Skocz do zawartości
fitus

Problem z Aktualizacją systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Przy aktualizacji systemu gdy trzeba ponownie uruchomić komputer wszystko się zatrzymuje na ekranie ładowania.

Dodam że komputer stał tak z 5 godzin i nadal nic się nie zrobiło.

Windows 10 Pro
Wersja 1709


Procesor:
Intel® Core™ i7-920 2.67GHz

Karta graficzna:
nVIDIA GeForce GTX 750 Ti

Dysk:
ADATA SU800
WDC WD10SPCX-24HWST1

Próbowałem instalować na nowo system z pendrive ale jedyna wersja którą da radę zainstalować to 1709 i innej nie chce zainstalować

Aktualizacja Windows 10 - Problem z Aktualizacją systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz zainstalować, i przypuszczam, najnowszą aktualizację, po prostu usuń stary z dysku - w instalatorze użyj diskpart clean i po problemie; jak dokładnie użyć poszukaj w sieci; żadnej odpowiedzialności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już instalować na pusty dysk ale nadal było to samo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy instalacja na pusty dysk? Rozumiem że instalacja systemu na nowo....Z czego instalowany, czym zrobiony system pod instalację, jakie ustawienia w biosie uefi, mbr? Próbowałeś przez asystenta aktualizacji? system aktualny? Użyj jak kolega wyżej proponował podczas instalacji wyczyścić dysk z wiersza polecenia. Coś jest na rzeczy ze starą dychą że się nie da zaktualizować do nowej wersji, u znajomego podobnie jest z aktualizacją ale on nie chce na czysto postawić.

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy przekładam dysk z systemem do starego komputera to normlanie system się aktualizuje do najnowszej wersji i gdy z powrotem chce włożyć do tego drugiego to zatrzymuje się w momencie który widać na zdjęciu wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty chcesz aby system startował po przełożeniu z innego komputera? Dobrze rozumiem? Tym bardziej ustawienia w biosie trzeba ogarnąć bo już konkretnie mieszasz...instalację, aktualizację itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że tak zadziała jak przełożyłem do starego komputera i tam normalnie system wystartował ale spróbuję jeszcze wyczyścić tak jak napisaliście wcześniej mam nadzieję że to pomoże 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ewidentnie problem stanowi twój komputer a przynajmniej jakiś jego element. Czy oprócz klawiatury i myszki masz coś do niego podpięte?...monitora oczywiście nie liczę. Dalej nie wiadomo jak zrobiony pendrive i jakie są ustawienia w biosie...uefi, mbr, secureboot wyłączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszę o tym jak masz zrobionego pena i ustawieniach bios...ponieważ wtedy wiadomo będzie czy stawiasz system w trybie uefi czy mbr a jeśli robisz instalke np. rufusem to jest ważne. Na zdjęciach nie widzę aby było gdzieś ustawienie uefi więc myślę że stawiasz w mbr...jaki system plików masz na dysku GPT? I może spróbuj wyłączyć ten quick boot. Sprawdzałeś ten dysk czy jest sprawny? 

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendrive robiłem za pomocą MediaCrestionTools i ogólnie jak wyskakuje te logo Windowsa to komputera jakby schodził z obrotów i przestawał pracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym ADATA był już system czy go dołożyłeś aby na nowo zainstalować, drugi dysk odpięty? jaką masz płytę główną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk kupiłem kiedyś i na nim zainstalowałem Windowsa 

Drugi dysk był odpięty

Płyta główna Acer FX58M

Edytowane przez fitus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem pomogła aktualizacja BIOSU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...