Skocz do zawartości
JeRRy_F3D

Konto bankowe - jakie? (w jakim banku dobre)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ekipa,

Przez jakieś 25 lat używam jednego konta bankowego (inteligo).
Ponieważ jestem raczej "dawaczem" / płatnikiem, niż biorcą - miałem raczej wywalone na warunki konta założonego wieki temu - ot - przez zaszłość / lenistwo - ale... płacę za info SMS (chyba 5 zł mcu), płacę 99 gr za przelew niezdefiniowany (!) i parę innych pierdół (to dziś IMO skandal, choć mi nie przeszkadzało). Do tej pory zwykle JA płaciłem BLIKiem, ale nigdy blika nie "przyjmowałem" i dziś po raz pierwszy chciałem dostać od kogoś monetę za pomocą blik i "niestety BLIK możesz użyć tylko z innym użytkownikiem iPKO, ble, ble, ble," no i pałka się przegła!". ŻENADA! Mogę sobie BLIKIem operować w obrębie własnego banku? Pogło ich? Stąd decyzja oz zmianie banku a...

...ponieważ całkowicie wypadłem z obecnych ofert bankowości.
Co byście polecili dla kogoś, kto bawi się kompami, komórkami, zbliżeniówkami i ogólnie kręcą go "nowe" technologie, fajna apa bankowa, itd. itd. Może jakieś fajne synchro konto + kredytówka (?)
Jaki bank polecicie? Jakiego używacie? A może co jest w nim ujowego (czego się wystrzegać), albo co jest zajefajnego (unikalnego na tle innych banków).

Będę zobowiązany za podpowiedzi, bom się lekko zagotował ;)

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są na poziomie, różnią się detalami w stylu sposobu logowania czy aktywacji aplikacji bankowej na nowym telefonie.

Mam kilka kont, moja Pani ma kolejne dwa a z racji zawodu znam doskonale kolejny konkurencyjny produkt i... wybieram ING. Nie mam z tego tytułu żadnych korzyści, nie jestem w żaden sposób powiązany z 'bankiem śląskim'. Po prostu używam, jestem zadowolony i polecam.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei wkurza Pekao bo często im się zdarza awaria lub pracę techniczne kiedy akurat np. potrzebuje zapłacić za coś blikiem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inteligo, to e-odłam PKO.
Nie miałem nigdy problemów z płaceniem blikiem, ale... ostatnio chciałem sobie dodać kartę do GooglePay i... odmówiło.
Dziś chciałem przyjąć kasę na BLIK i - odmówiło - tylko w obrębie własnego banku.
Więc szukam czegoś "wszystkomającego" ;), bo moje lenistwo od lat sprawiło, że używam jakiegoś upośledzonego banku.
No chyba, że tu w grę nie tylko wchodzi sam bank, co np. "rodzaj" używanej karty (???). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już X lat jestem w ING - BLIK bezproblemowy - chociaż  ja jestem starym boomerem i używam w 99% przypadków  przelewów

Tak jak napisał @cervandes dziś banki to tylko detale

Jeśli nie założysz konta w jakimś banku w  Sosnowcu np to będzie dobrze?

 

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie od 18lat  mBank  z epizodami w PKO,Alior, Getin ,WBK/sandander ... ale to w mbanku siedzę  najdłużej .Za przelewy 0zl, płacę BLIK lub Kartą  i też za 0zl  .Jest tam jakiś limit miesięczny chyba 300zl   zeby mieć kartę za 0zl ..ale co to jest te 300zl   ,jedno tankowanie i limit zrobiony .

Wiadomo ze każdy swoje chwali ,ale  ja z mBankiem  jakiś zatargów nie miałem , bez problemu płatnosci szły do Azji , USA czy UE ,

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nowinki?

GooglePay?

BLIK ale download? ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacją ING opłacisz wszystko, są i przelewy blik. Reklamować śląskiego nie trzeba choćby z ich usług korzysta Tauron, PGNiG nawet moja gmina ma tam rachunki indywidualne za np śmieci. Większość potężnych firm i przedsiębiorców Śląska korzysta z tego banku.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blik download? Nie kumam co to jest. Na androidzie normalnie miałem w appce bankowej dodaną wirtualną kartę w telefonie i płaciłem NFC. Teraz mam ajponga, tutaj podpiąłem kartę pod apple pay i też wszystko śmiga. Blik nigdy mnie nie zawiódł - czy to płatności w necie, czy wypłaty z bankomatów, tudzież przelewy na telefon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Blik download? Nie kumam co to jest. 

Żarcik słowny ;)
99% ludków BLIKIem płaci (jak ja).
Dziś próbowałem po raz pierwszy BLIKa przyjąć (download ;)) i... zong.
Blik <> Blik wyłącznie z innym userem... mojego banku (co jest debilne z założenia).

