Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, kepler334 napisał:

raczej na reke im, zebysmy byli znowu tani. a do tego potrzebny jest kryzys.

No nie wiem. Ja pracowalem dla Niemieckiej firmy w PL. Jak chciałem się zawinąć, to Niemiec chciał mi dać więcej kasy i mnie zatrzymac, a zasrany polaczek dyrektorek na Polskę wszystko zablokował. Znam podobne historie z innych zachodnich firm działających w PL. To nie Niemcy sa dla Polaków problemem, tylko inni Polacy.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2021 o 10:50, zen3x napisał:

Może ty jesteś sprzedawczykiem swoich opinii. Nie  mierzy jednak wszystkich swoją miarą. Z miękkim kręgosłupem możesz wypisywać peany na cześć PO 

nei wiem czy jest sens ci odpisywac, bo do konca nie wierze, ze nie jestes sponsorowanym trollem. Po co do dyskusji w ogole wprowadzasz inna partie, ktora od dawna nic nie zrobila? Rozmawiamy o partii rzadzacej, a ty probujesz skierowac rozmowe na inne tory, zeby tylko uniknac rzeczowej dyskusji na temat problemow PISu.

Zachowujesz sie jak wlasnie taki typek, ktory dostaje kase zeby wykrzykiwac pochlebne hasla o jedynej slusznej partii. W ostatnich latach PIS chyba wypuscil wiecej materialow o PO, niz samo PO o sobie :D

8 godzin temu, DziubekR1 napisał:

No nie wiem. Ja pracowalem dla Niemieckiej firmy w PL. Jak chciałem się zawinąć, to Niemiec chciał mi dać więcej kasy i mnie zatrzymac, a zasrany polaczek dyrektorek na Polskę wszystko zablokował. Znam podobne historie z innych zachodnich firm działających w PL. To nie Niemcy sa dla Polaków problemem, tylko inni Polacy.

Ja nie atakuje Niemców personalnie. Przeciez gdyby Polacy kosztowali dokladnie tyle samo co Niemcy to w ogole tej niemieckiej firmy w Polsce by nie bylo. Pracujac dla nich wzmacniasz ich gospodarke. Tak samo jak Ukraincy przyjezdzajacy do Polski wzmacniaja nasza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kepler334 napisał:

Ja nie atakuje Niemców personalnie. Przeciez gdyby Polacy kosztowali dokladnie tyle samo co Niemcy to w ogole tej niemieckiej firmy w Polsce by nie bylo. Pracujac dla nich wzmacniasz ich gospodarke. Tak samo jak Ukraincy przyjezdzajacy do Polski wzmacniaja nasza

To tak nie działa. Niemcy maja wyjątkowo niskie bezrobocie, a sprowadzenie do kraju kilku milionów pracowników to nie jest hop siup. Tacy ludzie gdzieś by musieli mieszkać, drogi maja jakas przepustowość, szpitale też itp. Itd. Do tego dochodzą niepokoje społeczne, jak masz za dużo imigrantow. A tu zaraz obok maja duży kraj, pełen pracowitych ludzi.

A jednocześnie Niemieckie firmy muszą się rozwijać, muszą mieć nowe rynki zbytu itp. Itd. Jestem przekonany, że nawet jak w PL płaciliby tyle samo, to tak czy siak by tu firmy otwierali, bo po prostu potrzebują pracowników, których u nich w kraju już brakuje.

Wbrew pozorom koszt pracownika w kosztach firmy to nie jest wielka sprawa. W PL głównym hamulcem pensji są sami Polacy i różne wasate managerki prezesiki z lat 90tych. Ludzie są nieśmiali i boją się zmieniać pracę,  a wasate prezesiki nie mają żadnych skrupulow, zeby to wykorzystywać.

Edytowane przez DziubekR1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DziubekR1 napisał:

To tak nie działa. Niemcy maja wyjątkowo niskie bezrobocie, a sprowadzenie do kraju kilku milionów pracowników to nie jest hop siup. Tacy ludzie gdzieś by musieli mieszkać, drogi maja jakas przepustowość, szpitale też itp. Itd. 

A jednocześnie Niemieckie firmy muszą się rozwijać, muszą mieć nowe rynki zbytu itp. Itd. Jestem przekonany, że nawet jak w PL płaciliby tyle samo, to tak czy siak by tu firmy otwierali, bo po prostu potrzebują pracowników, których u nich w kraju już brakuje.

Wbrew pozorom koszt pracownika w kosztach firmy to nie jest wielka sprawa. W PL głównym hamulcem pensji są sami Polacy i różne wasate managerki prezesiki z lat 90tych. Ludzie są nieśmiali i boją się zmieniać pracę,  a wasate prezesiki nie mają żadnych skrupulow, zeby to wykorzystywać.

Po części się zgadzam, ale już niestety się mocno mylisz co do kosztów firm i kosztów pracownika. Większość biznesów jest oparta na tak niskiej marży, że pracownik pochłania 60% kosztów. 

30 minut temu, kepler334 napisał:

Ja nie atakuje Niemców personalnie. Przeciez gdyby Polacy kosztowali dokladnie tyle samo co Niemcy to w ogole tej niemieckiej firmy w Polsce by nie bylo. Pracujac dla nich wzmacniasz ich gospodarke. Tak samo jak Ukraincy przyjezdzajacy do Polski wzmacniaja nasza

:E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

Po części się zgadzam, ale już niestety się mocno mylisz co do kosztów firm i kosztów pracownika. Większość biznesów jest oparta na tak niskiej marży, że pracownik pochłania 60% kosztów. 

Wiesz, wasaty prezesik, co zbija europalety to może i tak, ale międzynarodowa firma, ma takie marże, że koszt pracownika to grosze przy kosztach np. R&D.

W tej firmie gdzie pracowałem wyszedl zysk chyba 5mln PLN netto i to i tak mocno zanizony sztuczkami księgowymi, a pracowało tam chyba 15 inżynierów na cały kraj. Czy jak te 15 osób dostanie podwyżkę 2000zl, to firma pójdzie z torbami?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DziubekR1 napisał:

Wiesz, wasaty prezesik, co zbija europalety to może i tak, ale międzynarodowa firma, ma takie marże, że koszt pracownika to grosze przy kosztach np. R&D.

CEO compensation has grown 940% since 1978. Typical worker compensation has risen only 12% during that time.

https://www.epi.org/publication/ceo-compensation-2018/

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DziubekR1 napisał:

Wiesz, wasaty prezesik, co zbija europalety to może i tak, ale międzynarodowa firma, ma takie marże, że koszt pracownika to grosze przy kosztach np. R&D.

W tej firmie gdzie pracowałem wyszedl zysk chyba 5mln PLN netto i to i tak mocno zanizony sztuczkami księgowymi, a pracowało tam chyba 15 inżynierów na cały kraj. Czy jak te 15 osób dostanie podwyżkę 2000zl, to firma pójdzie z torbami?

Przeważająca większość firm w Polsce to JDG, średnie i małe przedsiębiorstwa. Korpo co robi po 5 mln netto to mniejszość, i to duża. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...