Skocz do zawartości
Scisorhands

Części (wycena)

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem pod koniec lipca następujące części:

MSI MPG Z490 Gaming Plus

Intel Core i5 10400F BOX

SilentiumPC Fera 5 120mm

Crucial 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ballistix Black

SilentiumPC Vero M3 700W 80 Plus Bronze

Do wszystkiego mam oryginalne pudełka, faktury VAT (morele i X-KOM). Łudziłem się, że ceny kart graficznych będą w końcu zauważalnie spadać. Oczywiście się pomyliłem i zdałem sobie sprawę, że wydałem pieniądze na coś, co stoi i się kurzy. Pytanie ile mogę za te części dostać?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 minuty temu, Scisorhands napisał:

Kurde, czyli i tak byłbym na tym stratny około 500zł :decu:

Nigdy nie odzyskasz pełnej kwoty po zakupie peceta. Nawet jeżeli to są w miarę nowe części i mało używane. Każdy sprzęt po wyjściu ze sklepu z automatu traci na wartości. Ja osobiście widząc że net sam sprzęt ale prosto ze sklepu jest tylko o 200zł droższy wolałbym dołożyć i kupić w sklepie. Niestety takie są realia rynku. Możesz spróbować wystawiać za więcej i może się ktoś skusi bo jednak wolał by przyoszczędzić. Najwyżej możesz później spuścić z ceny.

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sabaru napisał:

Nigdy nie odzyskach pełnej kwoty po zakupie peceta. Nawet jeżeli to są w miarę nowe części i mało używane. Każdy sprzęt po wyjściu ze sklepu z automatu traci na wartości. Ja osobiście widząc że net sam sprzęt ale prosto ze sklepu jest tylko o 200zł droższy wolałbym dołożyć i kupić w sklepie. Niestety takie są realia rynku. Możesz spróbować wystawiać za więcej i może się ktoś skusi bo jednak wolał by przyoszczędzić. Najwyżej możesz później spuścić z ceny.

 

Eh, zdaję sobie z tego sprawę. Sam też wolałbym dopłacić te kilka stów i mieć nówki ze sklepu. W takim razie trudno, raczej sobie te części zostawię. Najwyżej dokupię jakąś słabą kartę pokroju GTX 1050 żeby chodziły starsze gry i będę czekał na lepszą dostępność i niższe ceny kart. 

Najgorsze, że np. za rok to te części będą już szrotem, bo wyjdą znacznie mocniejsze procesory za taką samą lub niższą cenę. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Scisorhands napisał:

i będę czekał na lepszą dostępność i niższe ceny kart. 

Tak czekać to możesz sobie równie dobrze jeszcze rok albo i dłużej. Nie wiem ile chcesz wydać na kartę, ale biorąc pod uwagę fakt, że rynek tanich kart praktycznie nie istnieje, a modele za 3000-3500 zł znikają ze sklepowych półek zanim się na nich pojawią, to nie liczyłbym na to, że coś się zmieni w ciągu kolejnych miesięcy.

Generalnie jak masz kasę to kup sobie jakiegoś RTX 3060 za te 2800-2900 zł - np. dziś na promce w X-Kom były. Jak za drogo, to może jakiś RTX 2060 za 2100-2200 zł się trafi.

Drogo jak cholera, ale taniej to już było, a jak ma komp stać i się kurzyć to chyba lepiej go pogonić i przerzucić się na konsole.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dirian napisał:

Tak czekać to możesz sobie równie dobrze jeszcze rok albo i dłużej. Nie wiem ile chcesz wydać na kartę, ale biorąc pod uwagę fakt, że rynek tanich kart praktycznie nie istnieje, a modele za 3000-3500 zł znikają ze sklepowych półek zanim się na nich pojawią, to nie liczyłbym na to, że coś się zmieni w ciągu kolejnych miesięcy.

Generalnie jak masz kasę to kup sobie jakiegoś RTX 3060 za te 2800-2900 zł - np. dziś na promce w X-Kom były. Jak za drogo, to może jakiś RTX 2060 za 2100-2200 zł się trafi.

Drogo jak cholera, ale taniej to już było, a jak ma komp stać i się kurzyć to chyba lepiej go pogonić i przerzucić się na konsole.

Problem w tym, że ja właśnie miałem RTX 2060. Sprzedałem go rok temu we wrześniu za 1300zł na allegro. Mało tego. W październiku kupiłem monitor 4K, żeby po nowym roku kupić coś pokroju RTX 3070-3080. Później wiadomo co się działo. Monitora 4K już się na szczęście pozbyłem. W połowie wakacji kupiłem resztę części na promocjach i liczyłem że najpóźniej w październiku ceny kart zaczną wracać do normy. Tylko że kryptowaluty właśnie wystrzeliły w górę i zostałem na lodzie :crash2:

Z konsolami też nie jest lepiej, bo PS5 (tylko konsola od sony mnie interesuje) z napędem kosztuje znacznie więcej niż powinna i jest problem z jej dostępnością. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - nie jeden się tak przejechał... 

Co do PS5 - w sumie teraz wszystko kosztuje więcej, niż powinno. Od elektroniki, przez rowery, aż po jedzenie. Ja PS5 kupiłem przepłacając dobrych kilka stówek, ale ostatecznie nie żałuję bo coś nie widać poprawy sytuacji, a gram na nim już ponad pół roku. Dorwać się da, tylko trzeba być cierpliwym - w ciągu ostatniego miesiąca namówiłem dwóch znajomych i po tygodniu-dwóch polowania im się udało kupić - za te 2600-2700 zł. Niby drogo, ale jak z kartami - nie zanosi się, żeby było taniej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...