Skocz do zawartości
szero

Słuchawki do FPSów (głównie cs) max 800zł.

Które słuchawki wybrać  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które słuchawki wybrać?

    • Beyerdynamic DT770 Pro
      1
    • Beyerdynamic DT990 Edition
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Zastanawiam się nad wyborem słuchawek, w głównej mierze ukierunkowanych pod granie w CSa + w miarę rozsądnych do słuchania muzyki- 80/20%.
W obecnej chwili mam zintegrowaną kartę dźwiękową, ale o tym poniżej. Karta to Realtek ALC 1220 w płycie MSI Z270 Gaming Pro Carbon.

Obecnie myślę nad wyborem pomiędzy Beyerdynamic DT770 Pro a Beyerdynamic DT990 Edition, jednakże mam kilka pytań-
1. Przede wszystkim, które będą lepsze do powyższego zastosowania? Podejrzewam 990, z racji tego że są otwarte.
2. Zdaję sobie sprawę, że DT990E są otwarte, nie jest to dla mnie duży problem, chciałbym jednak się dowiedzieć, jak duża jest różnica? Czy nie będę budził dziewczyny śpiącej w innym pokoju :D
3. Myślałem nad wyborem DT990E w wersji 32Ohmowej, z racji zintegrowanej karty dźwiękowej.
4. Jestem skłonny dorzucić jakieś 200-300zł za jakąś rozsądną kartę dźwiękową, wtedy też myślałbym o zmianie wersji słuchawek i moje pytanie brzmiałoby wtedy- którą wybrać.
EDIT: Pominąłem jeden ważny aspekt- ergonomia. Z racji tego że pracuję zdalnie, zdarza się że słuchawki mam założony po 10-12 godzin dziennie. Obecnie mam Hyperx Cloud II, które pod tym względem robią niesamowitą robotę i nie dają się jakoś szczególnie we znaki.
EDIT2: Rozważam tez ISK HD9999 jako tańszą opcję.
Na sam koniec, czy wybierać pomiędzy wyżej wymienionymi słuchawkami, czy zdecydować się może na jakieś inne? 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, mam nadzieję że nie zostanę zjedzony :D

Edytowane przez szero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, bo jest dla mnie dość ważny.
Z góry dzięki za pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki które wybrałeś nadają się do codziennych zastosowań, natomiast pod gry fps typu Cs najlepiej jak słuchawki będą z mikrofonem, bo można odpowiedzieć graczom. DT mają takie samo pasmo przenoszenia, więc powinny grać podobnie i być nieco lepsze od tych ostatnich HD. Jeśli mogą być bez mikrofonu, bo gry stawiasz na drugim miejscu, to bardzo wygodne są Sony MDR-1A

Słuchawki SteelSeries Arctis Prime mają mikrofon wbudowany przy słuchawce, który można schować do słuchawki tak, aby nie przeszkadzał podczas codziennego użytkowania.

 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, pbesc napisał:

Słuchawki które wybrałeś nadają się do codziennych zastosowań, natomiast pod gry fps typu Cs najlepiej jak słuchawki będą z mikrofonem, bo można odpowiedzieć graczom. DT mają takie samo pasmo przenoszenia, więc powinny grać podobnie i być nieco lepsze od tych ostatnich HD. Jeśli mogą być bez mikrofonu, bo gry stawiasz na drugim miejscu, to bardzo wygodne są Sony MDR-1A

Słuchawki SteelSeries Arctis Prime mają mikrofon wbudowany przy słuchawce, który można schować do słuchawki tak, aby nie przeszkadzał podczas codziennego użytkowania.

 

Nie widzę żadnego problemu w kupieniu osobnego mikrofonu, kieruję się czysto jakością dźwięku ponad wygodę z korzystania w postaci wbudowanego mikrofonu. Nie robi to dla mnie żadnej różnicy.
Żeby podsumować, zdecydowałem się na DT 770 Pro, ze względu na zamknięcie. I nie chodziło o to, że moje dźwięki byłoby słychać, chodziło o to, że ja słyszałbym narzeczoną.. :D
Kupiłem wersję 80Ohm, więc będę się zabierał do wyboru karty dźwiękowej, ale do tego założę raczej osobny temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadome jest to, że najlepsze słuchawki wykorzystywane przez pro graczy to Sennheiser:

https://www.x-kom.pl/p/651402-sluchawki-przewodowe-sennheiser-game-zero-czarne.html?gclid=CjwKCAjwzt6LBhBeEiwAbPGOgVFwCdh0jrI_63l_CkG7eLzyOq75oIMsvs-MWJ8CaX3aR6lH3tmhqxoCdhUQAvD_BwE

Tutaj masz delikatnie ponad budżet, ale widziałem taniej.

