Skocz do zawartości
Phoenix.

God of War na PC

Rekomendowane odpowiedzi

@JeRRy_F3D

Masz rację.

Stworzenie bardzo dobrych presetów to jest jakaś forma sztuki. Wystarczy popatrzeć np. na presety od Ryszawy. Mimo, że ja też potrafię w reshade to jednak nie mam takiego wyczucia, aby to wszystko tak świetnie skomponować i dobrać, aby robiło to co widać na tych presetach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, seba84_2005 napisał:

DLDSR 2.25x z FHD na 2880 x 1620 + DLSS na lapku. 

 

 

Daj wyniki z 4K to będę wiedzieć jak by to u mnie śmigało bo mamy taki sam sprzęt. Jeśli mogę Ciebie prosić o to Seba ?

Teraz, lukadd napisał:

@JeRRy_F3D

Masz rację.

Stworzenie bardzo dobrych presetów to jest jakaś forma sztuki. Wystarczy popatrzeć np. na presety od Ryszawy. Mimo, że ja też potrafię w reshade to jednak nie mam takiego wyczucia, aby to wszystko tak świetnie skomponować i dobrać, aby robiło to co widać na tych presetach.

Ryszawy praktycznie korzysta z jednego stylu jak widziałeś jego prestety od Wiedźmina 3 które mi też się podobały to widziałeś też jego inne. Operuje w obrębie jednej mocno stonowanej kolorystyki z nieco wypraną paletą kolorów. Do klimatu Wiedźmin to pasuje ale niekoniecznie do każdej innej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Jak nie wiesz jaki efekt chcesz uzyskać to oczywiście prościej jest oglądać cudze obrazki i na podstawie tego podejmować decyzję podoba się lub nie a jak tak to ściągam dany preset ale samemu i tak lepiej to ustawisz pod siebie bo każdy ma inny monitor/TV z różnymi nastawami ?

Kurcze @azgan. No to wszystko jest oczywiste.

Chodzi o tzw.... rękę do tego (której nie mam).

Fizycznie i technicznie, ja wiem co i do czego służy, za co odpowiedzialny jest dany filtr, jak się poruszać w sofcie itd. tylko nie mam "wyczucia", gdy mam to robić od podstaw. :(

Wiesz, ilu jest "grafików" mających w 1 palcu np. photoshopa? Potrafią zrobić cuda na obrazie (ale cudzym). I to są bardziej "operatorzy" softu (którzy potrafią tylko bosko zmodyfikować coś, podane przez grafika), ale sami nie mają za grosz ręki do grafiki, by stworzyć coś własnego.

Pani zezowata z szansy na sukces sama skrzypi jak drzwi i nie potrafi z siebie wydać jednego czystego dźwięku (!), choć jest uważana za jednego z większych kozaków od vocalu. Wie i widzi, co inni robią źle, potrafi to skorygować (na cudzym gardle), ale sama nie zaśpiewa nic. ;)

Często zawodowy muzyk filharmonista zagra WSZYSTKO z nut, które mu podadzą (potrafi?), ale sam nie napisał żadnego sensownego kawałka.

Tak jest ze mną ;). Potrafię ocenić, co jest "smaczne" i co mi odpowiada graficznie ;), ale sam nie umiem tego stworzyć.
Dostaję fajny preset, to sobie tylko zdejmę ziarno, czy jakiś detal, ale zwykle bazuję na czyimś sprycie / talencie (którego mi brak) i tylko cudzy preset delikatnie modyfikuję.
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Kurcze @azgan. No to wszystko jest oczywiste.

Chodzi o tzw.... rękę do tego (której nie mam).

Fizycznie i technicznie, ja wiem co i do czego służy, za co odpowiedzialny jest dany filtr, jak się poruszać w sofcie itd. tylko nie mam "wyczucia", gdy mam to robić od podstaw. :(

Wiesz, ilu jest "grafików" mających w 1 palcu np. photoshopa? Potrafią zrobić cuda na obrazie (ale cudzym). I to są bardziej "operatorzy" softu (którzy potrafią tylko bosko zmodyfikować coś, podane przez grafika), ale sami nie mają za grosz ręki do grafiki, by stworzyć coś własnego.

Pani zezowata z szansy na sukces sama skrzypi jak drzwi i nie potrafi z siebie wydać jednego czystego dźwięku (!), choć jest uważana za jednego z większych kozaków od vocalu. Wie i widzi, co inni robią źle, potrafi to skorygować (na cudzym gardle), ale sama nie zaśpiewa nic. ;)

Często zawodowy muzyk filharmonista zagra WSZYSTKO z nut, które mu podadzą (potrafi?), ale sam nie napisał żadnego sensownego kawałka.

Tak jest ze mną ;). Potrafię ocenić, co jest "smaczne" i co mi odpowiada graficznie ;), ale sam nie umiem tego stworzyć.
Dostaję fajny preset, to sobie tylko zdejmę ziarno, czy jakiś detal, ale zwykle bazuję na czyimś sprycie / talencie (którego mi brak) i tylko cudzy preset delikatnie modyfikuję.
 

Zgadzam się ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, azgan napisał:

Ryszawy praktycznie korzysta z jednego stylu jak widziałeś jego prestety od Wiedźmina 3 które mi też się podobały to widziałeś też jego inne. Operuje w obrębie jednej mocno stonowanej kolorystyki z nieco wypraną paletą kolorów. Do klimatu Wiedźmin to pasuje ale niekoniecznie do każdej innej gry.

Ma swój styl. Tak jak malarz czy inny artysta też może mieć swój styl. Nie każdemu się musi podobać, i dla tego mamy wielu twórców którzy robią na różne sposoby

2 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Chodzi o tzw.... rękę do tego (której nie mam).

No właśnie o to chodzi. I jeszcze trzeba cierpliwości do tej zabawy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, azgan napisał:

Daj wyniki z 4K to będę wiedzieć jak by to u mnie śmigało bo mamy taki sam sprzęt. Jeśli mogę Ciebie prosić o to Seba ?

Ryszawy praktycznie korzysta z jednego stylu jak widziałeś jego prestety od Wiedźmina 3 które mi też się podobały to widziałeś też jego inne. Operuje w obrębie jednej mocno stonowanej kolorystyki z nieco wypraną paletą kolorów. Do klimatu Wiedźmin to pasuje ale niekoniecznie do każdej innej gry.

Dla mnie właśnie niemal dla każdej (w które grywam) terenówki - W3, RDR2, DG, FC, AC, TR - to poprostu moja paleta i moje poczucie estetyki (naturalności).
@Ryszawy jest moim BEST WORLD ReShaderowcem!
Nie dlatego, że robi najlepsze na świecie presety, tylko że robi najlepsze presety "dla mnie" i dla moich potrzeb  ;). 

 

3 minuty temu, azgan napisał:

Zgadzam się ?

No! ;)
?

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, azgan napisał:

Daj wyniki z 4K to będę wiedzieć jak by to u mnie śmigało bo mamy taki sam sprzęt. Jeśli mogę Ciebie prosić o to Seba ?

Ryszawy praktycznie korzysta z jednego stylu jak widziałeś jego prestety od Wiedźmina 3 które mi też się podobały to widziałeś też jego inne. Operuje w obrębie jednej mocno stonowanej kolorystyki z nieco wypraną paletą kolorów. Do klimatu Wiedźmin to pasuje ale niekoniecznie do każdej innej gry.

Jak moja kobita odklei się od tv to się zrobi. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, seba84_2005 napisał:

Jak moja kobita odklei się od tv to się zrobi. 

Nie masz łyżki do kół w piwnicy? ;)
Ja już ubierałbym kapcie...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, azgan napisał:

Na jakim poziomie trudności grasz?

Na ostatnim możliwym - "Wyzwanie". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

Ma swój styl. Tak jak malarz czy inny artysta też może mieć swój styl. Nie każdemu się musi podobać, i dla tego mamy wielu twórców którzy robią na różne sposoby

Każdy ma swój styl bo jeden woli Wiedźmina w bajkowych przesyconych kolorach z podbitym do absurdu cyfrowym kontrastem i dla niego to będzie wyglądać lepiej a inny szaroburą wersję z stonowaną paletą baw ale to nie są żadne wielkie mody z jakąś ekstra zawartością żeby się tym podniecać bo każda gra ma nasrane tego od groma. Dałbyś dzieciakowi to też by Ci zrobił preset w swoim stylu. Teraz jak są dodane suwaczki jak w ENB od Borysa to 7 letnie dziecko nie znające angielskiego drogą prób i błędów coś wyrzeźbi. Wcześniej jak trzeba było gmerać przez notatnik to tam faktycznie jeszcze jakaś wiedza była wymagana.

8 minut temu, seba84_2005 napisał:

Jak moja kobita odklei się od tv to się zrobi. 

To czekam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Passt napisał:

Jak zaklasyfikować God of War? To jest coś w rodzaju soulslike??

Nie żaden Soulike na szczęście. :D  Chociaż jak ustawisz sobie wysoki poziom to może być taki lite, nie ma tutaj dusz i nie ma staminy. ?

H&S/Slasher bardziej, coś jak DMC, Dante's Inferno z połączeniem Tomb Raidera? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaycob napisał:

Na ostatnim możliwym - "Wyzwanie". 

No to tutaj już trzeba bawić się armorem i ulepszać z głową chociaż dopiero przy Walkiriach możesz natrafić na jakieś większe wyzwanie bo same BOSSY w głównym wątku nie są przesadnie trudne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, azgan napisał:

Każdy ma swój styl bo jeden woli Wiedźmina w bajkowych przesyconych kolorach z podbitym do absurdu cyfrowym kontrastem i dla niego to będzie wyglądać lepiej a inny szaroburą wersję z stonowaną paletą baw ale to nie są żadne wielkie mody z jakąś ekstra zawartością żeby się tym podniecać bo każda gra ma nasrane tego od groma. Dałbyś dzieciakowi to też by Ci zrobił preset w swoim stylu. Teraz jak są dodane suwaczki jak w ENB od Borysa to 7 letnie dziecko nie znające angielskiego drogą prób i błędów coś wyrzeźbi.

I tu jest clue minidysputy - "coś".

Nie chcę czegoś.
Chcę cukierka (!), który będzie mi budował banana na japie podczas grania, a którego sam nie potrafię stworzyć (choć w teorii "umiem" i teoretycznie "wiem, jak to zrobić").
Siorbię więc fajny cudzy presecik, 2 kliki w suwaki "pod siebie" i... jest banan. ;) 
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się później wrócić do Widzmy? XD zapomniałem zabić kruka Odyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, z1k napisał:

Da się później wrócić do Widzmy? XD zapomniałem zabić kruka Odyna

Da się nawet po przejściu gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, azgan napisał:

Da się nawet po przejściu gry

Kurcze @azgan widzę, że masz GoW w paluszku. ?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Kurcze @azgan widzę, że masz GoW w paluszku. ?

Ogrywałem 3x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Dla mnie to w zasadzie jedyny powód zaglądania do modowni ;)
Zwykle interesuje mnie 1 na 100 z modów. ;)

Ten wydaje się być sensowny.
Tak jak W3 miał skazę w postaci żółci w Tous..., tak w GoW widzę, jakąś graficzną manierę / skazę czerwieni (wiem, wiem wizja devów).
Tutaj robi się neutralniej / naturalniej.

https://www.nexusmods.com/godofwar/mods/4

 

Pewnie zrobią jakieś ultra tekstury 4K też, do tego Kratos będzie Mario, a jego syny będzie Księżniczką np. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, seba84_2005 napisał:

Jak moja kobita odklei się od tv to się zrobi. 

Z DLSS odpal jak podłączysz już do TV 4K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, azgan napisał:

Każdy ma swój styl bo jeden woli Wiedźmina w bajkowych przesyconych kolorach z podbitym do absurdu cyfrowym kontrastem i dla niego to będzie wyglądać lepiej a inny szaroburą wersję z stonowaną paletą baw ale to nie są żadne wielkie mody z jakąś ekstra zawartością żeby się tym podniecać bo każda gra ma nasrane tego od groma. Dałbyś dzieciakowi to też by Ci zrobił preset w swoim stylu. Teraz jak są dodane suwaczki jak w ENB od Borysa to 7 letnie dziecko nie znające angielskiego drogą prób i błędów coś wyrzeźbi. Wcześniej jak trzeba było gmerać przez notatnik to tam faktycznie jeszcze jakaś wiedza była wymagana.

I tylko nie liczne są dobre. Dzieciakowi dam farbki to też i jakiś obraz mi namaluję. Nie chodzi o "coś". A chodzi o coś co jest artystycznie zrobione świetnie, nie każdy ma do tego jak to Jerry ujął świetnie "rękę"

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

28 minut temu, azgan napisał:

Z DLSS odpal jak podłączysz już do TV 4K ?

 

W 4K z DLSS ultra perf idzie coś tam pograć.

 

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, seba84_2005 napisał:

 

 

W 4K z DLSS ultra perf idzie coś tam pograć.

 

Sprawdź jeszcze na tych nastawach od Digital Foundry bo Ultra to przerost formy nad treścią i bezsensowne ubijanie klateczek ?

23 godziny temu, lamparcicho napisał:

Screenshot-2022-01-14-at-15-06-13-God-of

Nastwy od DF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azganskoro na ultra działa jako tako blisko 60fps, to i na optymalnym będzie jeszcze lepiej ? (nie chce mi się po prostu tego nagrywać ?)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...