Skocz do zawartości
TheEnter

Laptop nie wykrywa dedykowanej karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zgłosił się do mnie znajomy który ma problem z laptopem msi gl72m 7rdx mianowicie podczas gry laptop sie wyłączył.  Włączył laptopa i system na początku widział dedykowana grafike gtx 1050, jednak widniala jako wylaczona i kod błędu 45(aktualnie to urządzenie sprzetowe nie jest podłączone do komputera) . Próbowałem różnych sposobów i nic.  Na dodatek teraz laptop nie widzi grafiki oprocz integry Intela 630. System postawiłem na nowo, bawiłem się ddu i brak.. 

Sterowników gpu idzie zainstalować 

 

Ktos ma jakieś pomysły? Grafika padla?  Raczej by sypala innym błędem w menadżerze.  Bardziej mi to wyglada jakby wycięło jakis sterownik od lini pci-e

 

Dodam,  że w biosie zniknela zakladka chipset gdzie wcześniej byla grafa gtx 

Edytowane przez TheEnter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% wina dedykowanej gpu, pasuje podgrzać diagnostycznie układ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w lokalnym serwisie, właśnie taka diagnoza.  Naprawa mija się z celem, lepiej sprzedać jako zwykly laptop z integra.

Edytowane przez TheEnter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz dobrze reflow z topnikiem to może i rok podziałać jeśli to kulki puściły pod układem a nóż warto to wsprawdzić, ja robiłem rok temu znajomej użyłem do tego własnego topnika zrobionego z kalafonii i izopropanolu + mała dysza i 500c obleciałem tylko w koło rdzenia i obraz jest do dziś ? więc nie zawsze po takim zabiegu musi to działać "1 dzień" :E choćby nawet serwis chciał wymienić gpu to dlaczego się to niby ma nie opłacać? tak powiedzieli że lepiej kupić laptopa całego :> 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten laptop 4 lata przepracował na wysokich obrotach bez zmiany past itp, w serwisie od razu po spojrzeniu na klawisze WASD wiedzieli ze ktos ostro lupal w gry :) rozglądałem się za plyta to ciężko cokolwiek sprawnego znalesc. Sprawne uzywki wisza po ~2k, jakby miał zapłacić z 300-400 za wygrzanie to lepiej mu sprzedac laptopa za ok. 1000zl bez bawienia się. Juz zamówił lapka tufa z 11400h i rtx 3050ti

może jesteś chętny na odkupienie 

 

Moze nie przypadek z tym New World, w ten grze wycisnął ducha :D

Edytowane przez TheEnter
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za reflow odpowiednią metodą powinni wziąć max 150zl jeśli oczywiscie by to przyniosło skutek + wtedy dać gwarę 6 miesięcy bo inaczej ja np bym nie wziął nic.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...