Skocz do zawartości
Phoenix.

God of War na PC

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, slafec napisał:

Zawartość z PS4 trzeba traktować jako bonus (no bo ciężko wymagać, żeby każdy twórca wracał i dostosowywał starocie do obecnej wersji konsoli), a nowe tytuły, które zadebiutowały już po premierze PS5 oferują oddzielne wersje i opcja lepiej za $ działa (Sony liczy sobie 10$ za ulepszenie z PS4 na PS5). 

Ja już kiedyś pisałem, że mimo tego, że nie zgadzam się z ich nową polityką cenową jestem zadowolonym posiadaczem PS5, bo wszystkie exy kupuję z drugiej ręki i ich bezpośrednio nie wspieram. Na PC nie ma takiej możliwości, a ludzie biją im brawa i masowo rzucają się na każdą kolejną grę (i chcą więcej). Ty nie dasz im zarobić, ale miliony innych graczy już tak (ostatnio były jakieś wiadomości, że GoW jest obecnie najlepiej sprzedającą się grą na Steam).

Te wiadomości tyczyły się tego, że po wrzuceniu gry na steam wskoczyła chwilowo na pierwsze miejsce top sellers steam.

Tak tam jest z każdą większą grą gdy wrzucą do sprzedaży. Popatrz teraz na listę sprzedaży. GoW na ~50miejscu topselers :E

https://store.steampowered.com/search/?filter=topsellers

 

A co do traktowania tego bonusu, to wiesz :E Dałem za Horizona czy DG 289pln na premierę. To nie była niska cena za grę, bo na PC gry AAA premierowo są jednak tańsze. Więc oczekiwałbym w końcu od Sony, że takie chociaż ich największe gry("perełki") dostaną jakieś sensowne usprawnienia i poprawki na PS5.

Na PC, kupuję grę np. 3-4 lat temu i mam wszystkie kolejne patche za free, zmieniam GPU, zmieniam proca, zmieniam monitor, mogę sobie podkręcić rozdzielczość, detale, fps itd. Nikt nie każe mi za to płacić od strony wydawcy gry. Wszystko jest w pakiecie. Do gry dodają w patchu po czasie RT czy DLSS mam to za free w patchu itd.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Na PC, kupuję grę np. 3-4 lat temu i mam wszystkie kolejne patche za free, zmieniam GPU, zmieniam proca, zmieniam monitor, mogę sobie podkręcić rozdzielczość, detale, fps itd. Nikt nie każe mi za to płacić. Wszystko jest w pakiecie. Do gry dodają w patchu po czasie RT czy DLSS mam to za free w patchu itd.

Sam sobie problem robisz - po prostu nie kupuj konsoli i siedź tylko na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, amsztel napisał:

A w Rdr grales? Bo juz 11 lat minelo to ile jeszcze bedziesz czekac? :D A w Bloodborne czy TLoU tez mialbym czekac po 10 lat kiedy to najlepsze gry ostatnich 10 lat? :E No nie - dzieki, ale wole 30fps niz 0 fps :D 

W RDR nie grałem bo już wygląda jak kibel ale w TLoU Remastered grałem kilka lat temu na PS4 w 60 fps :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ODIN85 napisał:

Cyfry już tylko biorę na Ps5.

W premierowych cenach i to cyfry mając konsolę? :-O

A więc to tak wyglądają te złote sztućce.. 8:E

 

zlodzieje-ty-rychu-zobacz-koles-ma-zlote

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, caleb59 napisał:

Sam sobie problem robisz - po prostu nie kupuj konsoli i siedź tylko na PC.

Wystarczy, że po prostu nie kupuję PS5 bo nie pasuję mi nowa polityka Sony ;) na tej konsoli.

PS4 pro mam, Switcha mam, ale PS5 nie kupię, przynajmniej dopóki Sony mnie nie przekona do tego :E Ale coś jak na razie im to nie wychodzi :rotfl:

Opinię i swój sposób postępowania/reagowania mogę przecież mieć no i mam.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

I tak bylo jak kupowalem 2x XSX i nadal wolalbym konsole MS niz PS5 :D

Wystarczy że ktoś lubi rzeczy jakie zapewnia PC ale lubi też pograć przed ekranem OLED'a w jakiegoś dobrego singla z HDR. Siada przed TV, odpala małe pudełko Microsoftu i gra np. w takie Call of Duty z VRR oraz 60-120k/s. Dodatko większość multi-platform oraz to jak działają po kompatybilności wstecznej zachęci bardziej PC'towca do mocniejszego sprzętu. Już pomijam temat M+K gdzie na konsoli zielonych jest to częściej spotykane zjawisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lukadd napisał:

Na PC, kupuję grę np. 3-4 lat temu i mam wszystkie kolejne patche za free, zmieniam GPU, zmieniam proca, zmieniam monitor, mogę sobie podkręcić rozdzielczość, detale, fps itd. Nikt nie każe mi za to płacić od strony wydawcy gry. Wszystko jest w pakiecie. Do gry dodają w patchu po czasie RT czy DLSS mam to za free w patchu itd.

