Skocz do zawartości
Baal101

Router z możliwością ograniczenia przepustowości dla sieci WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

poszukuję taniego routera z możliwością ograniczenia przepustowości łącza dla sieci WiFi ale bez ograniczeń dla urządzeń połączonych kablem ethernet.

Mile widziana możliwość wyboru ograniczeń osobno dla adresów, urządzeń oraz różnych sieci.

Miałem zamiar kupić router TP-Link Archer AX1500

ale raz że nie mogę znaleźć pełnej instrukcji opisującej każdą funkcję w konfiguracji routera,

a dwa recenzje na YT nie ukazują takiej opcji, więc obawiam się że takowej nie posiada.

 

Czy ktoś mógłby polecić jakieś urządzenie?

Edytowane przez Baal101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na urządzeniach Mikrotika da rade takie limity ustawić ( video) więc mogę polecić np MikroTik hAP ac3.  W urządzeniach dla typowo domowego zastosowania wątpię abyś taką opcję znalazł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, SeN81 napisał:

Na urządzeniach Mikrotika da rade takie limity ustawić ( video) więc mogę polecić np MikroTik hAP ac3.  W urządzeniach dla typowo domowego zastosowania wątpię abyś taką opcję znalazł.

 

Nie no, ogólnie to takie opcje to standard, przeważnie pod zakładką o nazwie "QoS", tylko w tym routerze który wybrałem jest ona bardzo uboga.

Na https://blog.rottenwifi.com/how-to-limit-wifi-speed/ znalazlem info:

"Limit bandwidth also works on the D-Link router. Just like TP-Link routers, you can also control internet speed using the router. Also, it uses IP range or address rather than MAC address to limit internet and do traffic control."

i tutaj podają jako przykład TP-Link Archer C9. 

Niby rozwiązanie działa jednak jest dość kłopotliwe bo dla urządzeń po kablu musiałbym ustawiać adres z zakresu bez ograniczeń, a dla wifi, zakres z ograniczeniami przepustowości.

Myślałem że inne routery mają to lepiej rozwiązane i nadal wiem tylko o jednym (Archer C9) który ma taką opcję i w miarę spełnia moje oczekiwania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2021 o 14:45, Baal101 napisał:

Miałem zamiar kupić router TP-Link Archer AX1500
ale raz że nie mogę znaleźć pełnej instrukcji opisującej każdą funkcję w konfiguracji routera

A u producenta szukałeś? Tu masz nawet emulator, który możesz przeklikać pod kątem tego QoS. Dla C9 też jest emulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Qwinto napisał:

A u producenta szukałeś? Tu masz nawet emulator, który możesz przeklikać pod kątem tego QoS. Dla C9 też jest emulator.

Szukałem ale na polskiej wersji strony producenta i tam nic nie było :) dzięki.

Niestety z tego co widzę C9 ma opcję ograniczenia przepustowości ale tylko dla konkretnego adresu MAC danego urządzenia.

Przydałaby się chociaż opcja dla zakresów IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Baal101 napisał:

Szukałem ale na polskiej wersji strony producenta i tam nic nie było

Na polskiej też jest, tylko że do wersji V1.

2 godziny temu, Baal101 napisał:

Niestety z tego co widzę C9 ma opcję ograniczenia przepustowości ale tylko dla konkretnego adresu MAC danego urządzenia.

Prawdopodobnie dlatego że używa do QoS standardu 802.1p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...