Skocz do zawartości
Killer85

Wyciszenie ściany w bloku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję najlepszego sposobu na wyciszenie ściany od sąsiada

Mój pomysł to stelaż, wełna w środek i płyta g-k a na to coś pokroju ekranów akustycznych np.

https://allegro.pl/oferta/panel-akustyczny-absorber-premium-100x50x12cm-9564534753

Lub to

https://allegro.pl/oferta/samoprzylepna-pianka-akustyczna-piramidka-8-cm-8959241041

Ściana ma z 5 metrów ale jest szafa na 3(wysoka do sufitu)więc pozostaje 2 metry i ok. 2, 7 m wysokości

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyciszenie sąsiada, są również alternatywne sposoby:

VXiYdWK.jpg

;)

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kelam napisał:

Na wyciszenie sąsiada, są również alternatywne sposoby:

 

  Ukryj zawartość

 

 

;)

He he?

Inne ciekawe aby uprzykrzyć takiemu życie też się tu kiedyś pojawiały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na serio, to jeśli trafił się złośliwy gnojek, to nic nie zrobisz. Nic pokojowego, a sąd i policja też nic nie zmieni. Nie dogadasz się, nie wyprosisz. Wojenka na wzajemne dokuczanie sobie też tylko zepsuje ci nerwy. Przepisy i egzekwowanie ich są jakie są u nas. Drogi są tylko dwie - wyprowadzka, albo wysłanie pacjenta na oiom lub park sztywnych. Jeśli nie chcesz ryzykować pobytu w pasiaku za wykonanie lub zlecenie, to tylko ewakuacja z tego miejsca. Niestety. 

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kelam napisał:

Tak na serio, to jeśli trafił się złośliwy gnojek, to nic nie zrobisz. Nic pokojowego, a sąd i policja też nic nie zmieni. Nie dogadasz się, nie wyprosisz. Wojenka na wzajemne dokuczanie sobie też tylko zepsuje ci nerwy. Przepisy i egzekwowanie ich są jakie są u nas. Drogi są tylko dwie - wyprowadzka, albo wysłanie pacjenta na oiom lub park sztywnych. Jeśli nie chcesz ryzykować pobytu w pasiaku za wykonanie lub zlecenie, to tylko ewakuacja z tego miejsca. Niestety. 

Niestety

Zostało jeszcze 4 lata do opuszczenia bo inaczej w przypadku sprzedaży zapłacimy podatek

W planach jest sprzedaż mieszkania i kupno domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dochody ze sprzedaży przeznaczysz na cele mieszkaniowe(np kupno domu) to nie zapłacisz podatku, sam sprzedałem mieszkanie i częściowo kupiłem za to dom

 

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-sprzedaz-prywatnej-nieruchomosci

Cytat

Sprzedaż prywatnej nieruchomości nie zawsze musi wiązać się z podatkiem dochodowym. Wolne od podatku dochodowego są dochody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych, jeżeli uzyskane przychody z tego tytułu przeznaczone zostaną na własne cele mieszkaniowe. Zwolnienie to reguluje art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT.

Przy czym zwolnieniu podlega kwota w części, w której została ona wydatkowana na cele mieszkaniowe. Oblicza się ją następująco:

(dochód x wydatki na cele mieszkaniowe) / przychód z odpłatnego zbycia pomniejszony o koszty odpłatnego zbycia = dochód zwolniony

Za koszty odpłatnego zbycia można uznać np. opłaty notarialne, jak i koszty pośrednictwa.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-sprzedaz-prywatnej-nieruchomosci

 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie to chyba postawienie drugiej ściany z płyt g-k. W nowej ścianie napychasz wełny a sama ściana jest oddzielona pustka powietrzną od starej ściany. Stelaż trzeba zamontować w takim wypadku do sufitu i podłogi.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie niepopularna opinia...

Nie da się. Daj sobie spokój. Szkoda kasy, efekt będzie niezadowalający, czego nie powiedzą Ci działające w tej niszy firmy.

Cała konstrukcja (nie tylko ściana, ale i sufit, podłoga) przenosi dźwięki. Musiałbyś urządzić się w środku w klatce, albo powstrzymać dźwięki przed dotarciem do Twojej ściany, czyli wyciszyć mieszkanie sąsiada, nie Twoje. Jak już wejdą "na konstrukcję", to leżysz. Punktowe wyciszanie ściany da niewiele.

 

A jeśli Cię to nie przekonuje:

Skoro względnie gęste 10-12cm betonu nie zatrzymuje dźwięków w sposób zadowalający, to co da cienka warstwa mniej gęstego kartongipsu? Izolacja akustyczna tego typu to czysta fizyka - dźwięk traci moc, gdy przechodzi przez gęsty materiał. Im materiał bardziej gęsty, tym mocniej stłumisz taką falę.

k-g to nie jest gęsty materiał.

