Skocz do zawartości
Mielu89

Nowa 2060 i problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Wczoraj wsadziłem nową KFA2 2060. Ofc zapomniałem usunąć stery z wcześniejszego radka, więc zaczęły się problemy po wejsciu w gry. Myślać że to stery , nie chciało mi się szukać i bawić. Poszła reinstalacja systemu.

Po reinstalacji poinstalowałem wszelkie stery. Menadżer urządzeń czysty, niby wszystko ok.

Wchodzę w MS Flight simulator 2020, wywala z gry po którymś demku na początku. Czasem jakieś artefakty na moment i wyrzuca do windy.

Witcher3 na ultra, podobnie. Pochodzę 10 sekund po mapie, drobne artefakty, ścina na grafie i dźwięku i się wyłącza i wyrzuca do windy.

 

Co mam zrobić żeby zdiagnozować co jest grane? Nówka karta O_o

 

Edytowane przez Mielu89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic OC.

Właśnie zrobiłem reset biosu, RAMy wszkoczyły na originalne MHZ. I dalej delikatne arty w grze poczym wysypuje. 

Obniżyłem taktowania grafiki delikatnie i jeszcze gorzej jest. Generalnie jak odpalam gre, to taktowania odrazu wchodzą na full w monitorze GPU. Nie wiem czy tak jest prawidłowo. 

EDIT: Uprzedzając, na pewno nie zasilacz. Też nowy, nad wyrost SilentiumPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold 

 

Edytowane przez Mielu89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe żebym coś sknocił z sterami? Albo jakiś inny prozaiczny softowy problem? (chciałbym żeby to jednak było to albo jakaś moja głupota) 

Wiesz, mogę się bawić taktowaniami itp. ale nie o to w tym chodzi, to nowa karta... 

Serio często zdarza się że nówki sztuki są strzelone? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Serio często zdarza się że nówki sztuki są strzelone? 

Często nie, ale zdarza się. Rok temu kupiłem nówkę 2060 Super. Stery zainstalowałem, po 5 minutach artefakty na ekranie. Karta poszła na zwrot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić coś jeszcze przed udaniem się do sklepu? Mogę coś przetestować? Czy raczej nie ma co i pewnym krokiem udać się do x-komu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Mogę coś przetestować?

Puść Furmarka, a jak możesz to weź do znajomego z nvidią i przetestuj na jego komputerze. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej obadać ją w innym pc wtedy masz pewność ,jak podobne cyrki wtedy wiadome że karciocha jeżeli wszystko ok wtedy szukasz w swoim pc przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rada na przyszłość: teza że stery Nvidii i AMD gryzą się ze sobą i że po zmianie karty należy przeinstalować system to już od dawna nieprawda. Ja nieraz na obecnej konfiguracji zmieniałem płytę główną (nawet z AMD na intela i odwrotnie) i nie mam żadnych problemów.

A przyczyn może być wiele: wadliwa karta, zasilacz, jakaś niekompatybilność z mb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiałem się długo. Nawet nie chciało mi się sprawdzać na innym kompie. Mam takie prawo, więc wymieniam ;) Zobaczymy dzisiaj jak dostanę nową.

 

Rada na przyszłość: teza że stery Nvidii i AMD gryzą się ze sobą i że po zmianie karty należy przeinstalować system to już od dawna nieprawda. Ja nieraz na obecnej konfiguracji zmieniałem płytę główną (nawet z AMD na intela i odwrotnie) i nie mam żadnych problemów.

A przyczyn może być wiele: wadliwa karta, zasilacz, jakaś niekompatybilność z mb...

Jak wszystko działa to spoko, ale jak przestaje to wtedy zaczynasz robić wszystko prawilnie. I szukasz każdego możliwego rozwiązania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się ;) jak brałem kiedyś nowy zasilacz od spc (enduro) to dopiero za 3 razem przyszedł w pełni sprawny a pierwszy nawet się nie  włączał ? 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...