Skocz do zawartości
Aga1313

Covid19 - informacje i szczepienia || Szurstwo, zaczepki, teorie spiskowe, foliarze, spam = ban

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, WebCM napisał:

Jest obowiązkowa. Kara za brak aplikacji to 5000 zł. Zwolnione z instalacji są osoby, które:

  • mają problemy ze wzrokiem
  • nie są abonentami sieci komórkowej
  • nie posiadają telefonu z iOS lub Androidem

Kto to sprawdzi?Realnie każdy ma to gdzieś.pare razy sie przejadą i sprawdza w oknie.Jeszcze cześciej tylko zadzwonią i sie zapytają.

Juz widzę ten sąd.Logowania i  instalacje u kogoś kto ma 40 stopni albo kreci mu się obraz jak szlifierka 20x na sekundę.Pic na wodę i tyle.

Wysyłać coś do komendy.hehehhe.Moze swój akt zgonu jeszcze

te ze urzędy państwowe lub organy wymyślają głupizny nie znaczy zaraz ze cie z tego rozlicza.Pójdziesz na ręke to jest.Nie to nie ma i zniknie to w tym całym cyrku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jurekk napisał:

Kto to sprawdzi?

W zasadzie to jest do sprawdzenia. Obecnie każdy numer jest rejestrowany, a u operatora można sprawdzić co i kiedy logowało się do sieci. Kwestia czy komuś się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sawyer1916 napisał:

. Czy od 15 moja kwarantanna się zredukuje? 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, crasch napisał:

Tak.

Da się gdzieś o tym przeczytać? Że to prawo działa wstecz i dotyczy już trwających kwarantann. Dodam, że nie jest to kwarantanna z kontaktu, ja przebywam z zakażonym. On pauzuje do 16, ja do 23. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Sad_MadMan napisał:

Takie szybkie pytanie. Ta aplikacja "kwarantanna" to jest obowiązkowa ? Niby w FAQ jest tak napisane ale jak pytam się znajomych to jej nie instalowali. 

Olać. Nikt tego nie weryfikuje, a aplikacja to taki bubel że szkoda zaśmiecać swój telefon. Instalować coś od tego rządu to jak zawiązanie sobie pętelki na szyi :E

podziwiam te osoby, co instalują coś na swoim prywatnym telefonie bo "rząd kazal"....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Sawyer1916 napisał:

Da się gdzieś o tym przeczytać? Że to prawo działa wstecz i dotyczy już trwających kwarantann. Dodam, że nie jest to kwarantanna z kontaktu, ja przebywam z zakażonym. On pauzuje do 16, ja do 23. 

U mnie zadziałało wstecz i we czwartek, po 2 dniach zniesli mi kwarantanne z kontaktu więc w tym przypadku myślę, że będzie podobnie.

Beke miałem z żony, że wmowili jej iż MUSI zainstalować jakieś gówno na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2022 o 03:18, WebCM napisał:

nie posiadają telefonu z iOS lub Androidem

Nie jest to prawdą. Nie chodzi o posiadany system operacyjny, a o ogólny brak możliwości zainstalowania aplikacji.

Cytat

lub nie posiadają urządzenia mobilnego umożliwiającego zainstalowanie tego oprogramowania.

Mając np. androida ale nie podpiętego pod konto googla nie masz jak zainstalować, bo nie masz dostępu do GooglePlay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest tu ktoś, kto zainstalował tę aplikację, a następnie ją usunął? Z ciekawości ją zainstalowałem, a potem skasowałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2022 o 19:17, LeBomB napisał:

W zasadzie to jest do sprawdzenia. Obecnie każdy numer jest rejestrowany, a u operatora można sprawdzić co i kiedy logowało się do sieci. Kwestia czy komuś się chce.

Ta chyba pegazusem.

Żaden nigdzie nie poleci ze nie zainstalowałeś bo sie źle czułeś bo by sie tylko zbłaźnił

Kto gdzie to przybije jeśli twój stan zdrowia na to nie pozwalał

Wóz Drzymały i libeum veto.Mówi ci to coś .To jest Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja współlokatorka ma covid (była szczepiona), ja wg. testu nie mam i nie byłem szczepiony. Czy mnie także obowiązuje kwarantanna?  Dziś był test robiony, a od jutra podobno zmieniają się obostrzenia? 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jurekk napisał:

Ta chyba pegazusem.

