Skocz do zawartości
DyYmIaNeK

Zestaw 2.0 (aktywny) + subwoofer (aktywny) - jak podłączyć Microlab 7C + subwoofer do TV

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pomysłu jak z zestawu aktywnego 2.0 (Microlab 7C) zrobić zestaw 2.1 pod TV.

Obecne Microlaby 7C podłączone są pod TV i do tego są wykorzystywane w 99%. W tym zestawie brakuje mi trochę dolnego pasma i urodził się pomysł, aby dołożyć do tego niewielki subwoofer (kupiłem zestaw Logitech 2.1 jako grajek na budowę i chętnie wywalę satelitki i zostawię aktywny subwoofer do wspomagania wyżej wymienionego zestawu 2.0).

Reasumując, mam do wykorzystania:

- Microlab 7C

- subwoofer z zestawu Logitech Z523

- kartę dźwiękową Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro (USB) - zakładam, że nie zasilę jej z USB telewizora bo nie ogarną tego sterowniki?

Zakładam, że bez dodatkowego amplitunera nie uda mi się tego podłączyć w żaden sposób? Ale czy nawet mając amplituner to jestem w stanie podłączyć do niego dwa aktywne zestawy i zagra to pod TV? Zestaw ten nie byłby docelowy, pewnie z czasem sam subwoofer bym wymienił, ale chciałbym zobaczyć jak zachowają się Microlaby z uzupełnieniem o subwoofer i wtedy inwestował w coś lepszego.

Chyba, że nie ma co kombinować i kupić osobne kolumny pasywne 2.0 + subwoofer + amplituner lub po prostu kupić jakiś oryginalny zestaw 2.1?

m60325?bi_s=internal&bi_c=83811&bi_m=ele2400x2000,,pr_2014_12_5_8_46_20_273.jpga5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żadnych szans bez konkretnej ingerencji w elektronikę microlabów i suba. Jedne jak i drugie mają swoje wewnętrzne wzmacniacze, szkoda zachodu. Kup jeden zestaw 2.1 albo składaj kino z ampli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Ja ustawiłem automatyczny shutdown PC w HWiNFO. Działa bardzo dobrze.
    • W końcu 3070 przestanie się nudzić. Boost będzie zauważalny, ADL daje kopa dopiero przy 3080/3090. Lepiej zaoszczędzić kasę i szykować się na Zen4, upolować dobre DDR5. 
    • Jak mogę się mylić skoro tak u mnie działają, takie mam subiektywne odczucia? Nie mam przemiału setek ogniw, mogłem trafić takie sztuki, może to wynikać z mojego sposobu używania (tak jak pisałem, obecnie niskoprądowe zastosowania, trafiały mi się głębokie rozładowania, generalnie dosyć rzadko muszę ładować więc nie mam nabitych wielu cykli ładowania). Musiałbym zrobić dokładniejszy przegląd co mi jeszcze zostało ale nie pamiętam, żeby recyko mi całkowicie padły, w przeciwieństwie do eneloopów. Nie wiem jak intensywnie używasz ale 5-8 lat to i tak bardzo dobry wynik. Obecnie najlepiej u mnie zachowały się Panasonici, jeszcze sprzed czasów nowszych generacji NiMH. Mają chyba już 20 lat i dają radę w podręcznej złomolatarce (bardziej latarka niedomaga ), aż się zdziwiłem jak je kiedyś wygrzebałem z odtwarzacza CD, że nadal żyją. Pewnie przy czymś bardziej prądożernym nie dadzą rady, choć świeżo po ładowaniu udaje im się zasilić lampę błyskową, czego nie mogę powiedzieć o nowszych np. też panasonicach nowszej generacji (dostały po d... w lampce rowerowej u brata, wilgoć, głębokie rozładowania, bo nie pilnował). Najgorzej wspominam zwykłe Sanyo, kiedyś mocno polecane, a u mnie padły w aparacie w ciągu roku może dwóch (nie wiem czy zostały mi gdzieś notatki z tamtych czasów), w sposób mocno dokuczliwy, bo bez stopniowej degradacji (po prostu przestały dawać radę zasilić aparat, nawet świeżo naładowane). Odnośnie pomiaru, to warto wziąć poprawkę na prąd testowania. Na starej ładowarce ustawiałem rozładowanie 100mA i ładowanie 200mA i wyniki pojemności były o wiele wyższe niż na obecnej gdzie minimum mam 250/500mA. Dlatego podkreślam to niskoprądowe zastosowanie u mnie. Piszę z pamięci ale u mnie recyko miały wyższy prąd zwarciowy niż eneloopy.
    • Ma ktoś takie mocowanko do biednego aio firmy uphere? Szukam takiego jak na zdjęciu tylko pod intela więc kształt bardziej iksowaty                               
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...