Skocz do zawartości
pb923

Karta graficzna do full hd 60hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Panowie szybka pilka. Jaka karte polecacie do full hd w 60hz na dzisiejsze czasy.Wiem jakie sa ceny, ale potrzebuje jakiejs karty.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tylko takie wymagania to RTX 3060 albo RX 6600 XT wystarczą w zupełności. Ceny 3-3,5k, nie ma zmiłuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przytniesz detale, to gpu typu 1660s nadal powinno ogarniać w fhd. Jeśli oczekujesz ultra (ale zwykle jest sporo ponad 60fps), no to jak wyżej. Ciężko coś konkretnie polecić przy obecnych cenach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do FHD takie minimum to I5 10400F (mowa o grach). Karta minimum ta Superka (można oczywiście iść wyżej z procesorem jak jest kasa). W FHD to on ma większe znaczenie.

Możesz iśc też w 11 generacje (I5 11400F jakieś 10% wydajniejszy od poprzedniego).

3060 do FHD?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Myślę, że do FHD takie minimum to I5 10400F (mowa o grach). Karta minimum ta Superka (można oczywiście iść wyżej z procesorem jak jest kasa). W FHD to on ma większe znaczenie.

Możesz iśc też w 11 generacje (I5 11400F jakieś 10% wydajniejszy od poprzedniego).

3060 do FHD?

Po co odpisujesz... Autor, nie podał jaki sprzęt posiada... A Ty wywody jakieś dajesz..  

 

Autorze podaj budżet. Podaj konfig kompa. I gry w jakie grasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam I5 10600k Rtx 2060 Super Msi Gaming X ram 3200 podkrecony do 3600 płyta Msi Gaming Plus Z490.Gram w 1080p 60hz.Za cholere nie moge zrozumieć na czym polega cały ten bootleneck.Gram przeważnie na ustawieniach wysokich.Gry typu Assassins,Days Gone i Battlefield itd, nie gram w sieci.Mam spadki klatek.Ostatnio zapusciłem dzieciakom Lego Batman 2 i nawet w tej grze mam spadki gdzie wydaje sie ze gra nie ma jakiś dużych wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 Super do FullHd 60Hz w zupełności wystarcza na dzisiejsze czasy, zwłaszcza do ustawień wysokich. W takim Days Gone na Ultra powinieneś mieć sporo ponad 60 klatek, AC Valhalla nawet na Very High okolice 60 klatek, już nie mówiąc o jakimś Lego Batman. Coś jest u Ciebie grubo nie tak, sprawdzałeś temperatury i użycie CPU/GPU podczas gry i tych spadków ? Te spadki zaczęły się nagle, bo podejrzewam, że ten sprzęt masz już jakiś czas. Te spadki są jakieś duże, jak wyglądają, ile FPS ? Z dyskiem nic się nie dzieje, to HDD, czy SSD ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pb923

Ewidentnie coś nie tak u ciebie, obecnie gram na słabym GTX 1650 w bfV, fhd średnio wysokie, i 80-100 kls w zależności od mapy, jak miałem w tamtym roku rx5600xt (wydajność podobna do 2060) to było grubo ponad 100 klatek i to w 1440p wtedy grałem też na mix ustawieniach

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

@pb923

Ewidentnie coś nie tak u ciebie, obecnie gram na słabym GTX 1650 w bfV, fhd średnio wysokie, i 80-100 kls w zależności od mapy, jak miałem w tamtym roku rx5600xt (wydajność podobna do 2060) to było grubo ponad 100 klatek i to w 1440p wtedy grałem też na mix ustawieniach

Ja mówie tu o 60hz zablokowanych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest 80-100 to chyba logiczne ,że po zablokowaniu jest stale 60, chyba takich rzeczy ci tłumaczyć nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...