Żaden nigdzie nie poleci ze nie zainstalowałeś bo sie źle czułeś bo by sie tylko zbłaźnił

Kto gdzie to przybije jeśli twój stan zdrowia na to nie pozwalał

Wóz Drzymały i libeum veto.Mówi ci to coś .To jest Polska

Ja tylko mówię, że technicznie jest to możliwe, nie mówię że ktoś to sprawdza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jaycob napisał:

Moja współlokatorka ma covid (była szczepiona), ja wg. testu nie mam i nie byłem szczepiony. Czy mnie także obowiązuje kwarantanna?  Dziś był test robiony, a od jutra podobno zmieniają się obostrzenia? 

Współlokator/domownik osoby chorej tez ma kwarantanne (chyba w takim samym wymiarze jak zakazony).

Zdaje się ze zlikwidowali kwarantanne z kontaktu, ale to trochę co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli test miał kolega negatywny, to z automatu powinien być zwolniony z kwarantanny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś info, że została na mnie nałożona kwarantanna do 27 lutego. lol To jest BS. :balon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow długa.Mi walnęli 10 po wyniku testu

Pracujesz?Jak tam z usprawiedliwieniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ciekawe, osoba z która mieszkam pracuje w szpitalu i ma kwarantannę do 20 - tak ma Covid (wg. testu, bo czuje się świetnie), a ja niezarażony mam mieć tydzień dłużej. :E  

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze być ze miałeś covida juz nie raz?

Ogólnie to nie wiem jak sie po 2 latach można nie zarazić a tym bardziej pracując w szpitalu np

To ze np teraz współlokator ma objawy to tylko świadczy ze na ten moment jest osłabiony bo nie wierze ze od lutego 2020 nic nie ''chycił'' w szpitalu

Pic na wode

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Jaycob napisał:

Dziś info, że została na mnie nałożona kwarantanna do 27 lutego. lol To jest BS. :balon:

Kiedy był test i od kiedy formalnie trwa izolacja osoby chorej? Jak w papierach jest że od wczoraj, to pech, bo zasady zmieniają się od dziś.

Cytat

Kwarantanna dla współdomowników

Od 15 lutego:

  • jeśli mieszkasz z osobą chorą na COVID-19, Twoja kwarantanna trwa tyle czasu, ile izolacja tej osoby.
  • jeśli zakończyłeś izolację lub hospitalizację nie zostaniesz objęty kwarantanną z powodu zamieszkiwania z domownikiem objętym izolacją przez 30 dni od zakończenia Twojej choroby.

Ważne! Jeśli z powodu mieszkania z osobą zakażoną objęto Cię kwarantanną przed 15.02., odbywasz ją na dotychczasowych zasadach (czyli okres izolacji osoby chorej plus 7 dni).

  • Jeśli jesteś zaszczepiony/a, możesz wykonać test. Jeśli wynik będzie negatywny, zakończysz kwarantannę.
  • Jeśli nie jesteś zaszczepiony/a, możesz zrobić test dopiero po zakończeniu izolacji osoby, z którą mieszkasz lub dokończyć kwarantannę.

 

14 minut temu, Jaycob napisał:

A co ciekawe, osoba z która mieszkam pracuje w szpitalu i ma kwarantannę do 20 - tak ma Covid (wg. testu, bo czuje się świetnie), a ja niezarażony mam mieć tydzień dłużej. :E  

Jak ma do 20, to albo zakładają, że 19 lub 20 będzie test i zostanie zwolniona ta osoba po 5 dniach kwarantanny, albo kwarantanna formalnie trwa już od 2 dni.

Cytat

Izolacja

Jeśli wykonujesz zawód medyczny, jesteś żołnierzem lub funkcjonariuszem od 2 lutego Twoja izolacja będzie trwać:

  • 7 dni (od dnia uzyskania  pierwszego dodatniego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2),
  • lub 5 dni (jeżeli wynik testu wykonany nie wcześniej niż w piątej dobie jest negatywny).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, LeBomB napisał:

Kiedy był test i od kiedy formalnie trwa izolacja osoby chorej? Jak w papierach jest że od wczoraj, to pech, bo zasady zmieniają się od dziś.

