Skocz do zawartości
Ptero89

Xiaomi Redmi Note 8 Pro problem z internetem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od ostatniej aktualizacji MIUI 12.0.6 mam problem z internetem mobilnym. Mianowicie filmy na większości portali (poza YouTube, tu śmiga) ładują się bardzo długo. Przedtem wszystko działało legancko, więc pomyślałem, że to wina mojego operatora. Wystosowałem maila, w odpowiedzi dostałem informacje że u nich wszystko ok, że może moja karta lub telefon szwankują. Kartę przełożyłem do innego aparatu i działa bez zarzutu. Ktoś może ma pojęcie czy to coś się uszkodziło w telefonie np. antena czy jakiś modłu odpowiedzialny za internet czy to wina tej aktualizacji? Wracałem także telefon do ustawień fabrycznych i to nie pomogło, ale MIUI zostało to najnowsze. Telefon leży w szufladzie juz ze 2-3 miesiące i chyba muszę coś z tym zrobić :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze istnieje szansa, że to wina aktualizacji, zwłaszcza że to Xiaomi :)

Jeśli telefon pokazuje jakieś nowe aktualizacje, to je pobierz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma żadnej nowej aktualizacji, ale podobno niedługo będzie MIUI 13, może to rozwiąże problem. Jeżeli to nie pomoże to będę musiał oddać go na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - 12.06 ta stara wersja systemu - i nie słyszałem aby nikomu powodowała problemy z LTE (sam z tej wersji korzystałem kilka miesięcy i żadnych zamułek nie było).

Ponadto od dosyć dawna aktualna wersja systemu to 12.5.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób hard reset. Ja ostatnio w Mi 9T zrobiłem aktualizację do androida 11, kur... ja pierd.... po chu... ja to robiłem, choć wiedziałem czego się spodziewać. Tyle rzeczy się wysypało że w pale się nie mieści, muszę hard reset zrobić ale znowu ustawienie wszystkich apek i systemu pod siebie to będzie dobry tydzień :cassetete: Xiaomi jest dobre jak wszystko działa bez problemu, jak się coś zacznie sypać to wszystko po kolei, tak bardzo byłem za tą marką, teraz już jest dla mnie skreślona właśnie przez miui.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Po pierwsze - 12.06 ta stara wersja systemu - i nie słyszałem aby nikomu powodowała problemy z LTE (sam z tej wersji korzystałem kilka miesięcy i żadnych zamułek nie było).

Ponadto od dosyć dawna aktualna wersja systemu to 12.5.2.

Ok coś niby pobrało ale MIUI dalej jest 12.06 :). Na telefonie internet działa ok, filmy się od razu wczytują, ale jak udostępnie internet przez hotspot na komputer to problem dalej występuje. Przez hotspot USB ta sama sytuacja. Na starym redmi note 5 hotspot działa normalnie.

Edytowane przez Ptero89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 tak bardzo byłem za tą marką, teraz już jest dla mnie skreślona właśnie przez miui.

widzę, że kolejny, który uczy się na błędach :E nie miałem MIUI, ale do Xiaomi też już nie wrócę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi było fajne , jak za 1/3 - 1/2 ceny był ten sam hardware co u uznanej konkurencji.
Wtedy system w wiecznej becie można było strawić.

Teraz mam xiaomi w całej rodzinie, sam siedzę na mi 9 lite i jest ok (za 8 stówek dostałem amoleda, dużą batke i b.dobry w dzień aparat), ale kolejny telefon to będzie raczej coś w stylu obecnego Samsunga a52s.

Ceny chińczyków już są na takich poziomach, że serio warto dopłacić choćby do takich detali jak możliwość dokupienia oryginalnej baterii po 2 latach itp.

Edytowane przez Tomcat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

widzę, że kolejny, który uczy się na błędach :E nie miałem MIUI, ale do Xiaomi też już nie wrócę. 

Nie tyle błędy co lenistwo, mógłbym każdy problem zażegnać wgrywając custom roma, kiedyś robiłem to w każdym telefonie co chwilę, teraz mi się zwyczajnie nie chce z tym bawić, to ma działać a nie kuleć na każdym kroku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@katystopej wgraj custom, a potem albo aparat nie działa, albo BT, albo system się zawiesza albo ogólnie coś nie hula. Telefon powinien działac OD MOMENTU wzięcia go do ręki, a nie po tygodniu walki :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego rn8pro uzywalem jako hotspot w pracy i zawsze wszystko bylo ok,ACZKOLWIEK kiedy stracilem i odzyskalem zasieg na drugim telefonie mialem juz wykrzyknik przy ikonce wifi. Procz tego nigdy nie bylo problemu z zasiegiem. Po aktualizacji do andka 11 i mui 12.5.2 zaczely sie problemy z bt.Sluchawka od platronicsa zaczela grac tak cicho ze musialem sie domyslac co kto do mnie mowi,oraz radio w aucie randomowo gubilo polaczenie z telefonem,zazwyczaj sluchajac yt. Obecnie posiadam Mi 11 lite 5g,ta sama wersja nakladki,systemu i wszystko lata nalezycie. Cos tam spierdzielili po drodze w rn8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, stark2991 napisał:

Z jakiej dystrybucji pochodzi ten telefon?

Polskiej, kupiony w Media Markt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...