Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Szukam laptopa dla dziewczyny do około 5000 zł. Miałby służyć przede wszystkim do filmów, seriali ale chciałbym aby mogła odpalić też jakąś gierke z lepszą grafiką. 

Powinien posiadać:

Karta graficzna 

Procesor minimum 6 rdzeni

16 gb pamięci ram

Dysk ssd ( nie trzeba m2) ale dobrze by było tak z 1 gb.

Wykluczona marka lenovo bo ona tej nie chce.

Matryca chyba ips ale nie wiem szczerze czy do oglądania to jest dobre i nie znam się na laptopach ( mam monitor ips do pc  i do ogladania się nie nadawałby bo ma ips glow)

15,6 czy 17 cali ? Tego również nie wiem.

Znajdzie się coś w tej cenie ? 

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, kwestia czy to ma być laptop ultra-lekki, czy bardziej gamingowy z wydajniejszą grafiką. IPS/VA to dla laptopa dobra matryca. 

Z ultra-lekich możesz zobaczyć laptop ASUS ZenBook 15 i5-10300H/16GB/512/W10 GTX1650Ti za 4999zł

Są dwie alternatywy wyboru laptopa gamingowego. Można kierować się w stronę Gigabyta G5, bo ma najwydajniejszą grafikę RTX3060 6GB, natomiast jeśli kwota 5k jest nie do przekroczenia a bardziej od wydajnej grafiki wolisz większy dysk, bo laptop będzie służył raczej do średnio wymagających gier, to idealną propozycją może być HP Victus Ryzen 5-5600H/16GB/960/Win10x RTX3050 144Hz za 4999zł. Jest to nowość z ekranem 16,1" o pół cala większym od 15,6" oparta na procesorze AMD Ryzen 5 i karcie graficznej RTX 3050. Laptop ma 960GB SSD/16GB RAM.

 

 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Notebook-15-6Zoll--39-62cm--Gigabyte-G5-KC-5DE1130SD-Core-i5-10500H-16-_1411823.html

 

Czy ten laptop bez systemu będzie ok ? Na innej stronie z tym modelem znalazłem informacje, że ma matryce 144 hz. 

 

Edit: zauważyłem dopiero teraz, że wyżej polecany to ten sam model tylko, że w pl ^^

Edytowane przez Expray1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2021 o 20:35, Expray1 napisał:

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Notebook-15-6Zoll--39-62cm--Gigabyte-G5-KC-5DE1130SD-Core-i5-10500H-16-_1411823.html

 

Czy ten laptop bez systemu będzie ok ? Na innej stronie z tym modelem znalazłem informacje, że ma matryce 144 hz. 

 

Edit: zauważyłem dopiero teraz, że wyżej polecany to ten sam model tylko, że w pl ^^

Kupujesz w Polsce czy Niemczech?

Ten model jest ok, aczkolwiek z wyższym TGP co za tym idzie wydajnościową jest ASUS ROG Strix G15 R7-4800H/16GB/512 RTX3060 5599 zł

W Niemczech możesz jeszcze spróbować w promocji szukać Legion z 3060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2021 o 22:01, Czekoladka2 napisał:

Kupujesz w Polsce czy Niemczech?

Ten model jest ok, aczkolwiek z wyższym TGP co za tym idzie wydajnościową jest ASUS ROG Strix G15 R7-4800H/16GB/512 RTX3060 5599 zł

W Niemczech możesz jeszcze spróbować w promocji szukać Legion z 3060.

Będzie zamawiany w DE. Po zobaczeniu rynku dziewczyna stwierdziła, że może być lenovo. Ona nie jest typowym graczem, zagra w coś raz na ruski rok :D

 

Edit: https://www.alternate.de/Victus-by-HP/16-e0080ng-Gaming-Notebook/html/product/1760903

Czy ten będzie ok ? Czy przy hp trzeba na coś uważać ?  Nie moge na żadnej stronie z tym lapkiem znaleźć info o tgp karty :/

Edytowane przez Expray1
Laptop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do sporadycznego grania, to RTX3060 95W spokojnie wystarczy. Zobacz ten model Acera - Acer Nitro 5/i5-10300H/16GB/512GB/RTX3060/Win10H
Procesor co prawda 4 rdzeniowy, ale nie można złego słowa o nim powiedzieć. Miejsca na dane dużo, RAMu też wystarczy na lata, a dodatkowo macie zainstalowany system operacyjny. Ekran też ładny, bo mamy tutaj IPS z matową powłoką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Ten hp victus z 5800h ma rtx 3060 95tdp, pewnie wersja z 5600h ma tez tyle:

https://www.notebookcheck.net/HP-Victus-16-gaming-laptop-review-Powerful-hardware-in-a-stylish-case.566732.0.html

A czy hp jest marką okej i nie będzie za głośny ? Ona głównie ogląda seriale i sieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lapek wygląda dobrze, przeczytaj recenzję, przy filmach będzie cichy, albo wcale się nie będą kręcić wentylatory, albo na niskich obrotach. W grach jak każdy gamingowy laptop będzie głośniejszy, ale cichszy niż np legion 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...