Drugą firmą, która zdecydowanie króluje wśród słuchawek gamingowych to HyperX

Różnica jest kolosalna więc ja bym wybrał HyperX, ale kwestia gustu. Możesz poczytać sobie rankingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2011 roku posiadam Beyerdynamic DT990 popięte pod Dac Carat ruby 2. ale myśle je wymienić na

Cytat

sennheiser 650

bo mi już pękły na plastiku. ale tak to mega wygodne przez ten czas wymieniłem tylko kabel. 

zdjecie.jpg

20 godzin temu, szero napisał:

Nie widzę żadnego problemu w kupieniu osobnego mikrofonu, kieruję się czysto jakością dźwięku ponad wygodę z korzystania w postaci wbudowanego mikrofonu. Nie robi to dla mnie żadnej różnicy.
Żeby podsumować, zdecydowałem się na DT 770 Pro, ze względu na zamknięcie. I nie chodziło o to, że moje dźwięki byłoby słychać, chodziło o to, że ja słyszałbym narzeczoną.. :D
Kupiłem wersję 80Ohm, więc będę się zabierał do wyboru karty dźwiękowej, ale do tego założę raczej osobny temat

Jeśli szukasz karty dobrej to mam na sprzedaż :)  

https://www.olx.pl/d/oferta/creative-sound-blaster-x-fi-platinum-fatal1ty-champion-series-CID99-IDM9wmI.html

 

i mikrofon :)  https://www.olx.pl/d/oferta/rode-procaster-preamp-art-tube-koszyk-kabel-ramie-CID99-IDLjNn4.html

Edytowane przez o2vip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Do serii PRO Beyera możesz kupić części zamienne i samodzielnie je sobie naprawić. To raz. Dwa: HD 650 to kompletnie inne słuchawki niż DT990. Kompletnie inne. Lepiej poczytaj o nich przed zakupem. A jeśli chcesz upgrade względem DT990, to oscylowałbym wokół DT1990 lub Sundar.

To wiem ale nie chce mi się ich naprawiać a dlaczego chce wymieniać po prostu osłuchały mi się chce sprubować innego dźwieku znam wady i zalety  bayerdynamic. zalety do dokłaność odzwierciedlają nagrania. co też według mnie jak dla mnie jest ich największą wadą jeśli kawałek jest źle nagrany zmasterowane to one  to pokażą i to trafia w moje uszy a słuchanie ma sprawiać przyjemność. 

DT1990  są po za moim budżetem jaki chce przeznaczyć na słuchawki a max co chce wydać to do 1.500zł 

 

Edytowane przez o2vip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miała miejsce premiera DT 900 Pro X i DT 700 Pro X, też mogą byc ciekawe, ale trzeba czekać na opinie i dostępność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DT990 Pro sprawdzą się w grach bardzo dobrze, w CS też. Ale przyda się im jakies wzmocnienie. Ewentualnie taniej Sennheiser HD599 które są mniej wymagające. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2021 o 22:57, FreeQ333 napisał:

DT990 Pro sprawdzą się w grach bardzo dobrze, w CS też. Ale przyda się im jakies wzmocnienie. Ewentualnie taniej Sennheiser HD599 które są mniej wymagające. 

Jakie wzmocnienie byś polecał? Rozglądam się za czymś w granicach 200-300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Dragonfly Black. Może bo sam nie testowałem tej konfiguracji. Ciężko mi się odnieść do źródeł w tej cenie. Jak coś zawsze możesz spróbować Sennheiser HD599. Też sprawdzą się świetnie w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2021 o 20:19, o2vip napisał:

ich największą wadą jeśli kawałek jest źle nagrany zmasterowane to one  to pokażą

to jest "wada" każdego dobrego sprzętu audio, sennheiser może będzie mniej kuł w uszy, ale nadal będzie olbrzymia różnica między dobrymi kawałkami a słabymi, z tego miejsca już nie zawrócisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...