Mam też PC i nie zawsze jest tak kolorowo. Płatne remastery spotykane są na każdej platformie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Sony powinno pojsc dalej i wydac exy na XSX :lol2: To by dopiero kaska wleciala :D

W zasadzie to już miała miejsce podobna sytuacja no ale niech idą o krok dalej w pogoni za $ ?

XfyTD5V

6451494cv14d

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukadd napisał:

PS4 pro mam, Switcha mam, ale PS5 nie kupię, przynajmniej dopóki Sony mnie nie przekona do tego :E Ale coś jak na razie im to nie wychodzi :rotfl:

 

Oni na razie na niedobór klientów nie mogą narzekać.

Poza tym Ciebie bardzo łatwo przekonać - pojawi się Persona 6 z informacją Only On Playstation i pierwszy ustawisz się w kolejce :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, slafec napisał:

Mam też PC i nie zawsze jest tak kolorowo. Płatne remastery spotykane są na każdej platformie.

Remaster to jest osobna kwestia jak wsparcie gry w update dla nowszej konsoli o czym mowa.

Microsoft na swojej konsoli sobie tutaj zdecydowanie lepiej radzi i więcej oferuje graczowi.

9 minut temu, slafec napisał:

Oni na razie na niedobór klientów nie mogą narzekać.

Poza tym Ciebie bardzo łatwo przekonać - pojawi się Persona 6 z informacją Only On Playstation i pierwszy ustawisz się w kolejce :P 

No ta jedna gra mogła by zburzyć mój system. Przyznaję :E Przekonali by mnie. Ale za pewnie skończyło by się tylko na pożyczeniu konsoli lub ewentualnym jej zakupie i po przejściu gry odsprzedaży konsoli. A nie jak PS4 gdzie siedzę na niej od lat i w między czasie jeszcze zmieniłem na PS4 pro, właśnie dla lepszych wrażeń, bo wiele gier wtedy dostawało przecież od Sony i to za free fajne patche i ulepszenia dla Pro, HDR się wtedy rozwijał miało to sens, wrzucali checkerboard do gier na prosiaka itd.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak dla mnie na dzień dzisiejszy ps5 jakby ktoś miał kupić to głownie ze względu na pada. Bo mu bardziej pasuje niż xboxowy ale tak to nie ma nawet  ciekawych exeków. Pewnie z czasem się pojawią ale na chwilę obecną bieda.

Wracając do gow4 dla mnie gra była średnia. Ciężko mi było o jakiś punkt zaczepienia bo hordy tych samych mobków tłuczone tym samym zrobiło się monotonne, relacja ojciec-syn dla mnie nudna. Opera mydlana dla starszych facetów.

Finishery nie były tak brutalne jak w poprzednich częściach więc też jakoś nie satysfakcjonowało. W ogóle wykastrowali Kratosa.

Jak zobaczyłem fryzurę młodego w GoW5. Meh :D Od razu skojarzyło mi się z serialem animowanym wiedźmin.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, lukadd napisał:

Remaster to jest osobna kwestia jak wsparcie gry w update dla nowszej konsoli o czym mowa.

Microsoft na swojej konsoli sobie tutaj zdecydowanie lepiej radzi i więcej oferuje graczowi.

MS poszedł zupełnie inną drogą i przez to wydaje się bardziej prokonsumencki. Sony rozróżnia generacje i dla nich PS5 to nowa platforma - darmowe łatki nie wystarczą, bo trzeba remasterów (na PS4 taka strategia im się opłaciła i teraz robią to samo pod przykrywką Director's Cut).

+ MS jak dla mnie gra zbyt bezpiecznie. Nie wprowadzają większych nowości i nadal boją się wirtualnej rzeczywistości :( 

40 minut temu, lukadd napisał:

No ta jedna gra mogła by zburzyć mój system. Przyznaję :E Przekonali by mnie. Ale za pewnie skończyło by się tylko na pożyczeniu konsoli lub ewentualnym jej zakupie i po przejściu gry odsprzedaży konsoli. A nie jak PS4 gdzie siedzę na niej od lat i w między czasie jeszcze zmieniłem na PS4 pro, właśnie dla lepszych wrażeń, bo wiele gier wtedy dostawało przecież od Sony i to za free fajne patche i ulepszenia dla Pro, HDR się wtedy rozwijał miało to sens, wrzucali checkerboard do gier na prosiaka itd.