 

Edytowane przez Kaiketsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kaiketsu napisał:

Będzie niepopularna opinia...

Nie da się. Daj sobie spokój. Szkoda kasy, efekt będzie niezadowalający, czego nie powiedzą Ci działające w tej niszy firmy.

Cała konstrukcja (nie tylko ściana, ale i sufit, podłoga) przenosi dźwięki. Musiałbyś urządzić się w środku w klatce, albo powstrzymać dźwięki przed dotarciem do Twojej ściany, czyli wyciszyć mieszkanie sąsiada, ni

 

Ktytyczna opinia ale warto to wiedzieć niż potem być zawiedziony efektami wyciszenia

Dzięki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również odradzam wełnę. Jestem muzykiem-amatorem, w piwnicy mam salkę prób, gram z ekipą - gitara, bas, perkusja, czasem druga gitara. Ściany i sufit wyciszyłem korkiem akustycznym i płytami dźwiękochłonnymi, rury odbudowałem drewnem, od środka dałem styropian, z zewnątrz korek. Sam korek albo panele nie dawały rady.  W Twoim przypadku na to by było jeszcze trzeba położyć kg, żeby nie wyglądało obskurnie. Efekt jest taki, że my gramy obrzydliwie głośno, a nad nami może spać dziecko albo baba ogląda telewizję i jest git.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2021 o 15:29, henryk nowak napisał:

Również odradzam wełnę. Jestem muzykiem-amatorem, w piwnicy mam salkę prób, gram z ekipą - gitara, bas, perkusja, czasem druga gitara. Ściany i sufit wyciszyłem korkiem akustycznym i płytami dźwiękochłonnymi, rury odbudowałem drewnem, od środka dałem styropian, z zewnątrz korek. Sam korek albo panele nie dawały rady.  W Twoim przypadku na to by było jeszcze trzeba położyć kg, żeby nie wyglądało obskurnie. Efekt jest taki, że my gramy obrzydliwie głośno, a nad nami może spać dziecko albo baba ogląda telewizję i jest git.

i od której strony jest wygłuszenie ? Od strony "generacji" hałasu.

Wyciszenie po drugiej stronie jest dużo trudniejsze.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony źródła hałasu będzie to działać bardzo skutecznie.

Od strony słuchającego - słabo, lub wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Quosek napisał:

i od której strony jest wygłuszenie ? Od strony "generacji" hałasu.

Wyciszenie po drugiej stronie jest dużo trudniejsze.

Oczywiście. Moim zdaniem największym problemem będą rury, bo hałas będzie się nieść aż do grzejników, a tych się za bardzo nie da obudować. Poza tym drgania są przenoszone po podłodze i suficie, więc te też by trzeba wygłuszyć. U mnie jest o tyle dobrze, że salka jest w piwnicy, a na suficie jest korek i płyty dźwiękochłonne, pod podłogą są fundamenty. Generalnie autor tematu mógłby skutecznie wyciszyć pomieszczenie, ale to by wiązało się z wyciszeniem rur, podłogi i sufitu, a nie tylko ściany. Oczywiście korek na ścianie coś da, ale czy efekt jest wart potrzebnego nakładu pracy i pieniędzy? Jeśli źródłem hałasu jest biegający dzieciak to może jeszcze warto, jeśli głośna muzyka, to nie ma sensu. Wyciszenie musi być szczelne, a nie obejmować tylko kawałek ściany, a wtedy już koszty są bardzo wysokie. Wełna by już w ogóle nic nie dała. Poza tym obudowanie rur na pewno by wpłynęło na obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Podsumowując - lepiej pogadać z sąsiadem. 

56 minut temu, Kaiketsu napisał:

Od strony źródła hałasu będzie to działać bardzo skutecznie.

Na tyle skutecznie, że nawet bębnów w ogóle nie słychać, można walić w stopę, a na górze cisza. 

Edytowane przez henryk nowak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady
Rozwiązało się pozytywnie :D

BKFFAoc.jpeg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak on ma na imię? Jay? To co on tam rapsy nagrywał?

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, crush napisał:

Jak on ma na imię? Jay? To co on tam rapsy nagrywał?

Jerzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Killer85 napisał:

Dzięki wszystkim za porady
Rozwiązało się pozytywnie :D

BKFFAoc.jpeg

Haha fajny odkop :E Zdobyles zlota lopate :E  

Ja juz tu post publikowalem, a tu takie cos... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...