkowicie nie na rękę. Niemcy odkąd Polska weszła do EU zainwestowali gruby hajs w Polskę, w swoje przedsiębiorstwa w Polsce itd. Wiele polskich firm współpracuje z niemieckimi.  Niemcy czerpią z tego hajs i polskie firmy trzepią z tego hajs.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Handel-zagraniczny-Polski-w-pierwszej-polowie-2021-r-Wykres-dnia-8171021.html

 

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje.

Mi chodzilo, ze sie teraz napinamy. Rzad ciagle tych niemcow pokazuje w zlym swietle, ciagle cos insynuuje, odwoluje sie do historii. I w tym kontekscie beda sie z naszej glupoty smiali, ale oczywiscie realnie nie bedzie im do smiechu tak jak napisales lukaad.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, lukadd napisał:

Niemcy wcale nie będą się śmiać z upadku Polski,  jest to im całkowicie nie na rękę

raczej na reke im, zebysmy byli znowu tani. a do tego potrzebny jest kryzys.

sytuacja taka sama jak USA i meksyk

Edytowane przez kepler334

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Radziuwilk napisał:

Mi chodzilo, ze sie teraz napinamy. Rzad ciagle tych niemcow pokazuje w zlym swietle, ciagle cos insynuuje, odwoluje sie do historii. I w tym kontekscie beda sie z naszej glupoty smiali, ale oczywiscie realnie nie bedzie im do smiechu tak jak napisales lukaad.

Taki to ten naród nadwiślański: gloryfikacja męczeństwa, dumnej nierównej walki , grobów bohaterów, legendarnych historii.
Polacy, jako naród, są dumni i jednocześnie wrażliwi - i to się wykorzystuje.
Ale trzeba przyznać, że szczucie na innych, to jest trik, którego używa się nie tylko w Polsce i nie tylko teraz. Podobnie z historią, narzędziem do podsycania dumy. No i jeszcze religia...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...