Skocz do zawartości
gwiazdorek88

Komputer do renderowania filmów - update.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

posiadam komputer na którym czasem renderuje filmy w Sony Vegas. ( sklejanie tego co nagram na kamerce na własne potrzeby).

Płyta: ASRock Z97 Pro4

https://www.asrock.com/mb/intel/Z97%20Pro4/index.pl.asp#CPU

Procesor i3 4360

Karta HD5770

8GB Ram.

Czy zmiana na jakiegoś i5 lub i7 przyspieszy proces renderowania w jakimś odczuwalnym stopniu oraz obciążenie procesora? Teraz podczas tego procesu obciąża procesor w 100%

Zauważyłem, że program też nie wykorzystuje chyba karty podczas tego procesu więc albo jest za stara albo nie ma ona istotnego wpływu przy operacjach jakie wykonuje. 

Ktoś doradzi w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet? I5 są w cenie i7, więc celuj w i7 4770, może dasz radę wyrwać za 350-400zl co i tak jest mało opłacalne. Do tego ram masz w jedynej kości? 16Gb by się przydało. Ale ogólnie inwestujesz w trupa ogólnie rzecz biorąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gram na tym komputerze w ogóle w gry, używam go do pracy z muzyką i do internetu spokojnie mi starcza jeszcze tym bardziej że mam SSD to sprawnie działa ale przy renderowaniu nie wyrabia. 

Nie chcę w niego dużo inwestować, ale pomyślałem że może uda się wyrwać jakiś lepszy procek tak do 300zl bo chyba zmiana karty nie ma sensu bo i tak to wiele nie przyspieszy.

Pamięci mam w dwóch kościach ale podczas renderowania jeszcze połowa zasobów jest wolna.

Rozumiem, że nawet niższy model i7 będzie lepszy niż wyżej taktowany i5 tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gwiazdorek88 napisał:

Rozumiem, że nawet niższy model i7 będzie lepszy niż wyżej taktowany i5 tak?

No i7 będzie lepsza bo dojdą 4 wątki, które prawdopodobnie i tak będą latać na pełnym wykorzystaniu. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ok. 250zł powinno dać się wyrać Xeona E3 v3, wariant 1230-1240 itp. (nie schodź poniżej 1230 bo nie obsługują wielowątkowości). Na Aliexpress będzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kalderon napisał:

Za ok. 250zł powinno dać się wyrać Xeona E3 v3, wariant 1230-1240 itp. (nie schodź poniżej 1230 bo nie obsługują wielowątkowości). Na Aliexpress będzie taniej.

Da się na tym zagrać w jakąś grę gdyby zaszła taka potrzeba? ( pytam jakby mnie młody czasem męczył :) ) Nigdy nie miałem Xeona. 

Czym się różnią V3 od V2 ma to znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się tak samo jak na i7, Xeony E3 w tej generacji to de facto procki konsumenckie z nieco większa ilością cache i z reguły z odblokowaną wielowątkowością. Są to więc odpowiedniki i7 danej generacji.

Wersja v2 to poprzednia generacja procesorów, odpowiednik i5 czy i7 serii 3xxx.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A jest sens zmieniać kartę czy to tutaj niewiele wniesie albo nawet nic? Jeśli warto to jaka najtańsza miałaby sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kalderon napisał:

Za ok. 250zł powinno dać się wyrać Xeona E3 v3, wariant 1230-1240 itp. (nie schodź poniżej 1230 bo nie obsługują wielowątkowości). Na Aliexpress będzie taniej.

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kalderon napisał:

Za ok. 250zł powinno dać się wyrać Xeona E3 v3, wariant 1230-1240 itp.

Przy czym brak iGPU co przy Vegasie (o ile mowa o wersji która wspiera) brak iGPU będzie tutaj do bani. Dodatkowo pamiętam, że Xeony znacznie gorzej radziły sobie w obróbce video względem i7 (pomijając QSV) przez brak jakiś instrukcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza akceleracja intela gpu to xeony tak samo dzialaja jak zwykle procki, do vegasa pod xeona to jest bardzo dobry radeon potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już zgłupiałem....a miałem zamawiać już taki procek. 

zastanawia mnie po co potrzebne mocne GPU jak u mnie ono w ogóle nie jest wykorzystywane z tego co zauważyłem. Nawet przy tej metodzie zapisu z której korzystam nie mam możliwości wybrania czym chce renderować....

Czyli co jednak Xeon się nie nada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, T_G napisał:

Poza akceleracja intela gpu to xeony tak samo dzialaja jak zwykle procki, do vegasa pod xeona to jest bardzo dobry radeon potrzebny.

Ah, odświeżyłem,  Xeony z takim samym taktem jak ich odpowiedniki i7 wypadały nieco słabiej ale w grach, nie w montażu 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Caps napisał:

Ah, odświeżyłem,  Xeony z takim samym taktem jak ich odpowiedniki i7 wypadały nieco słabiej ale w grach, nie w montażu 

Czyli spokojnie mogę szukać Xeona i będzie z moją HD5770 działał w Sony Vegas 15? Przypomnę, że używam tego programu tylko na własne potrzeby, przyzwyczaiłem się do niego i nie chce go zmieniać a chciałbym by działał to szybciej niż obecnie a jak jeszcze dałoby rady robić coś innego na kompie podczas renderowania to już by było super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony vegas ma swoje rewelacyjne kodeki i jako pierwszy na rynku miał pełna akcelerację opencl+qsv/cuda+qsv, okrojenie z tych akceleracji systemu to porażka i debilizm ludzi twierdzących, że "głównie to cpu"

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - co daje mi ta zintegrowana karta skoro ona jest mniej wydajna od mojej obecnej? Tak przynajmniej pokazują w testach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona nie pracuje jako karta graficzna tylko jako akcelerator obliczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...