Skocz do zawartości
Arek5123

Dobry uniwersalny monitor ips 24 lub 27" 1920x1080p do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W najbliższym czasie przyjedzie do mnie nowy komputer i przydałby mi się jakiś dobry monitor do niego. Mój poprzedni AOC c27g1 27" na matrycy VA był taki sobie. Miał przekłamane kolory i do tego nie dało się na nim oglądać filmów czarno-białych, bo były takie dziwne snużenia, lub coś w tym rodzaju. Nie wiem czy będzie mi potrzebny monitor 144hz, bo aby wykorzystać te 144hz musiałbym mieć przynajmniej 72fps stałe w grach, nie pamiętam już jaka tam była zależność między fps'ami a hz. Jeżeli chodzi o mój budżet to jest to 1000zł i nie dołożę już więcej do monitora. Bardzo bym chciał aby monitor był kompatybilny z nvidia g-sync. Nie wiem jaki rozmiar matrycy będzie dla mnie lepszy, waham się między 24" a 27". Preferuję rozdzielczość 1920x1080p, nie zależy mi na wqhd.

Moi faworyci: 

https://www.x-kom.pl/p/440000-monitor-led-27-acer-nitro-vg270bmiix-czarny.html

https://www.x-kom.pl/p/440008-monitor-led-24-acer-nitro-vg240ybmiix-czarny.html

Nie wiem czy warto jest dopłacać do monitora 144hz, proszę doradźcie mi. 

Jeżeli chodzi o mój komputer to prezentować się on będzie następująco: 

Chłodzenie procesora SilentiumPC Fera 5 120mm

Dysk SSD Kingston 1TB M.2 PCIe NVMe A2000

Karta graficzna NVIDIA Zotac RTX 3060 Ti Gaming Twin Edge OC LHR 8GB

Obudowa  SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

Pamięć RAM DDR4 G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black

Płyta główna Socket 1200 MSI MAG B560 TORPEDO

Procesor Intel Core i5Intel Core i5-11400F

Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 550W 80 Plus Gold

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

 

Edytowane przez Arek5123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trafi się takowy na black friday :D. Jaki jeszcze monitor w podobnej cenie będzie dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej 27 cali i WQHD. FullHD przy 27 calach będzie kiepsko wyglądać, a karta sobie poradzi bez problemu z większą rozdzielczością. U mnie RTX2060 działa z 3440x1440px i gram we wszystko płynnie :) 

Jeśli byś się przekonał do WQHD, to zobacz tego HP, najlepiej poluj w piątek, to może nie przekroczysz budżetu ani o złotówkę - HP X27i IPS/WQHD/144hz/FreeSync
Masz w nim też FreeSync, który będzie działał z Twoim RTXem.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim komputerem to nie ma co brać mniej niż 144Hz. Z tego co się ogrientuję, Hz i FPSy się przeliczają 1:1 (czyli jak chcesz widzieć obraz w 144 FPSach to musisz mieć 144Hz). Ja od kilku lat siedzę na Samsungu (ale innym niż ten z linka) i nie narzekam (https://www.komputronik.pl/product/700447/samsung-oddysey-f27g35tfwux.html), iiyiamę mam za to do starego kompa, którego wywiozłem do domu rodzinnego, więc zbyt często nie korzystam, ale też wydaje się być spoko (https://www.komputronik.pl/product/704621/iiyama-g-master-gb2470hsu-b1-red-eagle-fast-ips-0-8ms-165hz-.html). Jedyny minus jest taki, że kolory są mało wyraziste. Ale też mam jakiś bardzo budżetowy model, może więc ten będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas na aktualizację. Kupiłem ostatnio dwa monitory, najpierw kupiłem ACER Nitro VG272PBMIIPX. Monitor dobrze odzwierciedla kolory, co jakiś czas ma niestety dziwne mrygania, czerń robi się na ułamek sekundy jaśniejsza i wraca do normy i dzieje się tak co jakiś czas. Jeżeli chodzi o wykonanie, to jest tragiczne. