Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosiłbym o polecenie jakiegoś dysku HDD (4-8GB) który będzie wykorzystywany jako magazyn i posłuży mi kilka dobrych lat.

Dokładnie to będą tam się znajdowały tysiące plików (~60-200MB 1 plik) które będą zawierały wyniki obliczeń z danego programu. Mówiąc prościej i dokładniej: dysk zostanie zapełniony "save'ami" z których od czasu do czasu będę korzystał (większość czasu jednal dysk będzie nie używany i będzie służył do przechowywania tych danych). 

Edit: nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie ale: posiadam już 3 dyski: 1 HDD 2TB (służy jak ww.), drugi m.2 - z systemem (500GB) i trzeci m.2 - 1TB (dla programów i ewentualnych gier). Procesor Ryzen 9 3950x, Płyta główna: Asus TUF GAMING B550-PLUS AM4.

Edytowane przez Robinn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki.

A co do budżetu to ze względu na cel użytkowania jakoś super dużo nie chcę płacić (chyba, że powiecie, że naprawdę warto przy danym dysku).
Dysk który podałeś, przy tej pojemności to powiedzmy, że takie max co chciałbym wydać, choć myślałem, że w okolicy tej ceny kupię coś ok 6TB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A za 843 zł. w promocji jest w Morelach Toshiba N300 8 TB 3.5'' SATA III (6 Gb/s) (HDWG480UZSVA)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czym się te dyski różnią, że są oznaczone jako serwerowe? W sensie takim, ma to jakieś większe znaczenie jeśli wrzucam go do zwykłej stacji roboczej?

A co powiecie o tym modelu: https://www.morele.net/dysk-serwerowy-wd-wd-red-plus-4-tb-3-5-sata-iii-6-gb-s-wd40efzx-8157567/ ??

Edytowane przez Robinn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi