Skocz do zawartości
jacpot

Laptop do AutoCAD (2d) - mobilny, długi czas pracy na baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Czy mógłby ktoś polecić laptopa bez dedykowanej grafiki do AutoCAD 2d? Chodzi mi o mobilność i dłuższy czas pracy na baterii. Z tego co czytałem to AutoCAD 2d nie wymaga potężnej grafiki a raczej mocny procesor i ram?  Czy ktoś może to potwierdzić z własnego doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Budżet do 4000 zł chyba, że na prawdę było by warto trochę dołożyć to można by zaszaleć do 4500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twoje wymagania powinien spełnić model HP Pavilion 14 i5-1135G7/16GB/512/Win10 MX450 Silver za 3 849 zł. Jest mobilny, ma matowy ekran IPS 14", procesor i5 o tkatowaniu 2.40-4.20 GHz, 16 GB RAM, dedykowaną grafikę GeForce MX450, solidną obudowę (aluminiowa pokrywa matrycy, aluminiowe wnętrze laptopa) i Windows 10. Bateria wytrzymuje 7 - 9 godzin według danych producenta https://support.hp.com/lv-en/document/c07109553

Edytowane przez AUT06

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki bardzo fajna propozycja, może moglibyście jeszcze polecić coś podobnego z ekranem 15-16"? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobna konfiguracja w ekranem 15,6" to HP Pavilion 15 i7-1165G7/16GB/512/Win10 MX450 Silver za 4 249 zł. W porównaniu do mojej pierwszej propozycji ma lepszy procesor, wydzieloną klawiaturę numeryczną i  możliwość zwiększenia pamięci RAM.

Edytowane przez AUT06

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paviliony z dedykowaną kartą to średni pomysł, jak już to ze zintegrowaną (są cichsze).

Ewentualnie: Acer Swift 3 R5-5500U/16GB/512/W10 Srebrny 3599zł

Masz tu najnowszego Ryzena 5, 16GB pamięci i system w cenie. Laptop jest dobrze wykonany, lekki i oferuje przyzwoite czasy pracy na baterii.

Lenovo ThinkBook 14 i5-1035G1/16GB/512/Win10 3399zł

Podobnie wyposażony jak Acer, czy HP, dobrze wykonany. Zaletą jest możliwość montażu jeszcze jednego dysku orz obsługa do 32GB pamięci ram.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, jacpot napisał:

Dzięki bardzo fajna propozycja, może moglibyście jeszcze polecić coś podobnego z ekranem 15-16"? 

Dell Vostro 5515 Ryzen 5-5500U/16GB/512/Win10P 3999 zł
Model biznesowy od Dell. Procesor 6 rdzeniowy odnowiony od AMD, matryca FULL HD WVA odpowiednik IPS, częściowo aluminiowa obudowa z standard militarnym MIL-STD-810H, podświetlana klawiatura, 3 letnia gwarancja.

Alternatywnie ASUS VivoBook S15 M513IA R7-4700U/16GB/512/W10 3499 zł
Z poprzednikiem procesorem lecz AMD 7 czyli 8 rdzeniowy, matryca IPS z pokryciem barw 100% sRGB, podświetlana klawiatura, miejsce na dodatkowy dysk SATA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję bardzo za pomoc, teraz mam niezły orzech do zagryzienia, wszystkie propozycje są fajna ale póki co najbardziej przypadł mi do gustu Lenovo z propozycji @BTPOTW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi