Skocz do zawartości
Phoenix.

God of War na PC

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Ilu nas na forum, tyle będzie opinii, ale JA OSOBIŚCIE widzę bardzo dużo podobieństw do Tomb Raidera (nota bene całkiem świetnej gry, więc żadna ujma).
Jednak "epickość" i "męskie klimaty" GoW'a = malinka. 

Wiadome, no ja tych podobieństw nie widzę, aczkolwiek w ostatniego tomb raidera grałem hmmm 3/4 lata temu. No gow ocieka epickością i ogólnie sama postać kratosa przyciąga, pomijając tego gnoja małego który całą grę irytuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, joloxx9 napisał:

Wiadome, no ja tych podobieństw nie widzę, aczkolwiek w ostatniego tomb raidera grałem hmmm 3/4 lata temu. No gow ocieka epickością i ogólnie sama postać kratosa przyciąga, pomijając tego gnoja małego który całą grę irytuje

Moda na wycięcie tego gnojka dało by się zrobić,czy nie bo pewnie mechanika by na to pozwoliła.Niech ktoś bardziej ogarnięty w takich modyfikacjach się wypowie.

  • Confused 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2022 o 12:37, TheMr. napisał:

W sterowaniu pewnie nic nie ma, ale osobiście padem nie potrafię grać, po prostu. Jak dla mnie zawsze będzie gorszym wyborem niż K+M, i będzie abominacją. Mimo że przegrałem sporo godzin na padzie. 

 

Ja nie potrafię grać na padzie w strzelanki ale we wszystko inne już jak najbardziej, a wszelkie gry akcji głownie z widokiem z trzeciej osoby to już musowa pad. W pierwsze odsłony AC też grałem na K+M ale potem przeszedłem na pada i tak już zostało.

 

Tymczasem od soboty przechodzę grę ponownie na PS5 i już sobie wszystko przypomniałem, jak walczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, joloxx9 napisał:

Wiadome, no ja tych podobieństw nie widzę, aczkolwiek w ostatniego tomb raidera grałem hmmm 3/4 lata temu. 

I to może mieć znaczenie.
Ja grałem w TR całkiem niedawno i widzę je ;).

 

 

2 godziny temu, joloxx9 napisał:

(...) i ogólnie sama postać kratosa przyciąga, pomijając tego gnoja małego który całą grę irytuje. 

Hehe, a ja mam odwrotnie! ;)
Kratos = klata i kozak (!), ale jednak troglodyta (!) nie pisaty nie czytaty (taki "dres" epicki) ;) 
+ "nicnieumiejący" gówniak (!), który jednak "daje wskazówki", bez których ta klata i topór Kratosa na niewiele by mu się zdały ;).

Inna sprawa, że nie mogłem się do gówniaka przekonać, bo cholernie mi przypominał (oczy i rysy twarzy) tego psychola króla małolata z "gry o tron".
Ile razy pojawiał się gówniak w Gow, to widziałem tamtego szczyla psychopatę i psuło mi to "relacje" z bohaterem gry ;). LOL


 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Kratos = klata i kozak (!), ale jednak troglodyta (!) nie pisaty nie czytaty (taki "dres" epicki) ;) 
+ "nicnieumiejący" gówniak (!), który jednak "daje wskazówki", bez których ta klata i topór Kratosa na niewiele by mu się zdały ;).
 

Kratos nie jest troglodytą tylko utalentowanym i doświaczonym dowódcą wojsk spartańskich, który przez niefortunny zbieg okoliczności podczas bitwy z barbarzyńcami poprosił boga wojny Aresa o pomoc, później z biegiem kolejnych zdarzeń, przez które Kratos stracił własną rodzinę przerodziły się w konflikt z Aresem i ostatecznie w krucjatę przeciw wszystkim bogom Olimpu.