 

 

 Blik nigdy mnie nie zawiódł - czy to płatności w necie, czy wypłaty z bankomatów, tudzież przelewy na telefon...

Ale zbierasz też kaskę blikiem, czy tylko płacisz?

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santanter - zero problemów z przyjmowaniem BLIKa na telefon, ale dla mnie jeden wielki minus - są w trakcie wygaszania i usuwania z oferty kart mobilnych, żeby płacić zbliżeniowo telefonem z apki banku, bez podpinania jej do Google Pay czy podobnych tworów. Możliwe, że z tego powodu przeniosę się do ING, które taką opcję - z tego co wiem - jeszcze ma. Jeden i drugi można polecić, przez wiele lat korzystania z usług jednego i drugiego (Santander 11 lat, jeszcze w czasach BZWBK, ING 6 lat) żadnych problemów.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JeRRy_F3D - zbieram. Żeby to zabanglało, to trzeba jakoś powiązać z blikiem swój numer telefonu. Wtedy będzie śmigało. Zrobiłem to raz, dawno dawno temu, więc nie pamiętam już co i jak. Ale wiem, że normalnie przez appkę banku włączasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, JeRRy_F3D napisał:

A jak nowinki?

GooglePay?

BLIK ale download? ;)

Jeśli pytasz  o mBank to nie ma z tym problemów ,mamkartę podpiętą pod GPay ,płacę  tel  NFC .  Wysyłam ,odbieram przelewy na BLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co używam mbanku. Duży plus jest taki, że nie muszę wklepywać tych cholernych "podaj 5, 6 i 11 literę hasła", tylko zwykły numer klienta i hasło. Matka ma aliora i wklepywnie tego doprowadza mnie do szału.

Poza tym konto jak konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raiders napisał:

Wysyłam ,odbieram przelewy na BLIK

Stary pierdziel ze mnie.

Dobra Pany, czas karnie odszczekać jeden temat. ?

Inteligo "normalnie" zbiera kasę na telefon, tylko ja - stary zgred - mylę formy. ;)
Zawsze BLIKIem płaciłem (nigdy nie żądałem nic na blik) i dla mnie opłata BLIK, to ta "procedurka" - najpierw podajesz numerek (6 cyfr?), później potwierdzasz kwotę z "ekranu" PINem i poszło. Byłem przekonany, że w drugą stronę działa to dokładnie tak samo. Że ja - wbijam kwotę XYZ i "żądam zapłaty" od kogoś. Ktoś dostaje żądanie i potwierdza to tak, jak ja, gdy płacę blikiem, a jednak ni hu hu. ;)  Nikt niczego od nikogo nie żąda  i nie ma takiej potrzeby. To dłużnik po prostu robi "przelew na telefon" i tyle! W sekundę leci kasa bez mojego udziału na mój numer raz wpisany w banku. Więc wszystko działa super. Tylko dlaczego nazywa się to BLIKiem (?), skoro z tą usługą BLIK (z dokami 6 cyfr) nie ma to żadnego związku ;). To jest po prostu zwykły "przelew na telefon" (i działa).

A to co mi nie działa, to taka opcja mojego banku "żądaj zapłaty", gdzie to ja decyduję o kwocie i o tym do kogo to żądanie wysyłam. I to ta usługa dostępna jest wyłącznie w obrębie własnego banku i taj samej aplikacji u drugiej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z ING, fajna appka mobilna, konto oszczędnościowe 0,05% śmiech na sali ?. Mimo że RPO podniosło stopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No razem z @Minciu pisaliśmy przecież, że jak jeden boomer z drugim liczy na mega kokosy na lokatach po podniesieniu stóp procentowych, to może się nieźle rozczarować :E Dojadą tylko kredyciarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z ING i Pekao SA. ING wg mnie najlepsza ma oferte. Super apka.

Dodam, ze mam rowniez holenderskie konto ING i ichniejsza apka jest swietna, ale ta polska ja nawet przebila. Wszystko mozna zrobic z jej poziomu.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kaiketsu napisał:

Duży plus jest taki, że nie muszę wklepywać tych cholernych "podaj 5, 6 i 11 literę hasła", tylko zwykły numer klienta i hasło. Matka ma aliora i wklepywnie tego doprowadza mnie do szału.

Nie da się tego zmienić w ustawieniach logowania? W Santanderze nie ma z tym żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kitu napisał:

Nie da się tego zmienić w ustawieniach logowania? W Santanderze nie ma z tym żadnego problemu.

W apce Peopay logujess sie pinem albo biometryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konta w kilku bankach.

W sumie chyba najlepiej mi się sprawdza PKO - tam mam Aurum i wsio działa za free, niezły wbudowany kantor, karta wielowalutowa, spoko kredytówka z ubezpieczeniem. Blik normalnie działa z wszystkimi innymi (nigdy nie miałem problemu czy to z przelewami do mBanku czy innych). Jedyny minus to brak Google Pay, ale do obejścia przy pomocy Curve, za to oddziałów banku dużo i z załatwianiem różnych spraw nie ma problemów. 

Na drugim miejscu mBank - podobnie dobre konto dość duża wygoda, mniej rzeczy można załatwić w oddziale i w bardziej złożonych sprawach trzeba dzwonić (ja nie lubię dzwonić dlatego mBank na drugim miejscu).

Nest jako zupełnie darmowe konto jest dla osób z małymi wpływami to fajna sprawa. Robi co ma robić i jest darmowe. 

Pekao to tragedia, niewygodne logowanie, apka PeoPay jeszcze spoko, ale serwis kijowy, w oddziałach kolejki staruszek i jeden wielki burdel. Chciałem zrobić większy przelew i w związku z tym zwiększyć limit (to co w innych bankach zajmuje 5 minut przez internet) i czekałem dwukrotnie kilka godzin aż łaskawie zadzwonili z weryfikacją.

CITI słabe, niedorobiona aplikacja która się czasem loguje czasem zawiesza. Przy karcie kredytowej najbardziej idiotyczna podwójna weryfikacja ever. Przychodzi debilny SMS, gdzie się trzeba zalogować na konto, aby dostać kolejnego sms z potwierdzeniem OTP - podręcznikowy przykład jak tego nie robić zarówno przez wzgląd na bezpieczeństwo (wielokrotne podawanie hasła i to w linku co przychodzi smsem - za to powinni im cofnąć certyfikację) jak i wygodę. 

Dużo pozytywnych opinii słyszałem też o ING. 

W dniu 23.10.2021 o 17:11, Winter™ napisał:

W apce Peopay logujess sie pinem albo biometryka.

W apce tak i apka jest spoko, ale logowanie na stronie z maskowanym hasłem jest debilne i skłania do ustawiania jak najprostszych haseł. To jest typowy przykład gdzie przekombinowanie wynikowo obniża bezpieczeństwo 

Edytowane przez iwanme
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje trzy grosze. Posiadam trzy konta (+10 lat): ING, Pekao SA (z żubrem) oraz BNP Paribas (konto firmowe), wcześniej BGŻ.

BNP miało niedawno przebudowany system, ale i tak jest najmniej intuicyjny. Możliwe, że taka specyfika rachunków firmowych (nie mam porównania).

Pojedynek ING-Pekao zdecydowanie wygrywa ING. Mają bardzo przemyślaną aplikację, w której robię większość rzeczy. Wyszukiwanie w historii, BLIK bezproblemowo, mam podpiętą kartę wirtualną pod NFC. Z innych rzeczy wpłatomat z wpłatami BLIKIEM (nie posiadam fizycznej karty debetowej/kredytowej). Właściwie ciężko mi przypomnieć sobie jakąś wadę, która mnie irytowała. No może prace serwisowe, kiedy akurat musiałem dokonać zapłaty w nocy ? (ale była wcześniej informacja, że tego i tego będzie niedostępny serwis). Ogólnie ING częściej "się serwisuje".

Na plus Pekao zaliczyłbym możliwość załatwienia spraw w oddziale (miałem już sytuację, gdzie okazało się to zbawienne). To po prostu bardziej "klasyczny" bank, ING bardziej internetowy/bezobsługowy. Przykładowo w ING gotówki w oddziale nie wpłacisz (a już na pewno nie w każdym), tylko poprzez wpłatomat (który jest oczywiście wygodniejszy).

Co do samej technologii, to ogólnie usługi bankowe w Polsce stoją na bardzo wysokim poziomie (czołówka Europy) i myślę, że różnice nie będą aż tak duże (przynajmniej w zakresie rozwiązań, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku jak NFC czy BLIK). Jeśli chodzi o wprowadzanie najnowszych nowinek, to mówiło się zawsze, że przodują ING, mBank, Millenium, BZWBK (chociaż przejęty przez Santander i możliwe, że coś się zmieniło).

Warto również zerknąć na samą "wielkość" banku, zawsze to mniejsze ryzyko. Pod względem aktywów Pekao SA jest w Polsce drugie, ING czwarte.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 

  • Alior (konto osobiste, BLIK, przelewy, płatności kartą). Świetna aplikacja, a miałem Millennium, PKO, ING. Mnie interesowały płatności Google Pay i aplikacja.

z Alior mam wybrane 2 korzyści

https://konto.aliorbank.pl/un/

Assistance i 1% cashback (20zł max, ale co miesiąc dostaję). Do tego karta Alior podpięta pod Mastercard Priceless Specials (co rok 6-8 biletów do kina za darmo).  Karty z innych banków też da się podpiąć.

  • Revolut +  edycja BLACK (przewalutowanie, giełda, wysyłka pieniędzy znajomym, ubezpieczenie podróży, telefonu, tzw lounge i premium pass)
  • PayPal (ominięcie blokad z używaniem kart prepaid w subskrypcjach, wysyłka pieniędzy znajomym)

Ja mam te 3 rzeczy. Do przelewów międzynarodowych, gdzie Revolut nie obsługuje to wtedy używam TransferWise. 

Nie promuję w żaden sposób żadnej wymienionej marki. Po prostu tego używam i sobie chwalę.

  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z głupot w Pekao SA ciąg dalszy. 

 

Chciałem dziś przelać 15k na własne konto w mBanku, od tak porządkując finanse. Na konto na które normalnie czasem przelewam do i z Pekao, zapisane w stałych odbiorcach i wszystkie takie, to samo imię i nazwisko bla bla bla. 

I.... Tada!

Potrzebna dodatkowa weryfikacja i mam czekać na połączenie. 

To było pół godziny temu i telefon milczy...

Oczywiście transakcję z limitu kwotowego już odliczyło, więc... nie mogę wykonać kolejnej. 

Zwiększenie limitu transakcji wymaga... Tak! Weryfikacji telefonicznej. Na ostatnią czekałem 2.5h...

 

Parodia, a nie bank w XXIw. 

 

 

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • a nie lepiej polowac na 4070ti super bo 2160p ci wydupcy te wszystkie nvidie chyba że chcesz bez RT stricte tego używać?
    • https://tftcentral.co.uk/reviews/gigabyte-aorus-fo32u2p Miałem okazję przeczytać recenzję i zwróciło moją uwagę HDR P1000. W skrócie - są errory dla jaśniejszych odcieni szarości przez co mogą wydawać się "wypalone" w oknach 10% lub mniej ale za to obraz 10%-100% jest na tym samym poziomie co tryb TB400. Czyli - na wykresie nie jest równo ale za to nie ma sytuacji jak w innych panelach na qd-oled gdzie zarzynało się jasność realnej sceny aby wydobyć peaki. Osobiście wczoraj robiłem bardziej dogłębne porównania pomiędzy TB400/P1000 oprócz tego że high-lighty są oczywiste-jaśniejsze i wyskakują to niektóre sceny mogą być ciut podbite w cieniach ale tutaj musiałem się mocno przyglądać i elementy np. chmur mają te same szczegóły w obu trybach. Na szczęście wyniki co do poprawności wyświetlania kolorów czy temperatury w HDR są praktycznie takie same i nie ma oczywiście "wyprania" kolorów.   Jakie zdanie ma @PiPoLiNiO?
    • Sam piasek wygląda lepiej, ale nadal bez petardy (samo ziarno). Za to - chcę, aby to wybrzmiało (!) - dev odpowiedzialny za implementację pomysłu piasku w tej grze - mistrz. Jeszcze nie widziałem tak fajnie zaprogramowanego algorytmu pracy piasku, wirów, zawirowań, zachowań w odniesieniu do ternu, itd. Dla mnie majstrsztyk programistyczny, tylko graficznie coś nie pykło, tak jak reszta oprawy (nie bardzo wiem dlaczego - tam wystarczyłby chyba mały blur ziarna piachu i IMO zmiękczyłby ten obecnie szorstki odbiór).   Zastanawia mnie tylko "słabe zainteresowanie" moderów. Bardzo mało nowego. CP2077 - naście/dziesiąt nowych modów dziennie. Dziadzio W3 - nadal i niezmiennie po kilka nowych modów dziennie! A HFW... jakoś mało. A przecież aż prosi się o np. autoloota.  
    • Różnie z tym bywa, oba sieją piszczącymi cewkami nawet na pulpicie, drugi dodatkowo gdy grafa jest obciążona. Żona ma asusa tuf, też piszczy przy przewijaniu www. Już się w to nie będę bawił oddaje oba.  W drugim mmodelu dysk był gorszy 500TBW vs 1500, słabszy zapis i odczyt iopsy na łeb leciały. Dodatkowo monitor ma jakieś fazy w cieniach.   Na plus, pamięci jakoś same poleciały na 5600 vs 5200.   Aha dyski, lepszy był microna, szrot wdc.
    • Dzięki zerknę w jakiś wolny wieczór.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...