Skocz do zawartości
NapotkanaOsoba

Interpretacja danych z CrystalDiscInfo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Kupiłem 2 używane dyski M.2, właściciel pisał o nich że były używane raptem 6 miesięcy i są w stanie bardzo dobrym. Sprawdziłem je za pomocą crystal disc info. I tu się zaczyna problem. Pod stanem "dobry" jest napisane w % odpowiednio 20% i 57%. Czy to oznacza, że zostało im 20% i 57% żywotności? Byłoby to trochę dziwne biorąc pod uwagę, że działały dopiero 3k godzin.  Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co oznaczają te procenty, i czy jest się czym martwić?

Dysk1

Dysk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś dyski, na których rosło pole Chia.

Trzeba było wołać o screeny z Crystala przed zakupem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, radier napisał:

Kupiłeś dyski, na których rosło pole Chia.

Nie dokładnie rozumiem, masz na myśli, że dysk był eksploatowany do granic możliwości podczas tych 3k godzin?

Edit.

Z tym polem chodziło o farmienie krypto?

Edytowane przez NapotkanaOsoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie na allegro, ostatnio coraz więcej tam takich scamów, chyba już lepiej sobie na xkom kupić i nie stracić połowy życia na oszustów i oddawanie syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogło być gorzej, tzn. typowy na Allegro wyzerowany SMART gdzie realne rupiecie wyglądają jak nowe (uszkodzone z bad-ami), a ich sprzedawcy mają po 99,5% pozytywów.

Ponadto dodam, że zdarza się, że takie dane w SMART są nieprawdziwe i to nie musi oznaczać prawdziwego transferu (lepiej użyć programów producenta by się upewnić), choć zwykle są to wyniki kosmiczne, a te nie są. Natomiast niepokoi Unsafe Shutdowns, co ten gość wyczyniał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, sino napisał:

Natomiast niepokoi Unsafe Shutdowns, co ten gość wyczyniał?

Nie mam teraz dostepu do tych zrzutów ale ja nic nie wyczyniam, a potrafi mi nabić ten parametr. Wystarczy, że system nieprawidłowo wyśle komendę wyłączenia dysku przy zamykaniu systemu, dysk nie wie że ma się wyłączyć lub nie zdąży, a zasilanie mu odcięli.

Najczęściej spotykam się z tym przy dyskach zewnętrznych. W systemie odmontowany, a dalej się kręci i przy wyjęciu kabla słychać odskok głowicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

7 godzin temu, sino napisał:

Natomiast niepokoi Unsafe Shutdowns, co ten gość wyczyniał?

Pewnie podczas kopania prąd mu odcięli ?

A bez żartów - spojrzałem na resztę podzespołów które sprzedawał ten allegrowicz i wygląda na to że katował ten sprzęt przez 6 miesięcy, po czym spróbował sprzedać całość jako "niepotrzebny już komputer ze względu na przesiadkę na laptopa".

7 godzin temu, sino napisał:

Mogło być gorzej, tzn. typowy na Allegro wyzerowany SMART gdzie realne rupiecie wyglądają jak nowe (uszkodzone z bad-ami), a ich sprzedawcy mają po 99,5% pozytywów.

@sinoW przypadku dysku dobrze że da się to sprawdzić CrystalDiscInfo, ale co w przypadku gdyby ktoś chciałby sprawdzić procesor albo gpu? Da się jakoś sprawdzić ile były już używane/ile  mogą jeszcze "przeżyć" (nie chodzi mi o stresstest, chociaż pewnie ten też mógłby coś pomóc)?

Cytat

 (lepiej użyć programów producenta by się upewnić)

Jest jakiś sposób żeby coś takiego sprawdzić, i mieć pewność że wyniki nie są zafałszowane? Jakie to są programy (nigdy o żadnych takich nie słyszałem)?

Edytowane przez NapotkanaOsoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...