Skocz do zawartości
Norweski Zomowiec

Zero reakcji na przycisk "power"

Rekomendowane odpowiedzi

Hey 

Płyta główna: Z270M Pro4

Procek i7 7700k 

Zasilacz Vero L3 600W

 

 

Przez dwie godziny koncertowałem film i procesor pracował w 100%. Temperaturę monitorowalem cały czas 80 stopni. Po zakończeniu wyłączyłem komputer. Następnego dnia zero reakcji na przycisk power. Zmieniałem zasilacz na Velo l2 500, wyciągałem pamięć ram, kartę g., Wentylatory i nic nie pomogło jak na razie... Ktoś może coś podpowiedzieć co robić? Boje się że uszkodziłem procesor i nie stać mnie na kupienie podobnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche ciepło, ale przy takiej temperaturze nie powinien się uszkodzić. Może płyta dostała po sekcji zasilania.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w Paczkomat jest moja nowa pasta termoaktywna bo miałem zmieniać.. chłodzenie fortis 3. Pracował to końca Dobrze.. myślisz czy naprawiają układ zasilania w serwisie? Gwarancja skończyła się pół roku temu :/ oby proc wytrzymał... Dziś zobaczę kondensatory na płycie z bliska i coś pokombijuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem-to stara dość płyta. Jest jeszcze możliwość (bardzo mało prawdopodobna jednak), że po prostu umarł przycisk POWER. Nie wiem jakie piny należy zewrzeć na tej płycie, by uruchomić komputer z

pominięciem tego klawisza.

Jak mówie- mało prawdopodobne. Wydaje mi się, że procesor jednak nie powinien się uszkodzić od tego (temperatura nie była jakoś ekstremalnie duża), ale niech inni się wypowiedzą.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet bez cpu w sockecie  chociaż wentylatory by zakręciły po naciśnięciu power, jak jest 0 reakcji wyjmij cpu z socketu i sprawdź czy będzie jakakolwiek reakcja jak dalej nic wyjmij kartę graficzną (jeśli masz w slocie) , jak coś ma zwarcie to uniemożliwi start, co do odpalenia pc bez przycisku na obudowie to wystarczy zewrzeć śrubokrętem 2 piny o nazwie pwr sw czy pwr bt (zależy od nazewnictwa na płycie).

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy wychodziłem z domu, wyłączyłem go z prądu i resetowałem bios zwrotką oraz baterią. Teraz wróciłem, podpoiłem samo zasilanie i spróbowałem odpalić metalową łyżka przez zwarcie i odpalił ?. To podpoiłem przycisk POWER, bo może uszkodzony ale sprawny i też wystartował ?️?. Teraz jest na samej kości ram oraz dyskach twardych

Będę zaraz montował pozostałe części i sprawdzał.

 

Co się mogło stać? Czy to już czas, aby go wystawić na allegro/olx?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tylko jakaś wtyczka się poluzowała w gnieździe i nie było styku. Oblukaj czy któraś nie jest np nadtopiona, okopcona itp...

Może ten reset pomógł, ale...to dziwne w sumie. Czemu miałby pomóc? Bios mógł coś sfiksować przy tym co robiłeś poprzedniego dnia?  Raczej nie.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogło się załączyć zabezpieczenie OVP (nad napieciowe) czy SCP (przeciw zwarciowe) w zasilaczu i uniemożliwić start (z jakiegoś powodu) wtedy właśnie trzeba odciąć dopływ prądu całkowicie do zasilacza na przysłowiowe 5 minut aby z kondensatorów zeszło napięcie. Może w nocy brakło na chwile prądu lub ktoś bawił się skrzynką z bezpiecznikami w mieszkaniu ? :P 

Edit, w sumie co ja pier przecież pisałeś że zmieniłeś zasilacz testowo :E nie bylo tematu ?

Edytowane przez Send1N
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja miałem na myśli zasilacz,  dziwna sprawa z tym objawem który opisujesz teraz niby wszystko działa a wcześniej skoro na l2 500w też nie odpalał więc to nie mogło być to o czym pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Procesor był lekko podkręcony dawniej do 4.5, jednakże było w porządku z nim

Może w codziennym użytkowaniu było zatem ok, ale przy czymś bardziej hardcorowym zrobił się jakiś błąd (za mocne OC, które na co dzień nie dawało jednak negatywnych objawów).

Resetnąłeś Bios i procesor wrócił do fabrycznych. Komp odpalił.  Nie wiem, czy to co pisze ma chociaż odrobinę sensu.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. A układ zasilania jest za słaby lub się grzeje zbyt mocno? ciężko mi ocenić temperaturę. Zamocowanie małych radiatorów na VRM czy MOSFET'ów może pomóc? 

Edytowane przez Norweski Zomowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

Płyta główna: Z270M Pro4

Procek i7 7700k 

 

 

 

Boje się że uszkodziłem procesor i nie stać mnie na kupienie podobnego ?

predzej te mobo bo ona nie jest 'highendowa' zbyt ;/ jak jeszcze cpu kreciles to juz wogole

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...