Skocz do zawartości
Phoenix.

God of War na PC

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, slafec napisał:

Bo to są darmowe łatki. GoW jest do wyrwania za 30 zł (albo za darmo w Plusie) i nic dziwnego, że Sony traktuje te tytuły po "macoszemu". Dopiero przy zapowiedzi Director's Cut wprowadziliby nową zawartość/nowe opcje itd.

Na PC masz dodatkowe bajery, ale też płacisz pełną cenę za 4 letnią grę. Co kto lubi (jak Sony zapowiada wersję DC na PS5 to jest płacz).

A i tak nie powinni traktować po macoszemu. Hajsu się nażarli i szkoda im wrzucić łatki która oprócz podbicia fps do 60ciu, dała by chociaż to lepsze filtrowanie textur, czy jakieś drobne zmiany rozdzielczości czy graficzne. Przecież przy takim Days Gone i tak dla wersji PC opracowali paczkę lepszych textur.

Na PS5 też można było to dorzucić w bonusie dla wiernych graczy. Tym bardziej, że taki Days Gone na premierę konsolową w cyfrówce kosztował 289pln :E, a na PC ~170pln z tego co pamiętam.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, caleb59 napisał:

czy nie zesrają się w majtki przy porcie na PC tak samo jak było właśnie w Horizon Zero Dawn.

Na poczatku bylo biednie ale polatali i gra dziala jak zloto. Nie potrzeba mocnego PC do tego. Zreszta do zadnego z portow Sony.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, lukadd napisał:

Ale dopiero od niedawna. PS5 to jest nowa konsola i relatywnie niedawno pojawiły się patche 60fps dla gier z PS4.

Ale i tak patrząc na te gry co dostały patche na PS5 to Sony traktuję je po macoszemu. I tak np. taki DG dostał tylko 60fps, nawet rozdzielczości nie zmienili.  Gdzie na PC masz lepsze texturki, lepsze oświetlenie/AO, zasięg renderowania, lepsze filtrowanie itd. Podobnie w Horizonie na konsoli PS5 po update też zostawili tak jak było na PS4 pro, nawet filtrowania nie chciało im się podbić i masz bidne AF x2. itd.

Na PC dostajesz lepsze bajery i do tego grasz jak chcesz i nikt narzuca grania w 60fps. Można w podobnej jakościowo rozdzielczości do PS5 ~1440p cisnąć te 100-144fps. Nawet taki Days Gone na PC w natywnym 4k lata mi te 70-90fps na ultra, gdzie na PS5 wiadomo jak to wygląda.

Z God Of War zapowiada się podobnie na PC dodatkowe bajery i grasz jak lubisz w jakim chcesz fps, w jakiej chcesz rozdzielczości w zależności jaki masz wyświetlacz sobie wybierasz, a na konsoli nic specjalnego zwykły patch podbijający fps do 60ciu. Do nawet dziś ta konsola nie obsługuję VRR i wyświetlaczy 1440p :E

Więc co się dziwić ludziom, że chcą jednak trochę więcej.

Bo SONY jak wydaje ładniejsze wersje w jakiś Director's Cut to woła za to dodatkowe $ a tak to dają za darmo odblokowanie klateczek. Taka polityka Japonczyków. Wydając na PC trzeba zapłacić też za te "Remastery" więc zarabiają drugi raz a taki God of War czy Days Gone dali wszystkim za "darmo" na PS5 w kolekcji Plusa - hajs musi się zgadzać. Ghost of Tsushima dostał ulepszoną wersję specjalne dla PlayStation 5 i trzeba było za to ekstra zapłacić nawet jak już miałeś kupione wcześniej na PS4PRO. Co do VRR to SONY tego nie ogarnia (zarówno w TV jak i konsolach) gdzie Microsoft wraz z wprowadzeniem XBOX ONE X czyli też jeszcze poprzednia generacja już miał to gotowe

Jak ktoś tutaj wcześniej wspomniał XBOX SERIES X to bardziej konsola dla "PC'towców" (niekoniecznie PCMR) z uwagi na Microsoft i ich główny rynek oraz podejść do sprzętu/oprogramowania. PlayStation 5 to konsola do EX'ów od SONY ale tylko tych co muszą w nie grać na premierę bo chyba nikt już nie ma wątpliwości że również ich późniejsze tytuły będą trafiać na PC. Microsoft ma całe to swoje XBOX Smart Delivery i wydają odpicowane wersje gier bez dodatkowych opłat.