Bo wszystko to działo się w obrębie jednej generacji. Jak wyjdzie kiedyś PS5 Pro to obstawiam, że łatki ulepszające też będą za darmo. 

Ja całą poprzednią generację siedziałem na zwykłym PS4 i nie czułem potrzeby zmiany. Zdecydowałem się już teraz na PS5, bo konsola oferuje znacznie więcej, jednocześnie eliminując wszystkie wady poprzednika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na zimę jakoś PS5 za przysłowiowego 1PLN'a ;) tylko w sumie dla GOT i Demon's Souls. Po ograniu może ze dwa razy włączyłem (jak było HZD za free, żeby porównać sobie z PC). Mając 3080Ti i dobre panele (4K 120Hz i 1440p 240Hz) ten sprzęt nie ma żadnego podejścia. Jasne, jeśli ktoś nie ma kompa mocnego tylko biurowiec do surfowania i filmów to PS5 FTW. Do tego mega irytujący jest brak wsparcia dla 1440p. Co prawda Odyssey G7/G9 ogarnia sygnał 4K i skaluje do natywnej 1440p ale każdorazowo przy zmianie źródła trzeba wyłączać VRR. Generalnie wolałbym zapłacić więcej monety (dajmy nawet te 30-40%) za tytuł na PC i na tej platformie ogrywać. Aż tyle musowych tytułów (pode mnie bynajmniej) nie wydają. Na premierę też chyba niespecjalnie się przyłożyli, brak wsparcia 1440p i obsługi dodatkowych dysków - słabo. Teraz poza Tekkenem ze znajomymi przy szklaneczce/kufelku to w ogóle nie odpalam konsoli. Także trzymam kciuki, oby więcej tytułów wydawali na blaszaki ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

God of War Ragnarok może też trafić szybko na PC

CYTAT:

"Jakby tego było mało, szybki rzut oka na profil jednego z pracowników firmy na LinkedIn wskazuje, że człowiek ten pracuje obecnie nad God of War Ragnarok, dostarczając „wsparcie narzędziowe dla zespołu renderującego”."

 

Źródło: https://planetagracza.pl/god-of-war-wersja-pc-poczatek-ragnarok-konwersja-przecieki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, azgan napisał:

God of War Ragnarok może też trafić szybko na PC

 

Szybko to znaczy kiedy? Za 2-3-4-X lata? To jest szybko? GoW Ragnarok jeszcze nawet nie zdążył wyjść na PS5, a ludzie już przewidują premierę na komputerach...

Powoli nudzą mi się te newsy, Sony zaczęło wydawać gry na PC i teraz o każdej nadchodzącej produkcji można napisać tak bezwartościowego i klikanego newsa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech robią równolegle na PS i PC skoro mają teraz odpowiednich ludzi i narzędzia, proste. Chcesz grać po taniości to kupujesz konsole i gry w tej cenie co normalnie, chcesz grać na kompie to płacisz te 30-40% extra za ten sam tytuł na PC ? Mnie pasuje taki deal ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ODIN85 napisał:

Na Uncharted liczyłem w styczniu?

Przecież Ty grasz tylko w nowości i nie wracasz do starych gier a Uncharted masz dawno ograne razem z dodatkiem 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, ODIN85 napisał:

Dodatku nie mam.

Nie grałeś w Uncharted Lost Legacy tyle czasu mając PS4PRO a nawet dwa i PS5? Uważaj bo uwierzę jak Ty wciągasz praktycznie wszystko a dodatek już dawno można kupić za śmieszne pieniądze.

No i to EX od SONY na punkcie którego robi Ci się mokro więc nie ściemniaj :E

Mieć nie musisz bo Ty te gry które można sprzedać bez problemu puszczasz zaraz po przejściu na OLX ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Na Uncharted liczyłem w styczniu?

Jak gow na premierę na początku stycznia to uncharted zapewne kilka miesięcy później.

Kurcze żeby znowu się nie okazało, że będzie rok odgrzewanych kotletów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ODIN85 napisał:

Dodatku nie mam.

Coś się zmieniło, ograłeś samodzielnie Uncharted 4 czy tak jak mi mówiłeś oglądałeś fragmenty jak koledzy z pracy grali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, hennepin napisał:

Coś się zmieniło, ograłeś samodzielnie Uncharted 4 czy tak jak mi mówiłeś oglądałeś fragmenty jak koledzy z pracy grali?

Też mi o tym mówił ale wątpię żeby do tej pory sam nie zagrał w Uncharted 4 jak nawet SONY rozdaje to za darmo w kolekcji na PS5 ?

Grał nawet w The Last of Us z PS3 ?

A oglądał jak koledzy grali w pracy jak jeszcze nie miał PS4 i ogrywał EX'y na YouTube :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...