Skocz do zawartości
Hazakutv

Wysokie temperatury procesora Ryzen 5 3600 Aorus b450 elite

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim komputerem. Temperatury procesora są za wysokie 80 stopni na pulpicie. Nie wiem o co chodzi, pbo wyłączone, cpb wyłączone a temperatury te same, próbowałem wgrać najnowszy software chipsetu i ustawić tryb AMD Ryzen Balanced ale to nawet nie pomogło. Moje chłodzenie to Navis RGB 240mm. Komputer posiadam rok ze strony morele, nie mam karty gwarancyjnej. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś, czy coś nie obciąża procesora? Ewentualnie zerknij w BIOSie na temperatury, czy też są wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jenot napisał:

A sprawdziłeś, czy coś nie obciąża procesora? Ewentualnie zerknij w BIOSie na temperatury, czy też są wysokie.

Co ma niby obciążać? W biosie to samo 70-80 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Hazakutv napisał:

Co ma niby obciążać? W biosie to samo 70-80 stopni

Nie wiem co, dlatego pytam czy sprawdziłeś. Jeśli w BIOSie jest to samo to masz problem z chłodzeniem - pasta wyschła, zapowietrzone AIO, pompa zdechła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jenot napisał:

Nie wiem co, dlatego pytam czy sprawdziłeś. Jeśli w BIOSie jest to samo to masz problem z chłodzeniem - pasta wyschła, zapowietrzone AIO, pompa zdechła.

Pasta napewno nie, nie wiem czy jest zapowietrzone. Pompa chyba nie bo jedna rurka jest gorętsza od drugiej 

7 godzin temu, Jenot napisał:

Nie wiem co, dlatego pytam czy sprawdziłeś. Jeśli w BIOSie jest to samo to masz problem z chłodzeniem - pasta wyschła, zapowietrzone AIO, pompa zdechła.

Za powietrzenie raczej nie bo nie wydaje tyrkotania lub innego dziwnego dźwięku, jedyne co słychać to wycie wentylatorów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się na pulpicie grzeje do 80 stopni, to jest logiczne, że coś z chłodzeniem jest nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Jak Ci się na pulpicie grzeje do 80 stopni, to jest logiczne, że coś z chłodzeniem jest nie tak...

No niekoniecznie kolego, z chłodzeniem może coś być ale też może zależeć od czegoś innego. 

Teraz, Radziuwilk napisał:

Moze nie dociska jak trzeba.

Najlepiej zaczac ponownego montazu.

 

Próbowałem nic nie dało, dociśjięte, przykręcone do oporu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Hazakutv napisał:

No niekoniecznie kolego, z chłodzeniem może coś być ale też może zależeć od czegoś innego. 

Próbowałem nic nie dało, dociśjięte, przykręcone do oporu

Od czego innego?? Masz 50 stopni w pokoju czy co?

Zobacz to, i na 100% masz problem z chłodzeniem... To jakbyś miał auto bez kierownicy i się dziwił czemu jedzie tylko prosto...

https://m.youtube.com/watch?v=_86U2uiW1W8&t=635s

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy plyta nie podbila napiecia.

Ustaw procek na stock, a najlepiej caly bios na stock.

Zaloz boxowe chodzenie lub inne jesli posiadasz i sprawdz. Ew. Pozyc lub sprawdz u kogos innego. Boxowe chlodzenie powinno sie latwo znalesc.

Raczej malo mozliwe, ze to wina procka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Radziuwilk napisał:

Sprawdz czy plyta nie podbila napiecia.

Ustaw procek na stock, a najlepiej caly bios na stock.

Zaloz boxowe chodzenie lub inne jesli posiadasz i sprawdz. Ew. Pozyc lub sprawdz u kogos innego. Boxowe chlodzenie powinno sie latwo znalesc.

Raczej malo mozliwe, ze to wina procka.

 

Jak to zrobić? Bo w temacie nie jestem zaznajomiony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Radziuwilk napisał:

W biosie musisz ustawic load default settings.

Bierzace napiecie mozesz sprawdzic np. w occt

Chłopie nie wiem co za głupoty gadasz, zmniejszyłem napięcie i pomogło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy co pomogło? Zmniejszyłeś napięcie i temperatury Ci spadły o 50 stopni? To ile tam było, 2V?

Jeden wąż od AIO ma być ciepły. Sprawdzałeś czy jest ciepły na całej długości? 

Edytowane przez stark2991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Chłopie nie wiem co za głupoty gadasz, zmniejszyłem napięcie i pomogło. 

Co ty taki spiety jestes? Wez sobie lepiej konsole kup i przestan ludzi wk.rwiac. Ciagle ci sie nasze rady nie podobaja.

Jak bys zrobil co ci doradzilem to bysmy wlasnie doszli, ze napiecie bylo za wysokie.

Jak bedziesz mial jeszcze problemy z kompem to sprzedaj go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Co ty taki spiety jestes? Wez sobie lepiej konsole kup i przestan ludzi wk.rwiac. Ciagle ci sie nasze rady nie podobaja.

Jak bys zrobil co ci doradzilem to bysmy wlasnie doszli, ze napiecie bylo za wysokie.

Jak bedziesz mial jeszcze problemy z kompem to sprzedaj go.

Mam konsolę i komputer nie podobają mi się akurat twoje rady które nie mają sensu, komputer elegancko działa wielka szkoda że nie z twojej pomocy, trochę dystansu i humoru nie miałem nic złego na myśli. Akurat AiO które tworzy silentiumpc są średnie chętniej wybrałbym nzxt i większą obudowę no ale budżet, może bym coś jeszcze wtedy ugrał na podkręceniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIO, które robi NZXT też są średnie - blokopompki to te same Aseteki co w SPC. Jedyna ich zaleta, że ładniej wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Mam konsolę i komputer nie podobają mi się akurat twoje rady które nie mają sensu, komputer elegancko działa wielka szkoda że nie z twojej pomocy, trochę dystansu i humoru nie miałem nic złego na myśli. Akurat AiO które tworzy silentiumpc są średnie chętniej wybrałbym nzxt i większą obudowę no ale budżet, może bym coś jeszcze wtedy ugrał na podkręceniu. 

Ziom jak coś to pompka w navisie jest cicha nawet zapowietrzona. Jak chcesz się dowiedzieć czy coś jest nie halo to poprzechylaj obudowę w różne strony jak usłyszysz nagle przepływ to będziesz wiedział, że jest zapowietrzone. Mogę ci śmiało powiedzieć, że navis jest co najmniej taki sam jak inni. Mam i 240 i 360. Navis 360 na wentylach silent wings hs rozkłada obecnego arctica którego mam i to z założonym offsetem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś Arctic Liquid Freezer i miałem to samo, wystarczyło odkręcić blokopompkę i nią potrząść i działała przez kolejny rok bez problemu coś jakby ją przyblokowało. Zauważyłem że pompka stoi ponieważ nie było RPM pompki w biosie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...