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, azgan napisał:

Bo SONY jak wydaje ładniejsze wersje w jakiś Director's Cut to woła za to dodatkowe $ a tak to dają za darmo odblokowanie klateczek. Taka polityka Japonczyków. Wydając na PC trzeba zapłacić też za te "Remastery" więc zarabiają drugi raz a taki God of War czy Days Gone dali wszystkim za "darmo" na PS5 w kolekcji Plusa - hajs musi się zgadzać. Ghost of Tsushima dostał ulepszoną wersję specjalne dla PlayStation 5 i trzeba było za to ekstra zapłacić nawet jak już miałeś kupione wcześniej na PS4PRO. Co do VRR to SONY tego nie ogarnia (zarówno w TV jak i konsolach) gdzie Microsoft wraz z wprowadzeniem XBOX ONE X czyli też jeszcze poprzednia generacja już miał to gotowe

Tyle, że to nie jest żadne tłumaczenie. Skroili grubo na hajsie na premierę bo te gry nie były tanie. Tak jak pisałem cyfrówka wtedy za czasów PS4 kosztowała 289pln czyli więcej niż na PC typowa premierowa gra AAA.  Więc mogli by dać też coś więcej w update tych starych gier z PS4 na PS5 o tak po prostu dla graczy.

A jak są, aż tak pazerni na kasę to przecież mogli dać update z ulepszeniami za $10, ale nie dali. Gracz dalej nie ma wyboru na PS5 i jest zdany na łaskę/nie łaskę Sony i ich politykę.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, caleb59 napisał:

Dobra, dobra - Tobie łatwo pisać jak wpakowałeś miliardy w komputer. :E Ja patrzę z rozsądnego kąta na to wszystko i zastanawiam się jak ten ich autorski silnik (nieznany na PC, nawet nazwy nie udało mi się doszukać) będzie się skalował pod kątem wydajność = jakość na zdecydowanie bardziej przyziemnych konfiguracjach sprzętowych, czy nie zesrają się w majtki przy porcie na PC tak samo jak było właśnie w Horizon Zero Dawn.

Komp to już zwrócił się zanim go kupiłem :E  Zresztą ja nie kupuję kompów. Po prostu w miarę potrzeb na bieżąco je upgraduje i wymieniam określone podzespoły. Groszowe sprawy wtedy wychodzą.

A jak port będzie wyglądał to się okaże i wtedy porównamy. Co do HZD to Phoenix już wyjaśnił.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MrKetiw napisał:

Zwróć uwagę że nie każdy chce grać w 30 fpsach z gorszą grafiką na konsoli i woli poczekać te kilka lat na wersję PC. Ja tak zrobiłem z RDR2 i Days Gone, grało mi się całkowicie inaczej niż na konsoli, tam po prostu nie dało się w to grać.

A w Rdr grales? Bo juz 11 lat minelo to ile jeszcze bedziesz czekac? :D A w Bloodborne czy TLoU tez mialbym czekac po 10 lat kiedy to najlepsze gry ostatnich 10 lat? :E No nie - dzieki, ale wole 30fps niz 0 fps :D 

Edytowane przez amsztel
literowki
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lukadd napisał:

Tyle, że to nie jest żadne tłumaczenie. Skroili grubo na hajsie na premierę bo te gry nie były tanie. Tak jak pisałem cyfrówka wtedy za czasów PS4 kosztowała 289pln czyli więcej niż na PC typowa premierowa gra AAA.  Więc mogli by dać też coś więcej w update tych starych gier z PS4 na PS5 o tak po prostu dla graczy.

