Skocz do zawartości
mpelak1

Problem z płynnością gier.

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam. 

  Przychodzę z problemem, który doprowadza mnie do szału. Żadna gra którą posiadam na komputerze nie potrafi chodzić nawet na płynnych 60 FPS. Od Minecrafta po Fortnite czy GTA V, Overwatch i CS:GO. Każda ma koło 55 latających nawet na 30 Fps. Jest to okropne bo gdy np strzelam w Counter Strike to dostaje spadków czy też w fortnite. 

  Powiecie mi co zrobić? Próbowałem przeinstalować sterowniki karty graficznej czy też aktualizować, używać boosterów czy innych i nic!

Błagam o pomoc bo nie wiem co zrobić a sprzęt nie jest najgorszy ;/

 

Procesor: AMD FX-8320

Płyta główna: ASRock 970 Pro3 R2.0

Pamięć Ram: 8 GB = Kingston 4GB , Samsung 4GB

Karta Graficzna: GTX 1050 Msi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie temperatury karty i procesora w grach? Sprawdź np. w HWinfo64

Może trzeba popracować na chłodzeniem bo pojawia się throttling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Marynarz napisał:

Jakie temperatury karty i procesora w grach? Sprawdź np. w HWinfo64

Może trzeba popracować na chłodzeniem bo pojawia się throttling.

Przetestowałem na fortnite. Nie zauważyłem jakiś większych problemów z tym chyba że coś pominąłem. 
W linku jest plik z logami z "Sensor Status"

https://drive.google.com/file/d/1hTRS_QoW1AJbZTrdh-n8ouMIn35cxF3r/view?usp=sharing 

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2021 o 23:10, mpelak1 napisał:

 Witam. 

  Przychodzę z problemem, który doprowadza mnie do szału. Żadna gra którą posiadam na komputerze nie potrafi chodzić nawet na płynnych 60 FPS. Od Minecrafta po Fortnite czy GTA V, Overwatch i CS:GO. Każda ma koło 55 latających nawet na 30 Fps. Jest to okropne bo gdy np strzelam w Counter Strike to dostaje spadków czy też w fortnite. 

  Powiecie mi co zrobić? Próbowałem przeinstalować sterowniki karty graficznej czy też aktualizować, używać boosterów czy innych i nic!

Błagam o pomoc bo nie wiem co zrobić a sprzęt nie jest najgorszy ;/

 

Procesor: AMD FX-8320

Płyta główna: ASRock 970 Pro3 R2.0

Pamięć Ram: 8 GB = Kingston 4GB , Samsung 4GB

Karta Graficzna: GTX 1050 Msi 

Jeszcze napisz, czy przypadkiem nie grasz w 1440p. Bo karta, którą masz, to Low End do Full HD.

No i ten 8- letni procesor....

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2021 o 22:10, mpelak1 napisał:

Błagam o pomoc bo nie wiem co zrobić a sprzęt nie jest najgorszy ;/

Procesor: AMD FX-8320

Płyta główna: ASRock 970 Pro3 R2.0

Pamięć Ram: 8 GB = Kingston 4GB , Samsung 4GB

Karta Graficzna: GTX 1050 Msi 

No sorry chłopie ale trochę się mylisz.

Twój procesor ma ponad 9 lat i nadaje się jedynie do wymiany podobnie jak 8 letnia płyta główna; Twoja karta graficzna ma ponad 5 lat i nadaje się jedynie do grania w 1080p przy obniżonych detalach; RAMu masz mało, do tego dwie różne kości i nawet nie wiadomo w jakim trybie chodzą i na jakich prędkościach.

Tobie żadne stery czy boostery nie pomogą jeśli Tobie się marzy granie w 60 fps'ach - bo do takiego grania to Ty po prostu musisz kupić nowy komputer. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2021 o 23:10, mpelak1 napisał:

Błagam o pomoc bo nie wiem co zrobić a sprzęt nie jest najgorszy ;/

Sprzęt jest bardzo słaby. Procek ma wydajność niższą od prawie 11 letniego Sandy Bridge, a GPU jest podobne do ponad 9 letniego GTX 680. Nie wiem jak ktoś może nieironicznie oczekiwać płynnego działania gier na takim kompie. Inną sprawą jest chłodzenie, które może trochę nawalać.

Czasami nieco pomaga zmiana pasty termoprzewodzącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecanie szczerbatemu by używał pasty nie jest najlepszym pomysłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor się przegrzewa, być może zrzuca taktowanie pod obciążeniem. Czy pamięć działa w dual channel? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Pioy napisał:

Procesor się przegrzewa, być może zrzuca taktowanie pod obciążeniem. Czy pamięć działa w dual channel? 

Raczej nie w dualu bo są 2 rożnymi kościami. Procesor właśnie nie przekracza 80 stopni. Z tego co wiem FX właśnie są z tych co się bardziej grzeją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mpelak1 napisał:

Raczej nie w dualu bo są 2 rożnymi kościami. Procesor właśnie nie przekracza 80 stopni. Z tego co wiem FX właśnie są z tych co się bardziej grzeją. 

Zobacz sobie w cpu z dla pewności

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MrKetiw napisał:

Weź to lepiej sprzedaj i kup sobie konsole. 

I se pogra w CS na konsoli ? porada dnia ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mpelak1 napisał:

Raczej nie w dualu bo są 2 rożnymi kościami. Procesor właśnie nie przekracza 80 stopni. Z tego co wiem FX właśnie są z tych co się bardziej grzeją. 

