Skocz do zawartości
tybor

Odpalenie Systemu z Dysku USB wirtualna maszyna

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam pytanie, czy byłaby możliwość odpalić System Windows 10 z adaptera dysku 2,5 pod usb na działającym komputerze ?? 

Może to skomplikowane ale już rozwijam. Ostatnio wymieniałem dysk w starym laptopie na dysk SSD , to bym Asus i tam aby dostać się do dysku trzeba było ściągać cały górny panel razem z klawiaturą więc roboty jest dosyć sporo.. Wymieniłem dysk, zainstalowałem Windows i jest ok, tylko że zapomniałem zgrać do pliku kopii zapasowej Firefox , i teraz tutaj całe pytanie, czy jest jakoś szansa aby jakoś na wirualnej maszynie odpalić ten system windows na tym starym dysku podpiętym pod USB ? Już żeby nie montować go na nowo w lapotpie tylko z adaptera go wystartować jakoś bez robienia obrazu dysku ? 

No chyba że jest jakaś możliwość aby foldery przenieść które odpowiadają za Hasła, Zakładki i Historię Mozilli ?

Edytowane przez tybor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znam takiej możliwości, żeby normalnie zainstalowany system uruchomić w środowisku wirtualnym. Teoretycznie są konwertery ale te działające raczej nie darmowe.

Dużo prościej wejść na ten dysk w katalog użytkownika, odszukać profil przeglądarki i skopiować na miejsce w nowym systemie.
Dokładnie nie pamiętam ale powinno gdzieś siedzieć w appdata/local lub roaming mozilla/profiles. Najprościej chyba wykasować co jest w nowym profilu i skopiować ze starej lokalizacji (jak się skopiuje cały katalog, to profil może nie zaskoczyć, nie wiem gdzie trzeba wtedy grzebać, żeby przeglądarka prawidłowo czytała dane).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podepnij dysk przez adapter i uruchom bootowanie z USB. Jak nie masz Secure Boot włączonego, to bez problemu powinien wstać stary system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi