Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam laptopa mobilnego <15 cali na którym można otwierać i edytować pliki dwg (Autocad). Laptop raczej do prezentacji ale też obróbki plików 2D w tym formacie, czasem Photoshop. Ważny jest też przynajmniej przyzwoity czas pracy na baterii. Istotnym jest dla mnie opcja matrycy z możliwie precyzyjnym odzwierciedleniem kolorów (architektura wnętrz).

Wydaje mi się, że min. to 16 GB RAMu. Procek i7 czy i5 wystarczy?

Myślałem o LG Gram 21 ale ma błyszczącą matrycę. Czy ktoś, coś może polecić.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Inspiron 7400 i7-1165G7/16GB/1TB/Win10 QHD+ za 5599zł, to laptop z matowym ekranem 14,5" cala w rozdzielczości 2560 x 1600, który ma pokrycie barw wynoszące 100sRGB. 

 Acer Swift 3 i5-1135G7/16GB/512/W11 Srebrny za 3899zł ma matowy ekran 14,1" z pokryciem barw 100%sRGB i dosyć dobre wykonanie, oraz system Windows 11 w niewygórowanej cenie. Do projektowania graficznego i gier jest Acer Swift X z procesorem AMD Ryzen 5 5600u, oraz kartą RTX3050 40w. i5 powinien wystarczyć, tylko kwestia czy laptop ma mieć dedykowaną kartę graficzną.

Lekki i smukły z matowym ekranem w stylu tego LG jest też ZenBook, natomiast lepszą rozdzielczość oferuje Dell. Warte uwagi są też laptopy z systemem OS, takie jak MacBook.

 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Trudno mi się zdecydować, szczególnie, że nie mam możliwości porównać tych propozycji na żywo.

Acer wydaje się ok (cena!), Dell kusi większą rozdzielczością, Pavilion ma co prawda mx450, ale ta karta chyba bardziej przydaje się w grach. Zenbook ma ciut mały ekran.

Na pierwszym miejscu jest szybkość w pracy z dużymi plikami, a potem czas pracy na baterii. Czy mogę liczyć na jeszcze jakąś podpowiedź?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w przedsprzedaży pojawił się taki model:

Acer Swift X R5-5600U/16GB/512/W10 RTX3050 Złoty 4099zł

Jest tu dobra matowa matryce o 100% pokryciu kolorów, do tego dedykowana karta RTX 3050, wydajny akumulator . Przy tym wszystkim laptop jest stosunkowo lekki i dobrze wykonany. Tu masz test: https://laptopmedia.com/review/acer-swift-x-sfx14-41g/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, aniq18 napisał:

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Trudno mi się zdecydować, szczególnie, że nie mam możliwości porównać tych propozycji na żywo.

Acer wydaje się ok (cena!), Dell kusi większą rozdzielczością, Pavilion ma co prawda mx450, ale ta karta chyba bardziej przydaje się w grach. Zenbook ma ciut mały ekran.

Na pierwszym miejscu jest szybkość w pracy z dużymi plikami, a potem czas pracy na baterii. Czy mogę liczyć na jeszcze jakąś podpowiedź?

ASUS ZenBook 14 UM425UA R7-5700U/16GB/512/W10 4599 zł
Wyposażenie bardzo podobne do Swifta 3, wykonanie i praca na baterii nawet na lepszym poziomie. Bardzo dużym plusem jest o wiele lepsza matryca IPS.

Alternatywnie Huawei MateBook 14 R7 4800H/16GB/512/Win10 Touch 4699 zł
Wyposażenie również podobne, jeszcze lepsze wykonanie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Przychylam się w stronę wyboru Zenbooka. Ostatnie pytanie: czy warto dopłacić do intela (i5). Na stronie Xkomu jest komentarz, który punktuje głośność wiatraków w modelu z intelem w trybie idle, nie jestem pewien jak współpraca ryzena z Autocadem - będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, aniq18 napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Przychylam się w stronę wyboru Zenbooka. Ostatnie pytanie: czy warto dopłacić do intela (i5). Na stronie Xkomu jest komentarz, który punktuje głośność wiatraków w modelu z intelem w trybie idle, nie jestem pewien jak współpraca ryzena z Autocadem - będzie 

Laptop z R5, lub i5   i 16GB RAM powinien wystarczyć pod względem wydajności. W przypadku Zenbooka płaci się bardziej za wygląd i wykonanie. ZenBook 15,6" z wydajniejszym i7-10870H 8-rdzeni/16-wątków i dedykowaną grafiką kosztuje 7k.

R5 6/12 ma o dwa rdzenie więcej od niektórych i5 4/8, co jest do domowego użytku uznawane za przyszłościowe, natomiast intele to dobre procesory do CAD i pomimo rosnącej liczby zwolenników AMD duża część ludzi wybiera intele. Warto przeczytać https://birchlerarroyo.com/autocad/question-is-ryzen-5-good-for-autocad.html

Edit: Jak jeszcze nie kupiłeś, to możesz też zerknąć na MSI Prestige 14 i Modern. Swift jest dosyć cichy w spoczynku.

Edytowane przez pbesc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...