Skocz do zawartości
BlackAgent

Prośba o doradzenie w wyborze karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam,
proszę o poradę w dopasowaniu karty graficznej do mojej konfiguracji. Zakupiłem poniższe komponenty i planuję wymianę GPU. 
Pytanie brzmi jaką kartę mogę zamontować bez obawy o zasilacz? Na oku mam poniższe, co myślicie?

Gigabyte GeForce RTX 2060 D6 6GB GDDR6
Gigabyte GeForce RTX 3060 Eagle LHR 12GB GDDR6
Gigabyte GeForce RTX 3060 GAMING OC LHR 12GB GDDR6

Zakupiona konfiguarcja:
Procesor: Intel Core i5-11500
Chłodzenie: SilentiumPC Fera 5 120mm
Płyta główna: Gigabyte B560M D3H
RAM: Crucial 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ballistix Black
Dysk SSD: Samsung 980 M.2 PCIe NVMe 500GB
Zasilacz: SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG6V TG
Karta graficzna z poprzedniego kompa: Gigabyte GeForce GTX 960 4096MB 128bit WindForce 2X OC.


Z góry dziękuję za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet masz ok. 3500 zl, więc 2060 odpada. A tak to bierz jakaś 3060 jak Ci kasy nie żal. Najrozsądniej było by się wstrzymać, ale jak mus to mus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na proshopie te karty wychodzą taniej, do tego zaraz mają zacząć promocje na Blek Frajer. Z dobrym wiatrem zamiast 3060 do za niewielką dopłatą urwiesz 3060 Ti. Przy okazji określ budżet bo ja go nie widzę.

Swoją drogą ile chciałbyś za tego GTX 960?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndrzejTrg @damiank94
Budżet właśnie +/- 3 500zł i czekam na jakieś dobre promocje. Czy mój zasilacz uradzi 3060 Ti?
Za tego GTX 960 chciałbym 1 000zł, po tyle na rynku stoi kilka sztuk. Służył tylko do okazyjnego grania bez kopania krypto.

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BlackAgent napisał:

@AndrzejTrg @damiank94
Budżet właśnie +/- 3 500zł i czekam na jakieś dobre promocje. Czy mój zasilacz uradzi 3060 Ti?
Za tego GTX 960 chciałbym 1 000zł, po tyle na rynku stoi kilka sztuk. Służył tylko do okazyjnego grania bez kopania krypto.

 

Ile...? Jak go sprzedasz za 300 zł to będzie jeszcze pocałowanie rączki... Obudź się ?

Aha czekasz na promocję, to obudź się drugi raz i... Dobra daruję sobię ?

  • Thanks 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

Ile...? Jak go sprzedasz za 300 zł to będzie jeszcze pocałowanie rączki... Obudź się ?

Aha czekasz na promocję, to obudź się drugi raz i... Dobra daruję sobię ?


Szybkie rozeznanie rynku: 800-1100zł
https://www.olx.pl/d/oferta/gigabyte-geforce-gtx-960-4gb-windforce-gwarancja-CID99-IDMpNXx.html#29df2b47f4
https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-960-windforce-2x-4gb-gddr5-CID99-IDMvVF8.html#29df2b47f4
https://www.olx.pl/d/oferta/gigabyte-geforce-gtx-960-4gb-128bit-windforce-2x-oc-CID99-IDM21Jm.html#29df2b47f4

Karty słabsze w wersji 2GB: 600zł
https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-geforce-gtx-960-2gb-gddr5-firmy-gigabyte-CID99-IDMhFHi.html#29df2b47f4
https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-960-2gb-oc-CID99-IDMxcyB.html#29df2b47f4

Także czy mam się z czego budzić? ? A co do promocji jak nie będzie to życie, wezmę bez tego i tyle.

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba totalni debile kupują te karty w takich cenach. 

W takim razie za MSI R9 380 4GB też Twoim zdaniem dostanę tysiaka? 

Karta 5-6 letnia, służyła do grania tylko, wydajnościowo podobna albo lepsza. 

Daj znać za ile sprzedaż to też zacznę szukać debili, bo nikt trzeźwo myślący i szanujący swoje ciężko zarobione pieniądze nie kupi takich kart w tych cenach. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Raven325 napisał:

To chyba totalni debile kupują te karty w takich cenach. 

W takim razie za MSI R9 380 4GB też Twoim zdaniem dostanę tysiaka? 

Karta 5-6 letnia, służyła do grania tylko, wydajnościowo podobna albo lepsza. 

Daj znać za ile sprzedaż to też zacznę szukać debili, bo nikt trzeźwo myślący i szanujący swoje ciężko zarobione pieniądze nie kupi takich kart w tych cenach. 

Nie wiem ile dostaniesz. Nie mi oceniać czy to debile, jest popyt - podaży brak to są takie ceny.
Ja tu pytam czy mi zasilacz udźwignie, a nie kto jest trzeźwo myślący i szanuje swoje ciężko zarobione pieniadze.

