Skocz do zawartości
ThePunisher

MSI 3080 Ti TRIO X wysokie temp

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem dzisiaj mojego rtx 3080 ti trio X. Zauważyłem że w trakcie grania grzeje się do 84C co wydaje mi się dosyć wysoką wartością. Patrząc na testy widziałem raczej max 73C a u mnie 84C?dotknalem dolnej części radiatora i jest dosyć chłodna. Czyżby już ma starcie fabrycznie coś spieprzyli? :E Będę go na pewno wodował więc nie robi mi to jakiejś wielkiej różnicy ale zanim wszystko ogarnę to trochę minie czasu i musi popracować na AC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo na tej karcie krzywa wentylatorów właśnie utrzymuje temperatury w okolicach 72-73stopni. Możesz kiepski przepływ powietrza w budzie, zrób test przy otwartej budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

Standardowo na tej karcie krzywa wentylatorów właśnie utrzymuje temperatury w okolicach 72-73stopni. Możesz kiepski przepływ powietrza w budzie, zrób test przy otwartej budzie.

Robiłem. To samo. Ciekawi mnie ze dolna część radiatora jest chłodna. 

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU-z odpal są dwie wersje biosu, a Ty możesz mieć jeszcze inną ?

Porównamy z moją czy masz inny bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz ten sam bios co u mnie :E To nie wiem skąd masz takie temperatury, ale jak będziesz zdejmował chłodzenie to się wszystko okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie ma wyjścia bo takie temperatury to trochę przesada moim zdaniem, ciekawi mnie czemu ta dolna częśćradiatora jest chłodna. Może jest problem z połaczeniem heatpipów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem chłodzenie i pasta wydaje się mega mega sucha. Dam gc extreme i zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko pytanko takie jedno - z jakiego sklepu masz kartę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ThePunisher napisał:

Ściągnąłem chłodzenie i pasta wydaje się mega mega sucha. Dam gc extreme i zobaczymy. 

MSI daje taką pastę, ale docisk był dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, sideband napisał:

MSI daje taką pastę, ale docisk był dobry?

Tak. Było wszystko ok. Zmieniłem pastę na gc extreme i zobaczymy co to ds lub nie da. Nawet udało mi się zejść plombę bez jej naruszenia :D

Zmieniłem pastę i jest zdecydowanie lepiej ale nadal nie jakoś wzorowo. 8C mniej jednak mimo wszystko powinno być chyba te 73C max, jest 78. 

 

Edit, w grze nadal dobija pod 82C. 

Coś chyba z tym coolerem jest nie tak, bo raczej nie z rdzeniem skoro działa wszystko. 

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok już zamówiłem więc będzie miał niedługo jak u Pana Boga za piecem ale ciekawe co mu nie pasuje. 


EDIT:

Właśnie obejrzałem kilka testów w gracha nyoutube i tam ludzie mają po 85C wszyscy. Więc możę dla TI po prostu jest taka temp na tym chłodzeniu :P Faktycznie 2080 utrzymywał około 75C w recenzjach ale Ti jak widać już nie :P

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ThePunisher napisał:

Tak. Było wszystko ok. Zmieniłem pastę na gc extreme i zobaczymy co to ds lub nie da. Nawet udało mi się zejść plombę bez jej naruszenia :D

Zmieniłem pastę i jest zdecydowanie lepiej ale nadal nie jakoś wzorowo. 8C mniej jednak mimo wszystko powinno być chyba te 73C max, jest 78. 

 

Edit, w grze nadal dobija pod 82C. 

Coś chyba z tym coolerem jest nie tak, bo raczej nie z rdzeniem skoro działa wszystko. 

A jakie obroty trzyma przy tych temperaturach nawet po zmianie pasty?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, sideband napisał:

A jakie obroty trzyma przy tych temperaturach nawet po zmianie pasty?

 

prawie max :D MSI Afterburner pokazuje 85% :D

U Ciebie nie wchodzi powyżej 73C? 

EDIT:

HMM. Przyjrzałęm siętestom 3090 Gaming X Trio i on nie notowałwiecej niż 73C w testach więc niemożliwe żeby Ti był cieplejszy :P Ale z drugiej strony na youtube widziałęm takei same temperatury u innych jak moje. No ciekawa sprawa. 

Zerknąłęm też na forum msi i problem jest również u innych, grzeją się te wersje Ti :P 

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chłodzenie ewidentnie dziabnięte u mnie max 74stopnie przy 47% przy stałym poborze 350W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to chłodzenie AC to nie będę nic z tym robić bo i tak czekam na blok :P Może poszła jakaś wadliwa partia. Kiedy kupowałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa września w Proshopie. Ale pomyśl będziesz sprzedawał i jak sprzedasz z uszkodzonym chłodzeniem? Chyba, że będziesz reklamował bezpośrednio przed sprzedażą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. Jak będę sprzedawałto pewnie razem z blokiem :) Zawsze tak robię. Aczkolwiek teraz reklamować i czekać tydzień-dwa-siedem? Jeśli to cooler to ok, nie ma dla mnie problemu, bo raczej nie jest to wina karty :) 

W spoczynku 50C :D Ewidentnie coś jest na rzeczy z tym chłodzeniem :D

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spoczynku to tam może pyknąć 50stopni po czasie jak wentylatory nie kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprawę rozwiązałem sam. Undervotling. Widocznie wersja Gaming X trio ma za wysoko podbite napięcie skoro ma lekkie OC :) max temp 75C i wsio śmiga tak samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie to chłodzenie masz dziabnięte po UV to trzymam 50+ na swojej krzywej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...