A jak są, aż tak pazerni na kasę to przecież mogli dać update z ulepszeniami za $10, ale nie dali. Gracz dalej nie ma wyboru na PS5 i jest zdany na łaskę/nie łaskę Sony i ich politykę.

Broń Boże nie mam zamiaru tłumaczyć się za SONY a tym bardziej usprawiedliwiać takich praktyk. Też mi się to nie podoba. Zwróciłem jedynie uwagę na podejście SONY ?

Dla mnie te wszystkie ulepszenia graficzne powinny być za darmo i hajs powinni wołać tylko za fabularne dodatki lub jakieś mniejsze DLC.

Aktualnie wygląda to tak jak wspomniałeś wcześniej gdzie często mimo sporo lepszego sprzętu oraz większych możliwości SONY olewa własną platformę lub woła hajs za ulepszenia.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole 1440p165 na moim PC ;) ale jak trzeba to i 1080p30 przeboleje i to z loadingami po 40s (looking at you Bloodborne :E).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ODIN85 napisał:

4k 30 i tak jest lepsze od 1080p 60?

4k 60 fps jest lepsze, 4k 30 fps to kiła i mogiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ODIN85 napisał:

4k 30 i tak jest lepsze od 1080p 60?

1080p 144 <<<<< chatki z gówna <<<< 4k 30. 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

4k 60 fps jest lepsze, 4k 30 fps to kiła i mogiła.

4k i 120Hz i jeszcze na oledzie jest jeszcze lepsze :E Ale to nie jest must have, aczkolwiek taka np. Forza obłędnie pływa i wygląda w takim trybie.

 

Edytowane przez lukadd
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

4k i 120Hz i jeszcze na oledzie jest jeszcze lepsze :E Ale to nie jest must have, aczkolwiek taka np. Forza obłędnie pływa i wygląda w takim trybie.

 

Wiem ? Ale na luzie :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, lukadd napisał:

A i tak nie powinni traktować po macoszemu. Hajsu się nażarli i szkoda im wrzucić łatki która oprócz podbicia fps do 60ciu, dała by chociaż to lepsze filtrowanie textur, czy jakieś drobne zmiany rozdzielczości czy graficzne. Przecież przy takim Days Gone i tak dla wersji PC opracowali paczkę lepszych textur.

Na PS5 też można było to dorzucić w bonusie dla wiernych graczy. Tym bardziej, że taki Days Gone na premierę konsolową w cyfrówce kosztował 289pln :E, a na PC ~170pln z tego co pamiętam.

Też uważam, że powinni (w końcu konsola nadal jest priorytetem), ale rozumiem ich podejście (chcesz lepiej płać).

Days Gone kosztował na PC 170, a GoW już 220 zł - powoli zmierzają do ustalonego przez siebie nowego standardu cenowego tj. 339 zł :P Ciekawe jak wycenią remaster Uncharted 4 na PC (i czy cena będzie taka sama na PS5). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slafec napisał:

Też uważam, że powinni (w końcu konsola nadal jest priorytetem), ale rozumiem ich podejście (chcesz lepiej płać).

Days Gone kosztował na PC 170, a GoW już 220 zł - powoli zmierzają do ustalonego przez siebie nowego standardu cenowego tj. 339 zł :P Ciekawe jak wycenią remaster Uncharted 4 na PC (i czy cena będzie taka sama na PS5). 

Tyle, że często niestety nawet nie masz tej opcji "lepiej za $".
Ale takie mają podejście. Patch za free to jakieś pierdoły i odblokowanie 60fps. A za wszystko więcej i co najgorsze w tylko wybranych grach przez Sony płać extra.