"Nie pisaty, nie czytaty" wynika tylko z jego greckiego pochodzenia, z kolei synka wychowała matka i nauczyła go czytania nordyckich run już na miejscu stąd ma tę przewagę nad ojcem i absolutnie to nie oznacza, że Kratos jest nieukiem.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, caleb59 napisał:

Kratos nie jest troglodytą tylko utalentowanym i doświaczonym dowódcą wojsk spartańskich, który przez niefortunny zbieg okoliczności podczas bitwy z barbarzyńcami poprosił boga wojny Aresa o pomoc, później z biegiem kolejnych zdarzeń, przez które Kratos stracił własną rodzinę przerodziły się w konflikt z Aresem i ostatecznie w krucjatę przeciw wszystkim bogom Olimpu.

"Nie pisaty, nie czytaty" wynika tylko z jego greckiego pochodzenia, z kolei synka wychowała matka i nauczyła go czytania nordyckich run już na miejscu stąd ma tę przewagę nad ojcem i absolutnie to nie oznacza, że Kratos jest nieukiem.

:boink:

:notworthy::notworthy::notworthy:

Kłania się nieznajomość historii części poprzednich.
Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na to jest bardzo proste lekarstwo, historia serii w skrócie:

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, joloxx9 napisał:

Nie porównywałbym tego tych gier które wymieniłeś. Jednak tamte są klepane dość standardowym schematem, tutaj masz "epickość" i pół otwarty świat, craftingu itd jest tyle co kot napłakał a tak na prawde najlepsze bajery są za robienie wyzwań. Gra o kilka klas lepsza niż wspomniane gry. 

Wg mnie te gry są bardzo do siebie zbliżone, jedyną różnicą jest jakość wykonania i detale, bo jak tu porównamy np znakomicie wymodelowanego Kratosa do jakiegoś generycznego emo ziomka z Assasyna który nawet nie wiem jak się nazywał to jednak czuć różnice. 

Poza tym mam problem z tą całą epickością, początek był super, fajna walka w domu rodzinnym, sugeruje że będzie grubo, niestety im dalej w las tym gorzej, kilka mobków tu, kilka mobków tam a wszystko przedzielone strasznymi dłużyznami w postaci latania za skrzyniami (które trzeba jeszcze odblokować) + cut scenki, serio...  ciężko wejść w rytm walki jeśli one dzieją się tak rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Userkamil napisał:

Faktycznie jest różnica?

 

działa ale jest lekki oversharp

ten sposób jest lepszy

Open the game's executable in a HEX editor.

  1. Find: C7 05 4F 74 D6 00 00 00 80 3F C7 05 49 74 D6 00 00 00 80 3F

  2. Replace it with: C7 05 4F 74 D6 00 00 00 80 7F C7 05 49 74 D6 00 00 00 80 7F

  3. Find: C6 83 A0 03 00 00 01

  4. Replace it with: C6 83 A0 03 00 00 00

  5. Save the changes.

Edytowane przez Kubaś_30
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiększyć swój poziom? Mam dopiero 3 poziom, a w różnych miejscach są zawiśnięte w powietrzu takie kule z których wychodzą przeciwnicy z 6-8 lvl, od których ginę na hita.  Level cap jest tak niski w tej grze czy ja coś źle robię? 

Druga sprawa, jak tych przedmiotów użyć:
obraz-2022-01-18-205545.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już znalazłem ,można skasować post

Edytowane przez CzerwonyJohn
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, lamparcicho napisał:

To też wyłącza DOF'a czy tylko TAA?

 

TAA

zbieram szczękę z podłogi jaka jest roznica bez TAA w 4k?

Edytowane przez Kubaś_30
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kubaś_30 napisał:

zbieram szczękę z podłogi jaka jest roznica bez TAA w 4k?

Zrób jakieś SS dla porównania?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Userkamil napisał:

Zrób jakieś SS dla porównania?

Się podłączam się.

 

Godzinę temu, Jaycob napisał:

Jak zwiększyć swój poziom? Mam dopiero 3 poziom, (...)

Druga sprawa, jak tych przedmiotów użyć:

PROSZĘ NATYCHMIAST ZMIENIĆ AVATAR! ;)

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaycob napisał:

Druga sprawa, jak tych przedmiotów użyć:

Zużyłeś te przedmioty w momencie kontaktu z nimi, to jest tak jakby log tego co zdobyłeś i już w siebie automatycznie wchłonąłeś.