Zależnie jakie to kości, mogą móc pracować w dualu albo nie. Najlepiej sprawdź w CPUZ i też wrzuć tu z niego screeny. 

Ztcp 80 stopni to za dużo na FX, może mu przy takiej temperaturze spadać taktowanie. Też to trzeba i sprawdzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Zależnie jakie to kości, mogą móc pracować w dualu albo nie. Najlepiej sprawdź w CPUZ i też wrzuć tu z niego screeny. 

Ztcp 80 stopni to za dużo na FX, może mu przy takiej temperaturze spadać taktowanie. Też to trzeba i sprawdzić. 

Tutaj screenshoty. Niestety nie będą pracować w dualu. A nie widziałem spadku taktowania podczas grania.

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety najgorszy szmelc (1600 CL11 :|) i jeszcze 1 kość Single Rank druga Dual... chociaż i tak cosik mi się wydaje, że Twoja płyta ma duala w slotach 1 + 3, nie 1 + 2. Generalnie rzeźbić w tym nie widzę sensu, wymiana na cokolwiek w miarę nowożytnego (choćby i3 10-gen z ultra budżetowym RAM i MOBO) da meeeeega kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

No niestety najgorszy szmelc (1600 CL11 :|) i jeszcze 1 kość Single Rank druga Dual... chociaż i tak cosik mi się wydaje, że Twoja płyta ma duala w slotach 1 + 3, nie 1 + 2. Generalnie rzeźbić w tym nie widzę sensu, wymiana na cokolwiek w miarę nowożytnego (choćby i3 10-gen z ultra budżetowym RAM i MOBO) da meeeeega kopa.

Przeanalizuje a jak nie to kupie płytę wraz z jakimś rysiem typu 5 2600 może albo 7 2700x i 8/16 gb ram i tyle. Ale to troszkę będzie do zbierania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

5 2600 może albo 7 2700x

To nie są aktualnie procesory o dobrej relacji cena/wydajność, a 2700x do gier to już tragiczny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

To nie są aktualnie procesory o dobrej relacji cena/wydajność, a 2700x do gier to już tragiczny wybór.

Dobrze więc przypuśćmy że mam budżet 1200 na płyte procesor i ram i szukam po używkach. Za jakimi częściami się rozejrzeć ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też za nowymi, choćby takimi na szybko, choć jak się postarasz to może nawet  z i5 10400F się zmieścisz i to będzie kosmos w porównaniu do tego co masz teraz.

i3-10100F
Gigabyte B560M DS3H
Crucial 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ballistix

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Możesz też za nowymi, choćby takimi na szybko, choć jak się postarasz to może nawet  z i5 10400F się zmieścisz i to będzie kosmos w porównaniu do tego co masz teraz.

i3-10100F
Gigabyte B560M DS3H
Crucial 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ballistix

 

A w przypadku setupa z AMD ? Co byś polecił ? (używki mile widziane)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś porównywalnego do tej i3 to Ryzen 3 3100 coś powyżej raczej nie znajdziesz przy Twoim budżecie, chyba, że możesz trochę dołożyć to widzę, że można znaleźć Ryzena 2600 za około 550zł. 

Albo używany 3100+MOBO za 699zł na 2 letnich gwarancjach.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/procesor-amd-ryzen-3-3100-box-gigabyte-b550m-s2h

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

A w przypadku setupa z AMD ? Co byś polecił ? (używki mile widziane)

 

 

 

 W 1200zł dasz radę już się wyposażyć w Ryzena 3600, płytę możesz śmiało brać taką jaką mam w podpisie. Do 6rdzeni całkowicie starcza i kosztuje 200zł nowa. 3600 kupisz za około 800zł i zostaje ci 200zł na ram, 16gb 3000MHz powinieneś znaleźć. Im szybszy ram tym lepiej ale jak 3000/3200MHz ci wystarczy, tym bardziej że jakiejś mocnej grafiki nie będziesz wsadzał przez brak budżetu.

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

 W 1200zł dasz radę już się wyposażyć w Ryzena 3600, płytę możesz śmiało brać taką jaką mam w podpisie. Do 6rdzeni całkowicie starcza i kosztuje 200zł nowa. 3600 kupisz za około 800zł i zostaje ci 200zł na ram, 16gb 300MHz powinieneś znaleźć. Im szybszy ram tym lepiej ale jak 3000/3200MHz ci wystarczy, tym bardziej że jakiejś mocnej grafiki nie będziesz wsadzał przez brak budżetu.

Jak szukałem znalazłem używanego 3600 za 700 zł. Właśnie zastanawiam się bo jestem jednak fanem AMD. Tylko teraz też fakt że streamuje i czy 7 2700x nie nada się lepiej do streamingu niż 3600. To jest też następne pytanie. Może zrobić już osobny temat by ludzie pomogli ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym CPU + GPU -  720p na low w zadnym wypadku nie powinno byc mniej niz 60 klatek w takim cs go wiec dziwne :

Mam rx 550 2GB wiec slabiak gorsza niz zwykla 1050 nawet zara ogarne ile ona z siebie wykrzesa w csie

EDIT

zdecydowanie grubo ponad 60 fps albo raczej  70+ w 1680x1050 śr-niskie

mirage /dust2 uproszczony sprawdzalem

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...