Na PC badają grunt :E i odpowiednio dostosują ceny. Ja na pewno nie dam im zarobić na premięrę za GOWa na PC. Ale kiedyś w promo :E kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, lukadd napisał:

Tyle, że często niestety nawet nie masz tej opcji "lepiej za $".
Ale takie mają podejście. Patch za free to jakieś pierdoły i odblokowanie 60fps. A za wszystko więcej i co najgorsze w tylko wybranych grach przez Sony płać extra.

Na PC badają grunt :E i odpowiednio dostosują ceny. Ja na pewno nie dam im zarobić na premięrę za GOWa na PC. Ale kiedyś w promo :E kupię.

Aktualnie to wygląd tak że to nie PlayStation 5 dostało najlepsze porty dla Next-Genów takich tytułów jak Horizon Zero Dawn, Days Gone a za chwilę God of War tylko PC i jedynie niebiescy zlitowali się nad własną platformą przy Uncharted 4 + LL ale dodajmy tutaj że za to konsolowi gracze "plej-stacje 5" nie uświadczyli darmowej łatki na te 60k/s do tej pory więc SONY łaskawie pozwoli im wydać hajs kupując drugi raz to samo tylko w zremasterowanej wersji (jak miło z ich strony prawda ??). Jeśli jakiegoś z PCMR ma przekonać takie działanie do zakupu konsoli to raczej podziała to odwrotnie :E. Policzmy: PC - 5 tytułów specjalnie ulepszonych a PS5 raptem 1 (Ghost of Tsushima który pewnie też trafi na PC) no gruba zachęta do kupienia nowej platformy ?. Zakładając że tak jak było tutaj mówione że na Labie sporo osób gra na kilku platformach to taki Horizon Forbidden West, God of War Ragnarok czy Gran Turismo 7 będzie słabo zachęcać do zakupu PlayStation 5 skoro to samo będą mogli ograć na PS4 lub PS4PRO posiadając do reszty tytułów komputer ?. Na chwilę obecną jedynie Ratchet & Clank: Rift Apart ewentualnie Demon's Souls Remake są jakimiś wabikami ale biorąc pod uwagę specyfikę obu tytułów to raczej zachęta dla wąskiej grupy odbiorców gdzie jadna gra to "trudny symulator umierania" a druga "gra dla dzieci". Ale zostawiam już ten drażliwy temat bo nie chcę się narazić żadnej że stron wyrażając własne zdanie. Gram na wszystkim, tak to widzę tak to czuję, lubię konsole, korzystam też z PC ale nikogo nie mam zamiaru przekonywać do moich poglądów.

Edytowane przez azgan
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC ceny singlowych gierek i tak szybko spadają więc nie ma co tego porównywać, u mnie w argentynie 167zł aczkolwiek i tak nie będę raczej zainteresowany, jak tu ktoś napisał nie dla mnie takie rąbanki, zanudziłbym się :D

Póki co z tych exów spodobał mi się tylko jeden - Days Gone więc mnie nie skuszą na zakup ps5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze gdyby nie pogon SONY za kasa to bysmy exow na PC nie dostali. A tak cyk i filozofia sony sprzedana. Mysle, ze exy z PS5 dostaniemy szybciej niz obecne.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukadd napisał:

Tyle, że często niestety nawet nie masz tej opcji "lepiej za $".
Ale takie mają podejście. Patch za free to jakieś pierdoły i odblokowanie 60fps. A za wszystko więcej i co najgorsze w tylko wybranych grach przez Sony płać extra.

Na PC badają grunt :E i odpowiednio dostosują ceny. Ja na pewno nie dam im zarobić na premięrę za GOWa na PC. Ale kiedyś w promo :E kupię.

Zawartość z PS4 trzeba traktować jako bonus (no bo ciężko wymagać, żeby każdy twórca wracał i dostosowywał starocie do obecnej wersji konsoli), a nowe tytuły, które zadebiutowały już po premierze PS5 oferują oddzielne wersje i opcja lepiej za $ działa (Sony liczy sobie 10$ za ulepszenie z PS4 na PS5). 