Edytowane przez caleb59
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 1 walce

 

Magni i Modi

daleko mam jeszcze do końca? 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest jednak dziwna, czasem zachwyca a innym razem irytuje, dostałem questa pobocznego żeby coś komuś przynieść i jak już tam się znalazłem okazało się że muszę stoczyć kilka walk z przeciwnikami na 4 i 5 poziomie (a ja byłem na 1 :hahaha:) to jest właśnie kolejna wada tych głupich RPGowych rozwiązań, jako że nie chciało mi się wracać to wyczyściłem towarzystwo głównie przy pomocy "boy'a" bo ja byłem na strzała, potem okazało się, że po ubraniu kilku rzeczy nagle wskoczył lvl 3? wtf co to za gra w której leveluje się postać tylko za pomocą ubrań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan  mam pytanko, czy te mapy skarbów robi się podczas questow czy można pod czas eksploatacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i tak. Eksplorowałem to je znalazłem i przy okazji quest wpadł. Oczywiście musisz mieć odblokowane umiejętności, aby dotrzeć wszędzie. 

6 godzin temu, GTM napisał:

Ta gra jest jednak dziwna, czasem zachwyca a innym razem irytuje, dostałem questa pobocznego żeby coś komuś przynieść i jak już tam się znalazłem okazało się że muszę stoczyć kilka walk z przeciwnikami na 4 i 5 poziomie (a ja byłem na 1 :hahaha:) to jest właśnie kolejna wada tych głupich RPGowych rozwiązań, jako że nie chciało mi się wracać to wyczyściłem towarzystwo głównie przy pomocy "boy'a" bo ja byłem na strzała, potem okazało się, że po ubraniu kilku rzeczy nagle wskoczył lvl 3? wtf co to za gra w której leveluje się postać tylko za pomocą ubrań.

Taka mechanika. :D Co za problem, idziesz do kowala i ulepszasz się na wyższy poziom. 

Rozżarzony węgiel można farmić tylko w jednym miejscu? 

Przyznam, że niektóre wyzwanie są mega ciężkie. Stanąłem na zabiciu 100, ~30 tylko zabiłem, a potem 2 ciężkie przeciwnicy z długimi mieczami i poległem na 2 hity. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Patch v1.0.2 for God of War is now live.

Please restart Steam to receive the update immediately.

Thank you to everyone who helped us confirm these fixes on the Experimental beta branch. At this time, you should switch back to the default branch as the Experimental beta branch will no longer be updated.

To switch back to the default branch, follow these steps:

1. In your Steam library, right click on 'God of War' and select 'Properties'

2. Select the 'BETAS' tab

3. Change the drop down to 'none'

-------------------------------

Patch Notes

- Bug Fixes:

1. Fixed an issue where users with Intel 12th Gen CPUs could not boot the game without disabling their integrated graphics card

2. Fixed a UI issue that was causing a small memory leak

- Other Changes:

1. Added an error message for when saving the game fails due to a missing "Saved Games" folder or a related permissions issue

2. Added an error message for when a GPU stops responding. This error is often due to a driver issue or instability from overclocking

 

Edytowane przez caleb59
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem

ostrza chaosu

i się wzruszyłem, stare dobre dzieje, dodatkowo zdobyłem runę chaosu. :D Ale szczerze to wolę Leviatana, już zbyt długo nim gram, aby się przestawić. Aczkolwiek z innymi przeciwnikami powinno pójść łatwiej.;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jaycob napisał:

Zdobyłem

  Pokaż ukrytą zawartość

ostrza chaosu

i się wzruszyłem, stare dobre dzieje, dodatkowo zdobyłem runę chaosu. :D Ale szczerze to wolę Leviatana, już zbyt długo nim gram, aby się przestawić. Aczkolwiek z innymi przeciwnikami powinno pójść łatwiej.;)  

Na niektórych przeciwników Leviatan praktycznie nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...