Skocz do zawartości
Teriajuia

Oled 77 do 15k LG c11 vs Sony a80j

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Szukam TV z przeznaczeniem 50% netflix/hbo i 50% ps4/ps5. Co do wielkości już jestem zdecydowany na 77 cali (zmiana decyzji z 65). Tv będzie użytkowany 1-2h max dziennie (może w weekendy z 3-4h) w zupełnie zaciemnionym pokoju, więc wykorzystam całkowicie potencjał oleda, a i wypaleń szczególnie się nie obawiam z racji nie długiego czasu użytkowania na raz.
Jestem aktualnie za modelem C11 od LG bo zdecydowanie więcej opinii pozytywnych znalazłem, i podobno dużo lepiej podchodzą do ewentualnych reklamacji. Mam też możliwość wzięcia soundbara w zestawie LG GX za 1zł więc dodatkowy plus. Oczekuję jedynie ładnego, ostrego obrazu z ładnymi czerniami, i aby tv działał szybko. Który model byście radzili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG G1 ale 65. 77 cali musiałbyś mieć pokój ponad 30m2. G1 świeci zdecydowanie lepiej, obraz jest ostrzejszy i z większą ilości detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma kasę na 77 to dlaczego ma brać 65? :E Argument w stylu "tylko nie weź większego niż ja mam!"

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bleidd napisał:

Jak ma kasę na 77 to dlaczego ma brać 65? :E Argument w stylu "tylko nie weź większego niż ja mam!"

Argument w stylu mam brak argumentów z twojej strony. G1 jest po prostu lepszym TV, na lepszej matrycy OLEDowej, i zdecydowanie lepiej wziąć mniejszy model z wyższej półki. 

3 godziny temu, ODIN85 napisał:

Kij z tym. Co większe i tak będzie robiło większe wrażenie.

I nie żadne 30 a 20 styknie.

Yup, dlatego 75 cali z niskiej półki pewnie ma lepszy obraz niż 65 z wyższej, prawda? Jak jesteś ślepy to pewnie rozmiar ma znaczenie, ale dopóki autor nie ma dużego pokoju albo dobrego rozmieszczenia to 77 będzie po prostu za duże w małym pokoju/salonie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo miejsca może nie mam (260/280cm do TV) ale od kilku osób już mam opinie + sam testowałem że jest to odpowiednia odległość do 77 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, TheMr. napisał:

Argument w stylu mam brak argumentów z twojej strony. G1 jest po prostu lepszym TV, na lepszej matrycy OLEDowej, i zdecydowanie lepiej wziąć mniejszy model z wyższej półki. 

Yup, dlatego 75 cali z niskiej półki pewnie ma lepszy obraz niż 65 z wyższej, prawda? Jak jesteś ślepy to pewnie rozmiar ma znaczenie, ale dopóki autor nie ma dużego pokoju albo dobrego rozmieszczenia to 77 będzie po prostu za duże w małym pokoju/salonie. 

No nie do końca tak jest. Niedawno nawet ktoś tutaj miał 85 cali.

To po czasie wcale nie wydaje się takie duże. A do filmów tak duży ekran bardzo dobry. Do gier to już różnie.

Jak miałbym wybierać czy 65 cali oled czy 85 cali qled czysto do filmów to raczej wziąłbym ten drugi ze względu na wielkość.

Cenowo oled 77 to niestety wychodzi 2x tyle co 65 cali bo te matryce mało popularne przez co drogie. Rok, dwa i zaczną wchodzić w miejsce 65 cali które będzie standardem tak jak teraz standard to 55 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, TheMr. napisał:

Argument w stylu mam brak argumentów z twojej strony. G1 jest po prostu lepszym TV, na lepszej matrycy OLEDowej, i zdecydowanie lepiej wziąć mniejszy model z wyższej półki. 

Yup, dlatego 75 cali z niskiej półki pewnie ma lepszy obraz niż 65 z wyższej, prawda? Jak jesteś ślepy to pewnie rozmiar ma znaczenie, ale dopóki autor nie ma dużego pokoju albo dobrego rozmieszczenia to 77 będzie po prostu za duże w małym pokoju/salonie. 

Nie trzeba być ślepym żeby cieszyć się z dużego ekranu, chyba że do kina chodzą tylko ślepi ludzie :rotfl: Do 77" wystarczy mieć 2.5m a do tego wystarczy i mały salon. C1 jest na tyle dobry, że większa przekątna wynagrodzi to z nawiązką.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bleidd napisał:

Nie trzeba być ślepym żeby cieszyć się z dużego ekranu, chyba że do kina chodzą tylko ślepi ludzie :rotfl: Do 77" wystarczy mieć 2.5m a do tego wystarczy i mały salon. C1 jest na tyle dobry, że większa przekątna wynagrodzi to z nawiązką.

77 to 3m minimum, a nawet 3.5m. 2.5m do 3m, to właśnie 65. Większy rozmiar bierzesz sobie jak jesteś ślepy i nie potrafisz dostrzec różnicy w jakości. Tak jak nie warto pakować się w serie 7/8 w Sony w 75 cali, lepiej wybrać 55/65 serii 9, tam jest przepaść jakościowa, ale wśród LG - G1 jest po prostu odrobinę lepszym TV. 

Jeśli autor ma zamiar oglądać filmy, to w ogóle poszedłbym w stronę 65 Panas JZ2000. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie się nie zgadzam, mam 75" przy ~3m i jak najbardziej przesiadłbym się na 82-85". Nie z powodu niedostrzegania detali ale po prostu większy ekran robi świetne wrażenie. Jak autor ma kasę na 77" to niech się nie ogląda na 65" bo będzie żałował.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...