Skocz do zawartości
Garru

Który zasilacz zostawić do tego zestawu?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Mój sprzęt to i9-9900KF + Aorus Extreme 3080, oba na OC, wiadomo 1HDD + 1SSD, 2 kości ram, chłodzenie powietrzne.
Obecnie siedzę na zasilaczu: Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W (SPC169), ale kupiłem na promce w x-kom Corsair TX850M 850W 80 Plus Gold.
Czy warto wymieniać tego Silentiuma na Corsaira? ;) 

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie warto ze względu na dłuższą gwarancję TX i wyższą sprawność. Pod kątem elektrycznym zapewne @zawisztheblack jest biegły w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Ronin69 napisał:

Jak dla mnie warto ze względu na dłuższą gwarancję TX i wyższą sprawność. Pod kątem elektrycznym zapewne @zawisztheblack jest biegły w temacie :)

Na pewno w przyszłości bym wymieniał 3080 na 4080, jeżeli nie będzie mnie to wiele kosztować i możliwe nowe CPU, jeżeli ceny nie dowalą mocno. Tylko nie znam Corsaira od strony zasilaczy, więc nie wiem czy robią pewniaki na wiele lat, a jednak taka wymian kosztowałaby mnie 0zł, bo kupiony został za 400zł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takkk corsarze to pewniaki na kilka/nascie latek  ale nie zmienia to faktu że to je elektronika i nie znasz dnia ani godziny :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oba zasilacze operują na tej samej sprawności. Jedyną realną przewagą korsarza jest 100W więcej aczkolwiek jeśli obecnie wszystko działa to nie widzę żadnego powodu dla którego taka wymiana miałaby sens. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście gdybym miał wymieniać FM2 750W na coś lepszego to dorzuciłbym 100 zł do ceny tego TX850M i wziąłbym RM850X, bo to już wyraźnie lepszy zasilacz jak FM2.

TMX jest ok, to poziom FM2. Recenzji wersji 850W nie widziałem, ale wersja 750W miała dosyć wysokie tętnienia (zwłaszcza jak na ten segment cenowy) na linii 12V (prawdopodobnie przez główny kondensator o zbyt małej pojemności) i robiła się głośna pod mocniejszym obciążeniem. Nie wiem jednak jak wygląda to w przypadku wersji 850W, bo może być lepiej. 

Osobiście zwróciłbym tego TX850M, dołożyłbym te 100 zł i wziąłbym RM850X jeśli chcesz już wymieniać zasilacz - wtedy ma to sens, bo względem FM2 masz 2 x dłuższą gwarancję, super tryb półpasywny oraz ciaśniejszą regulację napięć i trochę niższe tętnienia. W przypadku obecnego zestawu sens wymiany tego FM2 jest jednak niewielki, bo to jednostka jak najbardziej wystarczająca do tego zestawu i nie odczujesz realnie żadnej zmiany przy przeskoku na RMX (ewentualnie może być trochę ciszej pod małym obciążeniem z racji trybu półpasywnego, którego FM2 nie ma).

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi