Skocz do zawartości
Mateusz2PL

opłacalność rtx 3060 a innych kart

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie mówią, że rtx 3060 jest malo opłacalny, ale licząc wydajnosc jest prawie trzy razy szybszy od gtx 1650. gtx 1650 kosztuje aż 1600 zl a rtx 3060 3000 zł. Coś się myle? Co wy uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3060Ti kosztuje ~10% więcej a jest 30% szybszy. 

6600XT kosztuje tyle samo a jest 10-15% szybszy. 

1080 jest ~10% wolniejszy, kosztuje 30% mniej. 

To co Ty napisałeś oznacza tylko że 1650 jest jeszcze mniej opłacalne jak 3060.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te ceny za GTX 1650 są teraz mega chore, jak kupowałem w kwietniu za prawie 1,4k to płakałem, teraz się okazuje że tanio kupiłem 😆

• Haha 2
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie zasada do niedawna była taka, że im wyższa półka cenowa, tym opłacalność (perf/$) niższa. A obecnie jest inaczej. Faktycznie 3060 jest bardziej opłacalny od 1650, ale już 3060Ti jest bardziej opłacalny od 3060. Ba, nawet RTX 3080 ma porównywalną opłacalność z 3060Ti i jest bardziej opłacalny od 3060.

Pewnie bierze się to z tego, że dla większości wydawanie ponad 5k na kartę do gier to nadal jakiś absurd i jest wyższy popyt na karty z niższych półek cenowych. Kiedyś to był mainstream i złoty środek, a dzisiaj to niestety crap i poniżej 3500 zł opłaca się kupić jedynie...konsolę.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wieszość ludzi w Polsce samochody ma w cenie do 10 tysięcy a czesto jeszcze duzo mniej to jak ludzie mają wydawać na karty 5k 

• Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywista oczywistość. Czasem po prostu lepiej odpuścić niż kupować coś nieopłacalnego na siłę. Zamiast GPU za 3k można wziąć konsolę albo coś na przeczekanie z 4GB do 1000 PLN (RX570 czy GTX980). Choć akurat w przypadku osoby zastanawiającej się nad RTX 3060 dołożenie 5 stów do 3060Ti wydaje się jak najbardziej do ogarnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Assassin napisał:

Oczywista oczywistość. Czasem po prostu lepiej odpuścić niż kupować coś nieopłacalnego na siłę. Zamiast GPU za 3k można wziąć konsolę albo coś na przeczekanie z 4GB do 1000 PLN (RX570 czy GTX980). Choć akurat w przypadku osoby zastanawiającej się nad RTX 3060 dołożenie 5 stów do 3060Ti wydaje się jak najbardziej do ogarnięcia.

Z tym że zawsze znajdziesz wyższy model do którego możesz dołożyć 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się mówi, ale to niekoniecznie prawda. Tzn. wyższy model zawsze znajdziesz; bardziej opłacalny - rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bezapelacyjnym królem opłacalności był RTX 3080.

Teraz to raczej się tylko przepłaca, ale im bliżej ceny MSRP, tym zakup mniej boli. 🤪

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Doamdor napisał:

Bezapelacyjnym królem opłacalności był RTX 3080

Z kolei aktualnym królem opłacalności jest RTX 3060 Ti. 2080 Super zmienił nazwę i nie ruszył się ze swojej półki cenowej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym że trzeba zauważyć jeden wątek. Do 4k w rtx 3060 nie brakuje pamięci :>

Aktualnie różnica cen 3060/3060Ti to około 600zł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam aktualnie Radeon R9 380 4GB i mam możliwość zakupu za 2699zł kartę: Gigabyte GeForce RTX 3060 EAGLE OC LHR 12GB GDDR6. 

Gram na PS5, a komputera używam do obróbki video (moja karta zaczyna nie wystarczać). Czy w takiej sytuacji warto się przesiadać za te pieniądze na tego 3060, czy lepiej na spokojnie szukać jakiegoś innego modelu kart?

Procesor, który mam to AMD 3900X.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy lepiej na spokojnie szukać jakiegoś innego modelu kart?

2700 to w obecnej sytuacji dobra cena za 3060. Możesz wziąć, a jak trafisz lepszy model w dobrej cenie to po prostu zwrócisz. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2700 to w obecnej sytuacji dobra cena za 3060. Możesz wziąć, a jak trafisz lepszy model w dobrej cenie to po prostu zwrócisz. 

Dziękuję za informację, a jakie alternatywne modele byś polecał za max 3200zł? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jakie alternatywne modele

Radeon 6600XT. Wydajność w grach wyższa kosztem gorszej obsługi RayTracingu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za informację, a jakie alternatywne modele byś polecał za max 3200zł? ;)

6600xt może znajdziesz

Up

Kolega był szybszy 😏

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Radio_Tirana i @kochan4

Dziękuję za informację o Radeonie, ale czy czasem do programów do obróbki video nie są bardziej wskazane RTXy? Na wydajności w grach aż tak mi nie zależy bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Radio_Tirana i @kochan4

Dziękuję za informację o Radeonie, ale czy czasem do programów do obróbki video nie są bardziej wskazane RTXy? Na wydajności w grach aż tak mi nie zależy bardzo ;)

Jeśli używasz programu, który wykorzystuje jednostki CUDA, to wtedy tylko i wyłącznie NVidia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rtx 2060 za 2600 zł tez jest opłacalny Może słabe karty lepiej kopią kryptowaluty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi