Skocz do zawartości
Phoenix.

God of War na PC

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby konsole obsługiwały K=M dobrze, w każdej grze, to może bym się na jakieś hipotetyczne PS5 Pro za dwa-trzy lata skusił, wszak odkąd karty graficzne z segmentu mid-end kosztują po 1-1,5k ojro, konsole oferują 60 FPS w każdej grze, a grafika nawet na medium-low nie straszy, taka decyzja staje się łatwiejsza dla nie-entuzjastów (którzy jednak, będąc całe życie na PC, mają jakieś wymagania, bo PC-ty jednak znacznie wcześniej niż konsole skończyły z "cinematic experience" i kiepską grafiką, zaś stosunkowo niedawno, w sumie dopiero po pojawieniu się PS4 Pro/XSX, konsole dogoniły XXI w.).

Niestety, K+M się nie doczekam, a kupka wstydu sięgająca iglicy Burj Khalifa też niespecjalnie motywuje, by się gdzieś przenosić. Nie mam też fetyszu grania w pozycji powalonego drzewa na kanapie...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

aj tam RPCS3 i po kłopocie,działa swietnie :)

Ciekawe czy Sony poleci po bandzie i da jeszcze swoje starsze gry np Infamous SS albo The Order 1886,tez summa summarum swietne giery.

Na PS4 jest Persona 5 Royal. Po co się ograniczać do starszej/gorszej wersji.

The Order jest raczej zapomniany przez wszystkich, a samo studio Ready at Dawn zostało przejęte przez Facebooka (tworzą teraz świetne gry VR). Infamous SS mogą wrzucić na PC i niech od razu (na otarcie łez posiadaczy playstation) zapowiedzą remake pierwszych odsłon.

 

Z tego co kojarzę, Order był tylko "ładny" a gry niewiele.

Był bardzo filmowy.

Długość rozgrywki i cena na premierę zabiły ten tytuł :( 

 

Jakby konsole obsługiwały K=M dobrze, w każdej grze, to może bym się na jakieś hipotetyczne PS5 Pro za dwa-trzy lata skusił

Exy od Sony (i nie tylko) sto razy lepiej ogrywa się na padzie. Nie wyobrażam sobie grania w God of War przy użyciu myszki i klawiatury :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Masz bardzo, ale to bardzo krótkowzroczne i wąskie myślenie, nie żebym był zaskoczony, w życiu poznałem jakieś 3 czy 4 osoby, które potrafią myśleć szerzej i na tym się kończy lista osób zdatnych do dyskusji XD Sorry, nie wiem czy to ma dalej sens, mam chyba ciekawsze rzeczy do roboty, nie będę się przekomarzał kto ma rację, szczególnie, że masz jakiś wyrobiony w głowie obraz PC'towca, na podstawie chyba tego forum i się go kurczowo trzymasz, a z takimi osobami ciężko się dyskutuje.

Strzelam, że te 3-4 osoby to ci Twoi koledzy, którzy zmienili PC na konsolę. I dlatego myślą szerzej. Masz strasznie wysokie mniemanie o sobie i może rzeczywiście skończmy dyskusję, jeśli masz ciekawsze rzeczy do roboty i to dla Ciebie strata czasu. Nie chcę, byś musiał tracić czas pisząc kolejną ścianę tekstu, z której nic nie wynika, bo to kolejne ufortyfikowanie się na swojej pozycji. I patrząc na to co piszesz o moim wyrobionym obrazie pecetowca na podstawie tego forum (w końcu Ty wiesz lepiej), gdy w moich wszystkich wypowiedziach możesz przeczytać, jakich komputerów jest więcej ALE że high end nie sprzedaje się tak źle, jak Ty twierdzisz, odnoszę wrażenie, że sam pokazujesz swój wyrobiony obraz pecetowca, którym tak chętnie dzieliłeś się w tematach konsolowych. :E  

W sumie ciekawie też odpowiedziałeś na post kolegi Phoenixsuple o katowaniu się przy grze w 1080p i 30 kl./s, czy właściwie tym, że dla Ciebie nie ma to znaczenia, podobnie jak 4K i milion FPS. Zastanawiające jest, że ma to mieć znaczenie dla tych pecetowców z takimi komputerami, których Ty najlepiej przecież znasz, by zamienili PC na konsolę 4K i 60 FPS. Nie wiem, ale sumie się trochę domyślam :E 

 

Na koniec jeszcze taka luźna myśl - osoba grająca lata na PC ma zwykle dużą bibliotekę gier. I tę bibliotekę trudno porzucić przechodząc z gównokomputera na granie konsolowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

1080p i 30fps na PC? Chyba malo kto tak nisko upada i sie katuje.

No tak jak nie masz 4k i 144fps na PC to nawet się nie odzywaj bo cię zniszczą. Nawet się nie przyznawaj ze masz PC bo się tylko ośmieszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Nie wyobrażam sobie grania w God of War przy użyciu myszki i klawiatury :E

Ech tam...

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym kompletnie zrezygnował z danej gry jeśli okazałoby się, że oferuje mi ona 1080p i 30fps, sami doskonale wiecie co znaczy 30fps kiedy ma się monitor 144Hz z g-sync compatible, LFC oraz VRR. :E Konsolowiec nie może tego zrozumieć i nie oczekuję tego od konsolowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie stany się leczy ;) I nie nie chodzi mi o konsolowca. :E

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

No tak jak nie masz 4k i 144fps na PC to nawet się nie odzywaj bo cię zniszczą. Nawet się nie przyznawaj ze masz PC bo się tylko ośmieszysz.

Lecimy ze skrajności w skrajność :D 

Według mnie tak długo, jak ktoś jest szczęśliwy z tego, że sobie gra, to może sobie grać nawet na grzebieniu w GTA II. Nie ma co wplatać do tego wątku elitarności, którym od zawsze śmierdziały mi konsole i exy, i za co zawsze jechałem dzbanów podniecających się tutaj posiadaniem dwóch flagowych GPU, na których nie było według nich stać plebsu. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się ja tak napisałem to dla beki, bo to co on napisał jest równie głupie :E

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Takie stany się leczy ;) I nie nie chodzi mi o konsolowca. :E

A co tu leczyć, tego nie idzie "odzobaczyć", widać nawet kiedy instalujesz sterownik grafiki na czysto i system na chwilę przywraca wartości fabryczne jak wszystko żabkuje, nawet kursor. :E Nie miałem na celu wywyższania się ponad konsolowca tylko twarde fakty bo tak właśnie jest - kiedyś za czasów monitora 60Hz nie czułem tego ale obecnie różnica jest kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. Ona nawet nie jest warta zachodu i prądu jaki trzeba zużywać żeby ten stan utrzymać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Znaczy się ja tak napisałem to dla beki, bo to co on napisał jest równie głupie :E

Intencję załapałem przecież, chociaż ja to bardziej w kontekście Twojej odpowiedzi do Phoenixa :E 

A co do herzów, nie wróciłbym już jednak do monitora 60 Hz, podobnie jak smartfona i telewizora. Inne odczucia mimo wszystko i nie muszę się martwić o problemy z kręceniem w głowie, które jak już kiedyś opisywałem niestety mam. 30 FPS ze spadkami daje już trochę raka z przerzutami, ale to mi, miliony much grają i im nie przeszkadza xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, BlindObserver napisał:

Intencję załapałem przecież, chociaż ja to bardziej w kontekście Twojej odpowiedzi do Phoenixa :E

A co do herzów, nie wróciłbym już jednak do monitora 60 Hz, podobnie jak smartfona i telewizora. Inne odczucia mimo wszystko i nie muszę się martwić o problemy z kręceniem w głowie, które jak już kiedyś opisywałem niestety mam. 30 FPS ze spadkami daje już trochę raka z przerzutami, ale to mi, miliony much grają i im nie przeszkadza xD 

Z monitorem i telefonem się zgodze ale do czego Ci potrzeba 120 Hz w TV ? W filmie, netflix jak Ty widzisz różnice :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MrKetiw może kolega ogląda dużo sportu albo innych dynamicznych projekcji ? Generalnie ja się zgadzam, bo miałem 60Hz, 75, 100, 120, 144 i teraz 240 i poniżej tych 100Hz to jest imho ... meh. Coż, im więcej człowiek doświadcza tym staje się bardziej wymagający - to wydaje mi się absolutnie normalne akurat. No... ale prawda od lat jest taka sama ... jak sobie pościelesz tak się wyśpisz ... więc jeśli komuś wygodnie polegiwać na kopie gruzu ;)  ... to niech mu chociaż na starość dotują wizyty u kręglarza lol

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MrKetiw napisał:

Z monitorem i telefonem się zgodze ale do czego Ci potrzeba 120 Hz w TV ? W filmie, netflix jak Ty widzisz różnice :E ?