Właśnie od wczoraj. :E 

15 minut temu, jurekk napisał:

Ogólnie to nie wiem jak sie po 2 latach można nie zarazić a tym bardziej pracując w szpitalu np

Jest zaszczepiona od samego początku.  Może skończyła się ważność.  :E 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz 13 dni izolacji a chora która spotka sie z duża ilością chorych 6

Wybornie.Później sie dziwią ze tutaj na forum pisze ze Polacy to aktorzy

Aby do wiosny po kwiku białych kitli będzie koniec tego cyrku a worek cementu będzie kosztował tyle co worek cementu

Do następnej pandemii oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jaycob napisał:

A co ciekawe, osoba z która mieszkam pracuje w szpitalu i ma kwarantannę do 20 - tak ma Covid (wg. testu, bo czuje się świetnie), a ja niezarażony mam mieć tydzień dłużej. :E  

Powinieneś pamiętać jak się w domu choruje. Jedna osoba skądś przywlecze, zaczyna chorować, dopiero po jakimś czasie zaczynają inne, jak ostania osoba zaczyna, to pierwsza może być już po chorobie.

Po prostu to nie jest 0-1, jest pewne okno czasowe w jakim się zaraża, rozwija choroba i w jakim choruje. Jeżeli okno zarażania covidem jest ustalone na tydzień od pierwszych objawów/pozytywnego testu, to jako mieszkaniec masz szansę na złapanie przez ten cały okres. Możesz już na samym początku i w połowie jego izolacji wyjdzie, a możesz na sam koniec i dopiero w kolejnym tygodniu wyjdzie u ciebie.

To że teraz masz test negatywny nie oznacza, że przez ten tydzień izolacji współlokatorki nie złapiesz od niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oznacza te ze w ciągu 6 dni izolacji jest sie wyleczonym.Ważne ze odfajkowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jurekk napisał:

Nie oznacza te ze w ciągu 6 dni izolacji jest sie wyleczonym.

Omicron rozwija się 2-3 dni. Jeżeli nie występują objawy to po 6-7 dniach jak najbardziej można uznać kogoś za zdrowego i nie zarażającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można ,możesz mieć te wirus ze 3 tygodnie i zarażać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największa zaraźliwość występuje około 2 dni przed wystąpieniem objawów do około 3 dni po ich ustąpieniu. Teraz sam sobie odpowiedz jak to wygląda przy braku objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
    • Cześć, trochę rzeczy mi się zalęgło przez jakiś czas i pora zrobić małą wyprz Dla labowiczów ceny do negocjacji. Dysk Western Digital 6TB NASware 3.0: https://www.olx.pl/d/oferta/western-digital-6tb-nasware-3-0-CID99-IDZROd1.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX IQ01: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-iq01-intel-i7-4770t-CID99-IDZROPY.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX nano ID67: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-nano-id67-CID99-IDZROsz.html?bs=olx_pro_listing HP J9803A 1810-24G: https://www.olx.pl/d/oferta/switch-hp-1810-24g-j9803a-CID99-IDZRNAA.html?bs=olx_pro_listing NAS Synology DS720+ razem z: HDD: 2x Seagate IronWolf 8TB NAS NVMe cache: 2x Samsung 970 EVO Plus 1TB https://www.olx.pl/d/oferta/synology-ds720-2x8tb-2x1tb-nvme-CID99-IDZRNpL.html?bs=olx_pro_listing Intel NUC  BXNUC10i7FNK2: https://www.olx.pl/d/oferta/intel-nuc-i7-10710u-6-rdzeni-32gb-ddr4-128gb-m2-nvme-ssd-nas-serwer-CID99-IDZRLU4.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 3B v1.2 1GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/raspberry-pi-3b-v1-2-1gb-ram-CID99-IDZRLg7.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 4B 4GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/2x-raspberry-pi-4b-4gb-ram-CID99-IDZRKs7.html?bs=olx_pro_listing     Na OLX włączony jest zakup z przesyłką, jak wspominałem - ceny są do negocjacji.   
    • @RimciRimci Ok, ale ja w tych wizjach nie widzę opcji "po okresie niedoli Polska dociąga do gospodarczego poziomu relatywnego bogactwa". Wracając do tego, co napisałeś: To wprowadza dysonans. Czy oznacza to że opcja atrakcyjna jest gorsza? No bo najwidoczniej nie jest lepsza.
    • Opisałem teoretyczny przypadek "co gdyby...". Dlatego mówię, że wychodzenie z Unii to mrzonki patrząc jaką pozycję na świecie ma Polska. Tym bardziej przy obecnej sytuacji geopolitycznej.    atrakcyjna = zadowalająca. Gdzie ja napisałeś "bardziej atrakcyjna"? No właśnie... Bardziej atrakcyjna to polski rząd musiałby mieć jakieś haki na Niemców 
    • i5 4690k , 8GB , Z97 Gaming 7  Kabel kupiony, wydaje mi się, że kat 6. Router EG8245H, ma jeden port gigabitowy. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...