Skocz do zawartości
Platun

Płyta główna pod Mini-itx z drukarki 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko poszukuję płyty głównej do obudowy z drukarki 3D. Dokładnie rozchodzi się o - > https://www.thingiverse.com/thing:4965152 zastanawiam się czy znajdę płytę główną która zmieści się w tej obudowie a zarazem obsłuży procka który ma poradzić sobie z netflixem  4k, przerzucaniu plików z telefonu, płynnym przeglądaniu Internetu itd takie mini centrum multimedialne. Wymiary płyty to max 17x17cm. Cena... ogólnie ma być to budżetowy komputerek więc im mniej tym lepiej ale żeby mnie szlag nie trafiał, że ciągle będzie mulić :) dysk SSD obowiązkowy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Płyta itx i procesor to żaden problem znaleźć np. Asrock b560m-itx/ac i pentium. Problem zaczyna sie z chłodzeniem. Jakby była podana max wysokość chłodzenia to można byłoby coś dobrać a tak to tylko można strzelać. Na zdjęciu widać że niewiele jest miejsca i nie kojarzę sobie żeby jakieś chłodzenie byłoby na tyle niskie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od mocowanie płyty głównej do góry obudowy jest 5cm... Od tego trzeba odjąć wysokość płyty głównej i mamy miejsca za chłodzenie w tym wypadku wydaje mnie się, że to musi być jakaś starsza platforma co by chłodzenie pasywne dawało rade jakiś fajny radiator na procka i jazda. To nie ma być jakiś wypasione PC... zwykłe pudło do przeglądania internetu i podstawowych prac typu wymiana danych:)

Edytowane przez Platun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Jak uważasz, ale z normalną skrzynką i porządnym coolerem wieżowym, a nie rozpatrywanymi popierdółkami, miałbyś istotnie chłodniej i ciszej. Czy warto babrać się z tym wszystkim opisanym wyżej, by załatwić sprawę tanio, ale i tak koniec końców mieć gorzej? Zwłaszcza z perspektywy pewnie kilku dobrych lat siedzenia przy czymś takim (więc i wydatku rozłożonego ten okres)? Wg mnie zdecydowanie nie, a wręcz jest to robienie sobie krzywdy
    • Jestem w trakcie składania komputera, i mam pytanie odnośnie pamięci samsunga - czym się między sobą różnią te dwie poniżej? Opcja headsink jest oryginalnie droższa, ale nie wiem co się z tym wiąże https://www.x-kom.pl/p/593198-dysk-ssd-samsung-1tb-m2-pcie-gen4-nvme-980-pro.html https://www.x-kom.pl/p/694167-dysk-ssd-samsung-1tb-m2-pcie-gen4-nvme-980-pro-heatsink.html
    • https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-pny-xlr8-16gb-3200mhz-12431764269?snapshot=MjAyMi0wOC0xMVQyMTowMzowOC43NDdaO2J1eWVyOzhlZTM4YjQxYzk3MWM0MTcwYTE4MGZmMmNkMGUxMmRkYzQ5ZTQ4YzJlNzU4MjBlNjJhZDBkZGRiZTYwMmQ1ZDY%3D dobra zamówiłem te,Nie chce juz mieszać.Moze  na profilu zjedzie jakoś  rozsądnie z cl i bedzie DR
    • Można nawet powiedzieć,że na chwilę obecną Raków gra najsolidniejszą piłkę z polskich drużyn. W obecnym sezonie znów może się okazać,że 4 runda eliminacji do LKE to dla Rakowa będzie max-em tak jak w poprzednim sezonie. Zagrają teraz w 4 rundzie ze Slavią Praga i tak patrzeć,to rywal podobnej klasy co Gent w poprzednim sezonie. Choć w ubiegłym sezonie Legia z nimi poradziła,więc Raków tak do końca nie należy skreślać,ale Raków na pewno nie będzie w tym pojedynku faworytem. Co do Lecha,dziś na całe szczęście uniknęli kompletnej kompromitacji,ale sam dzisiejszy mecz rewanżowy był... jakiś dziwny W I połowie Lech strzelił dwa gole i w II połowie wydawało się,że dowiozą wynik bez przygód. Ba,nawet w ostatnich 10-15 minutach meczu mieli wiele setek,po których powinny padać gole i wszystkie zmarnowane  Co z tego,jak rywale strzelili gola,dosłownie w ostatniej akcji,doprowadzając do dogrywki. Dogrywka na własne życzenie. W dogrywce jednak Lech pokazał,że był dziś lepszy,ale ogólny niesmak nadal pozostał.
    • Ja uzywam jedynie MSI Afterburnera do GPU, cala reszte ustawialem w BIOSie. Pod winde masz SpeedFan i Argus monitor ale nie napisze czy dobrze dzialaja gdyz nigdy z nich nie korzystalem.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...