Skocz do zawartości
Noix

Nowy router - budżet ok 400-500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam leciwego juz tp-linka td-w8970. używam go z 5 lat, jak miałem standardowy internet 20mbps to jeszcze dawał radę, natomiast od niedawna mam światłowód 800mbps i od tego czasu router szaleje. Zaczął się grzać, po lanie prędkości są jak najbardziej ok, tak wifi daje czadu, rozłącza, jest pełny zasięg, a internetu nie ma, ogólnie cuda na kiju. Resetowałem go już, zmieniałem kanały wifi itp itd.

Postanowiłem zmienić na jakiś nowy model. Budżet do 500zł maksymalnie, może być też zdecydowanie taniej co jest wskazane ;) Często na pepperze idzie coś ustrzelić. 
Zależy mi na wszystkich portach 1gbps, co raczej będzie w tej cenie bo stary tp-link też je miał, dobrze jakby miał złącze usb - chciałbym podłączyć jakiś dysk/pendrive żeby mieć dostęp do danych i chciałbym mieć wifi przynajmniej ac, może być ax.

 

Myślałem o czymś od Asusa, tylko co? A może znów jakiś TP-Link? Proszę o doradzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

mam leciwego juz tp-linka td-w8970. używam go z 5 lat, jak miałem standardowy internet 20mbps to jeszcze dawał radę, natomiast od niedawna mam światłowód 800mbps i od tego czasu router szaleje. Zaczął się grzać, po lanie prędkości są jak najbardziej ok, tak wifi daje czadu, rozłącza, jest pełny zasięg, a internetu nie ma, ogólnie cuda na kiju. Resetowałem go już, zmieniałem kanały wifi itp itd.

Tego TP-Linka to jak podłączasz, port WAN skonfigurowałeś? Prosto do ONT czy może dostałeś od operatora router z ONT? Ten td-w8970 jest stary, ale skoro działał wcześniej, to może kwestia konfiguracji.

 

Postanowiłem zmienić na jakiś nowy model. Budżet do 500zł maksymalnie, może być też zdecydowanie taniej co jest wskazane ;) Często na pepperze idzie coś ustrzelić. 

Myślałem o czymś od Asusa, tylko co? A może znów jakiś TP-Link? Proszę o doradzenie.

Dwa dni temu był ASUS RT-AC68U na x-komie w promocji(link). Ale myślę że Archer AX1500 w zupełności wystarczy.

 

dobrze jakby miał złącze usb - chciałbym podłączyć jakiś dysk/pendrive żeby mieć dostęp do danych

Pamiętaj że ta opcja to tylko taki dodatek. USB jest obsługiwane przez procesor, przez co router może być zbytnio obciążony podczas pobierania czy wgrywania danych na podłączony tak dysk. Lepiej używać jakikolwiek serwer plików typu NAS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Tego TP-Linka to jak podłączasz, port WAN skonfigurowałeś? Prosto do ONT czy może dostałeś od operatora router z ONT? Ten td-w8970 jest stary, ale skoro działał wcześniej, to może kwestia konfiguracji.

Tak, jest przed nim jeszcze modem Huaweia od operatora, podłączony do portu WAN. Po LAN'ie bez problemu idzie maksymalnymi prędkościami 800mbps, po wifi szaleje strasznie, niezależnie od kanału nawet.

 

 

Dwa dni temu był ASUS RT-AC68U na x-komie w promocji(link). Ale myślę że Archer AX1500 w zupełności wystarczy.

Właśnie wiem o tej promocji, ale niestety wyszły :/ Może jeszcze się pojawią gdzieś kiedyś, bo temat nie jest pilny

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem za przysłowiową flaszkę TP-Linka Archer C6, problem jak ręką odjął, nie grzeje się jak szalony, nie wiesza się wifi i jest zasięg na całym piętrze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Noix napisał:

Ogarnąłem za przysłowiową flaszkę TP-Linka Archer C6, problem jak ręką odjął, nie grzeje się jak szalony, nie wiesza się wifi i jest zasięg na całym piętrze.

Czyli to była kwestia starego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...