Skocz do zawartości
Mały Miki

Chłodzenie procesora do 300pln

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czy ta fuma 2 jest lepsza od bequiet dark pro 2? Wczoraj miałem temp 100 stopni na moim procku chyba spc aio navis mi pada... Nie chcę już aio...

 

Ups... Nie ta cena.. co możecie polecić do 200zl?

Może ta fera 5?

Pomacaj węże. Jeden ma być cały ciepły, drugi chłodny. Jeśli ten ciepły będzie ciepły tylko przy procesorze, to będzie oznaczać problem z pompką. Oczywiście warto też sprawdzić poprawność montażu, a najlepiej ponownie nałożyć pastę i skręcić wszystko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

chyba tak..

 

458373726fdf161dmed.png

Montaż nie jest idealny, ale mimo wszystko powinno być ok, bo góra chłodnicy jest wyżej jak blokopompka. Idealnie byłoby montować chłodnicę na topie, ale zakładam, że Ci tam nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety raczej nie ma miejsca, choć dzisiaj rozbiore dam nową paste i sprawdzę, a czy te wężyki z lewej strony mają znaczenie? Lepiej żeby były u góry czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, z której strony są węże nie ma znaczenia, ważne, żeby idąc do chłodnicy nie wystawały wyżej jak jej góra, bo wtedy w nich zacznie się zbierać powietrze i może nie być przepływu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież połowę tańsza fera 5 jest lepsza od tego BQ za 2 stówy ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

a co powiecie o:

https://www.alpenfoehn.de/en/products/cpu-cooler/brocken-3-en

ktoś miał? testował?

Dziś odebrałem, może jeszcze w tygodniu zobaczę jak sobie radzi na Ryzenie 3800XT w różnych konfiguracjach wentylatorowych, oprócz standardowych sprawdzę jeszcze Arctic BioniX P120.

 

Nie ukrywam, że podobają mi się duże chłodzenia powietrzne wypełniające obudowę i przy okazji nie zasłaniające pierwszego slotu pamięci ram.

Brzmi jak Thermalright Le Grand Macho RT, jest jeszcze większy od Brockena 3.

 

 

I czy w przyszłości istnieje możliwość wymiany wentylatora na coś "sprawniejszego"? gdyby pojawił się mocniejszy procesor?

Tak, większość wentylatorów 120mm i 140mm oversized będzie kompatybilna z zapinkami dołączonymi do zestawu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Przecież połowę tańsza fera 5 jest lepsza od tego BQ za 2 stówy ;)

Raczej na podobny poziomie. Jest też na podobnym poziomie co Macho rev. C, U12S Redux czy Mugen 5. I co, czy te chłodzenia straciły rację bytu? No nie, bo cały czas są ludzie, którzy szukają też jakości oprócz wydajności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Dziś odebrałem, może jeszcze w tygodniu zobaczę jak sobie radzi na Ryzenie 3800XT w różnych konfiguracjach wentylatorowych, oprócz standardowych sprawdzę jeszcze Arctic BioniX P120.

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2021 o 21:34, hnd napisał:

Dziś odebrałem, może jeszcze w tygodniu zobaczę jak sobie radzi na Ryzenie 3800XT w różnych konfiguracjach wentylatorowych, oprócz standardowych sprawdzę jeszcze Arctic BioniX P120.

i jak były jakieś testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2021 o 19:38, Michał2008 napisał:

i jak były jakieś testy?

Tak, ale niestety nie miałem zbyt dużo czasu i taki dość prosty test...  temperatury na tym chłodzeniu zarówno na wentylatorach z zestawu jak i Arcticach P120 były niemalże takie same, prędkość wentylatorów 100%. Przy obciążeniu samego procesora 80-81 stopni C, a po obciążeniu karty graficznej w obu przypadkach kończyłem test przy 90 stopniach C.

Chłodzenie jest duże, ale ma stosunkowo mało finów w porównaniu np. z AC Freezerem, może na procesorze, który wydziela więcej ciepła wyglądałoby to inaczej.

Testowane na: CPU - Ryzen 3800XT 4.35GHz 1.35V,  Cinebench R23 i Furmark, wentylatory obudowy na 75% (3 x Pure Wings 2 120mm z przodu i 1 Pure WIngs 2 140mm u góry z tyłu), pasta termoprzewodząca SPC Pactum 4, GPU - MSI RTX 3060 Ti Gaming X.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...