Skocz do zawartości
Moomean95

GTX970 a czarny ekran przy starcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post na forum i proszę o wyrozumiałość ?

Ostatnio złożyłem zestaw na zasilaczu SILENTIUMPC Supremo FM2 Gold 750W, procesor i5 10400f oraz płyta główna msi z490 a pro. Do tej pory grafika to gtx 1050 ti którą posiadam od ponad roku czasu i wszystko okej ale zmieniłem na gtx 970 gaming 4GB i zaczął się problem. Przy uruchamianiu monitor przez chwilę jakby wykrywa źródło (sprawdzane wszystkie display i hdmi) lecz po chwili przechodzi w stan spoczynku i jest czarny ekran jakby nie wykrywało karty graficznej. Po resecie i ciśnięciu delete aby wejść w bios nic się nie dzieje. Dopiero po trzecim resecie udaje się wejść w bios po czym wyjść i wtedy PC uruchamia się poprawnie tj wyświetla się logo płyty z490 oraz potem loguje się do profilu. Po ponownym uruchomieniu znowu trzeba zrobić 3x reset aby wejść w bios po czym wyjść i znów jest okej... ? Zasilanie do grafiki podłączone 8+6pin oraz różne kable sprawdzane na różnych monitorach i jest to samo

Zauważyłem również pewną rzecz - myszka "dostaje prądu" tzn świeci się w momencie gdy ją poruszam a klawiatura nie reaguje tj nie świeci się żaden num lock jak to zwykle miałem.

W czym jest problem skoro zasilacz jest raczej z górnej półki? Zrobiony test OCCT i zero błędów.

Pozdrawiam!

Edytowane przez Moomean95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi, tylko autor pisał że po hdmi ten sam objaw ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie to karta padnie razem z mobo. W przypadku gtx 970 trzeba uważać żeby komputer nie stanął w ogniu ponoć.

Spróbuj zaktualizować bios i jak nie minie to można się spodziewać czarnego scenariusza.

W dniu 21.10.2021 o 20:18, Moomean95 napisał:

W czym jest problem skoro zasilacz jest raczej z górnej półki? Zrobiony test OCCT i zero błędów.

Obciążenie tylko CPU nie przetestuje zasilacza. Trzeba obciążyć cały zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hopes napisał:

Jak dobrze pójdzie to karta padnie razem z mobo. W przypadku gtx 970 trzeba uważać żeby komputer nie stanął w ogniu ponoć.

 

Niewiem gdzie takie herezje wyczytałeś, ale nie odwiedzaj już tej strony, czy źródła skąd bierzesz takie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Niewiem gdzie takie herezje wyczytałeś, ale nie odwiedzaj już tej strony, czy źródła skąd bierzesz takie informacje.

Taa jedna osoba z tego forum więc nie odwiedzaj już więcej tej strony skoro tak piszesz. Osoba ta nie miała w zwyczaju kłamać. Wujek google mówi że sytuacja taka się powtarzała. KLIK i proszę zwróć uwagę na słowo "ponoć". Pierw sprawdź a później pisz o herezjach. Wątpię żeby tyle osób kłamało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, hopes napisał:

Taa jedna osoba z tego forum więc nie odwiedzaj już więcej tej strony skoro tak piszesz. Osoba ta nie miała w zwyczaju kłamać. Wujek google mówi że sytuacja taka się powtarzała. KLIK i proszę zwróć uwagę na słowo "ponoć". Pierw sprawdź a później pisz o herezjach. Wątpię żeby tyle osób kłamało.

Jaki nick ma ta osoba?

 

A do tego użyję jeszcze "magiczne" słowo EVGA, które po wejściu w Twój link pojawia się tylko i wyłącznie. Nie chcę jakiegoś shitstormu, ale pierwsze słyszę o takich sytuacjach, więc bez urazt, ale jak zagłębiam temat to wtedy EVGA dało dupy z konstrukcją swoich 970, jak i teraz można było zauważyć na przykładzie tego mmo nowego gdzie również kilka egzemplarzy  EVGA potrafiło się zjarać, ale czy płyty ciągło za sobą to się nie zagłębiałem.

 

Po większym zagłębieniu, praktycznie nikt nie napisał, że oprócz karty , poszło również mobo... Tak więc, dalej zostaję przy hipotezach, może takiego słowa użyję ?

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Jaki nick ma ta osoba?

Myślisz że mam specjalnie zapisaną zakładkę do tego tematu albo pamiętam dokładnie nick sprzed 2 lat... Pamiętam że to mnie zaciekawiło i że napotkałem parę innych sytuacji opisanych w sieci bo sam do końca temu nie wierzyłem.

4 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

A do tego użyję jeszcze "magiczne" słowo EVGA, które po wejściu w Twój link pojawia się tylko i wyłącznie.

Link do googli był pierwszym lepszym hasłem co wpisałem i po wejściu widzę również msi i zotac. Nie wiem ile sekund temu poświęciłeś, ale to mało ważne. Możesz się upierać przy swoim. Napisałem tylko to co kiedyś przykuło moje oko.

4 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

praktycznie nikt nie napisał, że oprócz karty , poszło również mobo... 

Częściej zdarza się kiedy PSU GPU i MOBO padło w tym samym czasie. Ciekawy przypadek miałem u brata kiedy GPU padło, PSU kulało, a MOBO wpadło w pętle z restartem(wina biosu). Długo próbowałem odratować MOBO i jakoś działa do dzisiaj. Wtedy też ktoś mnie osądzał że kłamałem, ale problem miałem bezpośrednio przed sobą co było trochę śmieszne. Takie perełki zdarzają się.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą samą kartę i czarny ekran, a Pc włączał się po 2-3 restartach. W moim przypadku okazało się, że mobo padało i najpierw po odłączeniu dodatkowego dysku HDD(myślałem, że dysk umiera) na chwilę problem ustał, a po jakiś czasie mobo wyzionął ducha. Po wymianie problem nigdy się nie powtórzył, a i dysk HDD się nie gryzł z niczym. Dzisiaj tym PC mój młodszy brat się bawi i wszystko hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...