Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie używam MSI 241CR. Procesor i5 10400F + RX 6700XT. Czy ktoś ma podobną konfiguracje? Wstępnie wybrałem 27" WQHD lub coś z 21:9. Kwota maksymalna do 1900PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Skorek95 napisał:

..... GB3466WQSU ........

A nie za wysoka natywna rozdzielczość do mego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700XT powinien sobie poradzić na spokojnie. Zresztą zobacz sobie jak to wygląda na YT, bo testów na podobnych konfiguracjach jest pewnie cała masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy testami a jednak nie przekonał mnie. Idzie na zwrot. Zamawiam MSI Optix MAG274QRF-QD bo widzę że jest na promocji znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2021 o 18:14, center78pl napisał:

A nie za wysoka natywna rozdzielczość do mego zestawu?

Nawet na GTX1650 można mieć monitor 5K i sobie taka karta z tym poradzi (w grach ustawiasz 2560x1440 integer, a na pulpicie ultra-ostre 5120x2880).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kyle_PL napisał:

...... 2560x1440 integer, ......

Ale co to za przyjemność grać na monitorze 21:9 w gry 16:9.  Albo zjechać z ustawieniami graficznymi na medium a i tak nie będzie maksymalny fps. Zobaczymy co przyniesie jutrzejszy dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2021 o 09:16, center78pl napisał:

Testy testami a jednak nie przekonał mnie. Idzie na zwrot. Zamawiam MSI Optix MAG274QRF-QD bo widzę że jest na promocji znowu.

Dobrze rozumiem, że kupiłeś i zwracasz? Co z nim jest nie tak, inaczej niż w recenzjach/testach?

 

20 godzin temu, center78pl napisał:

Ale co to za przyjemność grać na monitorze 21:9 w gry 16:9.  Albo zjechać z ustawieniami graficznymi na medium a i tak nie będzie maksymalny fps. Zobaczymy co przyniesie jutrzejszy dzień.

Można tez ustawić niższą rozdzielczość, przy tej gęstości pixeli to chyba nie powinno wyglądać znacząco gorzej niż przy natywnym 1080p? Właśnie na to liczę, planuję zakup wlaśnie takiego monitora.

Edytowane przez akodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, center78pl napisał:

Ale co to za przyjemność grać na monitorze 21:9 w gry 16:9. 

Od kiedy to 5120x2880 to proporcje 21:9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2021 o 18:43, akodo napisał:

Dobrze rozumiem, że kupiłeś i zwracasz? Co z nim jest nie tak, inaczej niż w recenzjach/testach?

 

Można tez ustawić niższą rozdzielczość, przy tej gęstości pixeli to chyba nie powinno wyglądać znacząco gorzej niż przy natywnym 1080p? Właśnie na to liczę, planuję zakup wlaśnie takiego monitora.

Iiyama była z outletu. W sklepie na X jest zdjęcie podświetlenia matrycy dodane przez użytkownika, u mnie było tego więcej. Jeśli zamówisz z oficjalnego sklepu to masz najnowszy firmware wgrany.

Można tak jak @Kyle_PL wspomniał pobawić się integer, ale dla mnie to sztuka dla sztuki. Nic co ma poniżej 93ppi nie warto kupować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony monitor MSI Optix MAG274QRF-QD. Data produkcji 04/2021. Testowany w https://www.eizo.be/monitor-test/ , https://www.testufo.com/ , https://www.piliapp.com/screen/black/.

 Moja opinia po wgraniu najnowszego firmware. Użytkowanie na profilach sRGB, Display P3, Movie (wyłączone Night Vision) oraz Anti-Blue (tryb nocny w windowsie na stałe wyłączony ). Jasność ustawiona w przedziale 20 – 30. Regulacja góra, w bok itp. jest ok. brakuje paru centymetrów w regulacji góra/dół. Ze względu na DP 1.2, 10 bitowa głębia kolorów jest tylko przy 120Hz.

Tak, występuje problem z kolorem czerwonym nawet przy minimalnej jasności, jest taki inny na tle pozostałych kolorów. Problem z kolorem białym (opisanym przez @Rafik7 ) kolor szary pojawia się w odległości około 2cm od końca wąskiej ramki, przy przesunięciu głowy na wprost ramki szary prawie zanika. Kolor czarny, nie występuje srebrzenie ale też nie zbliża się do czerni z matrycy VA.

Porównując do poprzedniego monitora MSI Mag241cr (matryca VA) teraz w nocy jestem w stanie dłużej pograć bez jakiegoś dyskomfortu. Myślę że w cenie poniżej 2000PLN warto zamówić i potestować.

Dodatkowo: wybudzenie monitora długo zajmuje, czasami nawet 10 sekund, aplikacja Gaming OSD przy wgraniu nowej wersji, poprzednią trzeba ręcznie odinstalować oraz czasami się sama rozłącza.

Edytowane przez center78pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...