Gram na XSX i część gier ma już tryb 120Hz, np. CoD, w którego gram. Więc z tego korzystam. Poza tym TV prawie nieużywany, czasem tylko Netflix/Apple TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, kadajo napisał:

Wydajać grę na PC oni na pewno nie przysporzą sobie tym nowych użytkowników. Kto miał kupić konsole to to zrobił juz dawno, PCMR będzie z PC zawsze, taka nasza natura, i żaden ex nas nie przeciągnie na stronę konsoli. Sony wreszcie zrozumiało ze rynek PC to kasa po która wystarczy się tylko schylić.

Mylisz sie, wielu graczy PC kupuje rowniez Playstation do ogrywania exow. Na zachodzie to standard, ze masz PC w pokoju i konsole w salonie, czesto nawet 2-3 konsole :) 

Przeciez nikt normalny, jesli chcesz ograc konkretna gre nie bedzie czekal czy moze ona wyjdzie na PC za kilka lat a moze nie wyjdzie :E Jesli ktos chce grac to gra a jesli nie chce to zawsze znajdzie wymowki :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, amsztel napisał:

Mylisz sie, wielu graczy PC kupuje rowniez Playstation do ogrywania exow. Na zachodzie to standard, ze masz PC w pokoju i konsole w salonie, czesto nawet 2-3 konsole :) 

Przeciez nikt normalny, jesli chcesz ograc konkretna gre nie bedzie czekal czy moze ona wyjdzie na PC za kilka lat a moze nie wyjdzie :E Jesli ktos chce grac to gra a jesli nie chce to zawsze znajdzie wymowki :D 

Zwróć uwagę że nie każdy chce grać w 30 fpsach z gorszą grafiką na konsoli i woli poczekać te kilka lat na wersję PC. Ja tak zrobiłem z RDR2 i Days Gone, grało mi się całkowicie inaczej niż na konsoli, tam po prostu nie dało się w to grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, amsztel napisał:

Mylisz sie, wielu graczy PC kupuje rowniez Playstation do ogrywania exow. Na zachodzie to standard, ze masz PC w pokoju i konsole w salonie, czesto nawet 2-3 konsole :) 

Przeciez nikt normalny, jesli chcesz ograc konkretna gre nie bedzie czekal czy moze ona wyjdzie na PC za kilka lat a moze nie wyjdzie :E Jesli ktos chce grac to gra a jesli nie chce to zawsze znajdzie wymowki :D 

Ale to już nie PCMR :E

Kupujesz konsole, nie możesz nosić plakietki PCMR koniec kropka.

Mandalorean GIFs - Get the best GIF on GIPHY

:E;)

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te francuskie pieski tutaj są naprawdę pocieszne, "nie wyobrażam sobie grania na tym, albo na tamtym" Jakby was sytuacja zmusiła do tego to byście grali, i dobrze o tym wszyscy tutaj wiedzą :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla czego nie znajdzie różnicy? Nie każdy jest ślepy. A odległość się dostosowuję do przekątnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wcześniej nie było. Wyjątkowo w niektórych grach np.  GOW był tryb performance na prosiaku, ale to działało w 1080p i zakresie przeważnie 35-60fps do tego tam oczywiście nie ma żadnej synchro klatek więc i tak nie było to przyjemne doświadczenie ze wzkgędu na judder.

Ja mogę grać w 30fps w te nie liczne gry i przeżyję, ale nie ma co się dziwić ludziom, że część nawet nie spoglądała w kierunku konsol bo ich odrzucała taka płynność i jakość. Teraz te gry wychodzą na PC to ludzie w końcu mogą pograć w fajnej płynności i ulepszonej oprawie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, lukadd napisał:

Ale wcześniej nie było. Wyjątkowo w niektórych grach np.  GOW był tryb performance na prosiaku, ale to działało w 1080p i zakresie przeważnie 35-60fps do tego tam oczywiście nie ma żadnej synchro klatek więc i tak nie było to przyjemne doświadczenie ze wzkgędu na judder.