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na próbę wystaw tego GTX-a 960 i za tą cenę na jakimś portalu to sam się bardzo szybko przekonasz, będziesz miał kilkanaście e-maili dziennie z propozycją obniżenia ceny do 400zł, chyba że trafi cię się prawdziwy jeleń ale w to szczerze wątpię. Co do zasilacza to spokojnie poradzi sobie przy tej konfiguracji z takimi kartami jak RTX 3060/TI. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,
Komputer złożony z pierwotnych komponentów. Nowa RTX 3060 Gaming OC LHR od Gigabyta ustrzelona za 3499zł na xkomie, a stara GTX 960 sprzedana za uwaga 900zł na olx.
Także dziękuję za rady i wołam:
@Raven325, chciałeś wiedzieć za ile poszła, no to już wiesz. 
@grzela300, wystawiona na olx poszła po 2 dniach. Było kilku narzekaczy jak tutaj jojczących na świat. Znalazł się i ojciec, który dla syna mógł kupić ode mnie, albo 2x droższą nówkę w salonie.
I sam koniec specjalista w dziedzinie: @AndrzejTrg, dzięki za wsparcie! Ps. nie musiałem nikogo całować po rękach ;)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten świat umiera, a ludzie są coraz bardziej mniej inteligentni. Myślałem że jeleni się w lesie szuka, przynajmniej kiedyś tak było, ale jak widać znaczna ich część zaczęła wychodzić z lasu... Szczerze to gratulacje że sprzedałeś ją za taką kasę ? z ciekawości bym wystawił swojego strixa 970 to by poszedł za cenę premierową 6 czy 7 lat temu ? Niewiem szczerze co ludziom się ojebało w głowach. Przypadkiem myśliwym nie jesteś?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2021 o 20:53, grzela300 napisał:

Na próbę wystaw tego GTX-a 960 i za tą cenę na jakimś portalu to sam się bardzo szybko przekonasz, będziesz miał kilkanaście e-maili dziennie z propozycją obniżenia ceny do 400zł

Nie ma co się sugerować ofertami ludzi za bardzo. Jak sprzedawałem gtx 1080 zdarzali się co oferowali 1200 1400 i to nader często. Wyzywali od Janusza, jeden podawał się za Pana Sponsora. Dwóch że mają inną kartę na oku za 1450 zł ale u mnie by kupili szybciej i ten tego - pewnie sami wystawili te oferty i nic nie kupili. Około 2 tygodni poczekałem i miałem paru chętnych bez dziwacznych ofert. Co prawda koleś, który do mnie przyjechał próbował coś ugrać, ale ja się go spytałem a co Pan zrobi jak ja zamiast obniżyć cenę to ją podwyższę. Zamarł i kupił po cenie ustalonej przed jego przyjazdem.

 

Z tym sponsorem to śmieszna sprawa. Już widzę jak właściciel firmy ma czas na szukanie i negocjację tanich kart. Prędzej zleciłby taką żmudną robotę pracownikowi. Na końcu oferował mi słoik dżemu i 1250 zł. Handlarz próbujący zarobić na współczuciu i naiwności innych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hopes napisał:

Nie ma co się sugerować ofertami ludzi za bardzo. Jak sprzedawałem gtx 1080 zdarzali się co oferowali 1200 1400 i to nader często. Wyzywali od Janusza, jeden podawał się za Pana Sponsora. Dwóch że mają inną kartę na oku za 1450 zł ale u mnie by kupili szybciej i ten tego - pewnie sami wystawili te oferty i nic nie kupili. Około 2 tygodni poczekałem i miałem paru chętnych bez dziwacznych ofert. Co prawda koleś, który do mnie przyjechał próbował coś ugrać, ale ja się go spytałem a co Pan zrobi jak ja zamiast obniżyć cenę to ją podwyższę. Zamarł i kupił po cenie ustalonej przed jego przyjazdem.

 

Z tym sponsorem to śmieszna sprawa. Już widzę jak właściciel firmy ma czas na szukanie i negocjację tanich kart. Prędzej zleciłby taką żmudną robotę pracownikowi. Na końcu oferował mi słoik dżemu i 1250 zł. Handlarz próbujący zarobić na współczuciu i naiwności innych.

Nie złota, ale drewniana łopata Ci się należy, a no i ulga za wyrzucenie z siebie to co Ci na sercu leży...tylko co to wnosi do tematu i po co? Nawet się nie zastanawiam...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2022 o 13:38, AndrzejTrg napisał:

Ten świat umiera, a ludzie są coraz bardziej mniej inteligentni. Myślałem że jeleni się w lesie szuka, przynajmniej kiedyś tak było, ale jak widać znaczna ich część zaczęła wychodzić z lasu... Szczerze to gratulacje że sprzedałeś ją za taką kasę ? z ciekawości bym wystawił swojego strixa 970 to by poszedł za cenę premierową 6 czy 7 lat temu ? Niewiem szczerze co ludziom się ojebało w głowach. Przypadkiem myśliwym nie jesteś?

Złotą sobie zostawiłeś. Nie ładnie. A co ten twój post wnosi coś do tematu twoim zdaniem?

2 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Nie złota, ale drewniana łopata Ci się należy, a no i ulga za wyrzucenie z siebie to co Ci na sercu leży...tylko co to wnosi do tematu i po co? Nawet się nie zastanawiam...

Wystarczy przeczytać pierwsze zdanie mojego postu i popatrzeć co zacytowałem. Reszta postu to przykłady które uznałeś za uczucie ulgi. Jakbym tego potrzebował :D Te oferty to śmiechu warte a z tym Panem Sponsorem to już był cały cyrk. Niemniej mogę Ciebie zapewnić że nie obrażałem i nie śmiałem się z nikogo odpisując na te oferty.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...