Skocz do zawartości
teflon1

Laptop do gier i pracy (8k pln)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Od przeszło 10 lat radzę się Was w zakresie doboru sprzętu elektronicznego, teraz nadeszła kolej na laptopa :)

Poszukuję sprzętu, który będzie służył mi zarówno do pracy, jak i do gier i będzie miał 13-15,6 cala, dobrze jakby wyglądał względnie "normalnie" - będę używał go na spotkaniach biznesowych. Ważne, żeby był dostępny jeszcze w tym roku. Co do wymagań technicznych - zdaję się na Was, przedtem laptopy używałem głównie do pracy, a od kilku lat grałem głównie na konsolach.

Edit: po rozmowie z pracodawcą okazało się, że muszę dostosować się do standardów obowiązujących w firmie, tj:

- sprzęt musi mieć 4 lata gwarancji, najlepiej o szybkim czasie reakcji (z tego co sprawdzałem warunek ten spełnia Dell)

- muszę mieć Win 10 Pro na pokładzie

Budżet do 8-9k PLN brutto.

 

Edytowane przez teflon1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja ze 240Hz matrycą ma aktualnie wydłużony czas dostawy, nieco drożej ale przynajmniej jest model ze 144Hz matrycą:

MSI GP66 i7-11800H/16GB/512/Win10X RTX3070 144Hz

Ja wiem że drożej, ale przy tym budżecie dopłata to 10%, a jednak otrzymujesz wydajne GPU z wysokim  TGP.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BTPOTW - dzięki, konfig wygląda bardzo interesująco, ale potrzebuję czegoś na ten rok

@przemekan - dzięki, ale już trochę drogo ;) te 8k to raczej max (i tak liczę na to, że żona się nie dowie ile wydałem xD).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się sprowadza do tego w jakie gry chcesz grać. Jeśli lubisz pograć we wszystko, a od czasu do czasu w nowsze gry, no to musimy patrzyć tylko na laptopy gamingowe.
Zobacz nieźle wykonane, z dobrym system chłodzenia Lenovo Legion - Lenovo Legion 5-17ACH/Ryzen 7 5800H/16GB/1TB/RTX3060/Win10H
Wydajnościowo bardzo dobrze, bo mamy tutaj szybki procesor i RTX3060 130W. 16GB pamięci RAM spokojnie wystarczy, a na dane masz 1TB. 
Jedyne ale, jest takie, że ja tutaj Ci polecam model trochę większy, bo 17 calowy, ale jak nie zamierzasz podłączać laptopa pod zewnętrzny monitor, to może jest to niezłe rozwiązanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

po rozmowie z pracodawcą okazało się, że muszę dostosować się do standardów obowiązujących w firmie, tj:

- sprzęt musi mieć 4 lata gwarancji, najlepiej o szybkim czasie reakcji (z tego co sprawdzałem warunek ten spełnia Dell)

- muszę mieć Win 10 Pro na pokładzie.

Myślałem o czymś w stylu: 

https://www.morele.net/laptop-dell-inspiron-g15-5511-5511-6847-9375482/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, teflon1 napisał:

Cześć, 

po rozmowie z pracodawcą okazało się, że muszę dostosować się do standardów obowiązujących w firmie, tj:

- sprzęt musi mieć 4 lata gwarancji, najlepiej o szybkim czasie reakcji (z tego co sprawdzałem warunek ten spełnia Dell)

- muszę mieć Win 10 Pro na pokładzie.

Myślałem o czymś w stylu: 

https://www.morele.net/laptop-dell-inspiron-g15-5511-5511-6847-9375482/

Dell Inspiron 16 Plus i5-11400H/16GB/512/W10P RTX3050 5999 zł
Matryca IPS z 100% pokryciem kolorów, niezłe wykonanie, procesor 6 rdzeniowy, podstawowa grafika do gier. Gwarancja NBD tylko 24 miesiące, aczkolwiek biznesowe modele maja max 36 miesięcy. Więc w obu przypadkach trzeba dokupić rozszerzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...