Ja już kiedyś pisałem, że mimo tego, że nie zgadzam się z ich nową polityką cenową jestem zadowolonym posiadaczem PS5, bo wszystkie exy kupuję z drugiej ręki i ich bezpośrednio nie wspieram. Na PC nie ma takiej możliwości, a ludzie biją im brawa i masowo rzucają się na każdą kolejną grę (i chcą więcej). Ty nie dasz im zarobić, ale miliony innych graczy już tak (ostatnio były jakieś wiadomości, że GoW jest obecnie najlepiej sprzedającą się grą na Steam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Dla mnie to mogą nawet miesiąc po dawać na pc a i tak kupię na Ps5.

.

No pewnie bo wersje PS5 potem chcesz sprzedać cebulaku jeden. ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Prawda jest taka, ze gdyby nie pogon SONY za kasa to bysmy exow na PC nie dostali. A tak cyk i filozofia sony sprzedana. Mysle, ze exy z PS5 dostaniemy szybciej niz obecne.

Oczywiście, że kasa i tylko kasa. Zresztą Sony jako pierwsze zaczęło przecierać szklaki wyższymi cenami gier wprowadzając nowy standard cen dla ich nowych gier na PS5 gdzie krzyczą sobie za podstawkę gry 339pln + wprowadzają płatne update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukadd napisał:

Oczywiście, że kasa i tylko kasa. Zresztą Sony jako pierwsze zaczęło przecierać szklaki wyższymi cenami gier wprowadzając nowy standard cen dla ich nowych gier na PS5 gdzie krzyczą sobie za podstawkę gry 339pln + wprowadzają płatne update.

Z jednej strony mozna sie dziwic i narzekac na ceny ale z drugiej strony rosna koszta wszystkiego. Pierwsze exy sa na swoj sposob wyjatkowe. Obecnie sony tylko odgrzewa kotleta chcac zarobic latwiej, szybciej i wiecej. Ja czekam na jakies nowe marki, ktore zrobia wow bo ile mozna jechac na fali tych "slynnych exow".  Napewno nie zacheca mnie do kupna ich konsoli kontynuacja "kotleta". A teraz jak wydaja exy na PC to juz wgl zacheta musi byc 2x :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Prawda jest taka, ze gdyby nie pogon SONY za kasa to bysmy exow na PC nie dostali. a tak cyk, filozofia sony sprzedana i mysle, ze exy z PS5 dostaniemy szybciej niz obecne.

Jedynie co może przekonać teraz do zakupu PS5 to ceny sprzętu komputerowego (głównie GPU). Z punktu widzenia osoby która ma PS4 lub PS4PRO trudno uzasadnić zakupu PS5 skoro będą mogli zagrać w to samo na konsolach poprzedniej generacji a stare tytuły które mógłby wyglądać i działać lepiej na nowym sprzęcie są traktowane po macoszemu. Dla PC'towego gracza który będzie się z jakiegoś powodu decydować na zakupu konsoli np. zawirowania z cenami kart graficznych lub chęci grania na TV w salonie bliższa sercu będzie oferta Microsoftu który oferuje sprzęt z rzeczami które lubią komputerowcy dodatkowo z szybszym GPU gdzie często gry działają w wyższej rozdzielczości ect. czy chociażby wspólne gry na PC oraz konsole (sklep MS) oraz abonament XBOX GAME PASS działający na obu urządzeniach. To jest oczywiście tylko moja opinia i możecie mnie poprawić jeśli nie mam racji ale tak to wygląda z moich obserwacji będąc użytkownkiem wszystkich 3 platform. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Jedynie co może przekonać teraz do zakupu PS5 to ceny sprzętu komputerowego (głównie GPU).

I tak bylo jak kupowalem 2x XSX i nadal wolalbym konsole MS niz PS5 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ODIN85 napisał:

Cyfry już tylko biorę na Ps5.

What GIFs - Find &amp; Share on GIPHY

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony powinno pojsc dalej i wydac exy na XSX :lol2: To by dopiero kaska wleciala :D

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...