Skocz do zawartości
Igorius

Po zmianie ustawień płyty głównej z CSM na UEFI nie botuje systemu [MSI X570-A PRO]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chcę dokonać update systemu operacyjnego z Windows 10 do Windows 11. W tym celu w bios mojej płyty głównej włączyłem TPM 2.0 oraz bezpieczny rozruch, zgodnie z wymaganiami Microsoftu. Niemniej gdy zmieniłem system biosu z CSM na UEFI dokonując odpowiednich zmian wg instrukcji z tego filmiku nie boutuje mi systemu operacyjnego ale każdorazowo uruchamianie peceta zatrzymuje się na włączeniu biosu, o co nie proszę [nie naciskam klawisza DEL]. Po ponownym przełączeniu w biosie z UEFI na CSM komputer uruchamia się normalnie. Jak temu zaradzić?

Konfiguracja peceta - MSI X570-A Pro, R5 3600, 4x8GB 3200Mhz, CX400 512GB, Corsair 650W.

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to secure boot i tpm są tylko konieczne do aktualizacji 11 z 10 :> bo ja instalowałem W11 z pena na czysto i obie opcje miałem wyłączone w biosie wszystko poszło jak należy :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N

Bo instalator odpalany z pena nie ma jak sprawdzić czy PC wspiera TPM z Secure boot póki co - ale co innego aktualizacja + kolega ma zgodny sprzęt to trzeba tego nie zrobić "po bożemu"

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Send1N napisał:

do aktualizacji

22 godziny temu, Send1N napisał:

na czysto

Nie którzy chcą mieć najnowszą wersję systemu bez utraty danych. Skoro deweloper to umożliwia to dlaczego z tego nie skorzystać? Poza tym skoro można mieć system w pełni na zgodnym sprzęcie to dlaczego uniemożliwiać sobie (lub utrudniać) jego przyszłe aktualizacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zadałem pytanie z ciakawości jak to jest ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...