Ja mogę grać w 30fps w te nie liczne gry i przeżyję, ale nie ma co się dziwić ludziom, że część nawet nie spoglądała w kierunku konsol bo ich odrzucała taka płynność i jakość. Teraz te gry wychodzą na PC to ludzie w końcu mogą pograć w fajnej płynności i ulepszonej oprawie.

Jak ktoś gra na konsoli poprzedniej generacji to tak. Na PS5 masz betonowe 60k/s w takim God of War i te 4K z checkerboard rendering zrobione z wysokiej rozdzielczości które wygląda bardzo dobrze i praktycznie niczym to nie odbiega od gry na PC.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, azgan napisał:

Jak ktoś gra na konsoli poprzedniej generacji to tak. Na PS5 masz betonowe 60k/s w takim God of War i te 4K z checkerboard rendering zrobione z wysokiej rozdzielczości które wygląda bardzo dobrze i praktycznie niczym to nie odbiega od gry na PC.

Ale dopiero od niedawna. PS5 to jest nowa konsola i relatywnie niedawno pojawiły się patche 60fps dla gier z PS4.

Ale i tak patrząc na te gry co dostały patche na PS5 to Sony traktuję je po macoszemu. I tak np. taki DG dostał tylko 60fps, nawet rozdzielczości nie zmienili.  Gdzie na PC masz lepsze texturki, lepsze oświetlenie/AO, zasięg renderowania, lepsze filtrowanie itd. Podobnie w Horizonie na konsoli PS5 po update też zostawili tak jak było na PS4 pro, nawet filtrowania nie chciało im się podbić i masz bidne AF x2. itd.

Na PC dostajesz lepsze bajery i do tego grasz jak chcesz i nikt narzuca grania w 60fps. Można w podobnej jakościowo rozdzielczości do PS5 ~1440p cisnąć te 100-144fps. Nawet taki Days Gone na PC w natywnym 4k lata mi te 70-90fps na ultra, gdzie na PS5 wiadomo jak to wygląda.

Z God Of War zapowiada się podobnie na PC dodatkowe bajery i grasz jak lubisz w jakim chcesz fps, w jakiej chcesz rozdzielczości w zależności jaki masz wyświetlacz sobie wybierasz, a na konsoli nic specjalnego zwykły patch podbijający fps do 60ciu. Do nawet dziś ta konsola nie obsługuję VRR i wyświetlaczy 1440p :E

Więc co się dziwić ludziom, że chcą jednak trochę więcej.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, lukadd napisał:

God Of War zapowiada się podobnie na PC dodatkowe bajery i grasz jak lubisz w jakim chcesz fps, w jakiej chcesz rozdzielczości w zależności jaki masz wyświetlacz sobie wybierasz, a na konsoli nic specjalnego zwykły patch podbijający fps do 60ciu. Do nawet dziś ta konsola nie obsługuję VRR i wyświetlaczy 1440p :E

Dobra, dobra - Tobie łatwo pisać jak wpakowałeś miliardy w komputer. :E Ja patrzę z rozsądnego kąta na to wszystko i zastanawiam się jak ten ich autorski silnik (nieznany na PC, nawet nazwy nie udało mi się doszukać) będzie się skalował pod kątem wydajność = jakość na zdecydowanie bardziej przyziemnych konfiguracjach sprzętowych, czy nie zesrają się w majtki przy porcie na PC tak samo jak było właśnie w Horizon Zero Dawn.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukadd napisał:

Ale i tak patrząc na te gry co dostały patche na PS5 to Sony traktuję je po macoszemu

Bo to są darmowe łatki. GoW jest do wyrwania za 30 zł (albo za darmo w Plusie) i nic dziwnego, że Sony traktuje te tytuły po "macoszemu". Dopiero przy zapowiedzi Director's Cut wprowadziliby nową zawartość/nowe opcje itd.

Na PC masz dodatkowe bajery, ale też płacisz pełną cenę za 4 letnią grę. Co kto lubi (jak Sony zapowiada wersję DC na PS5 to jest płacz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...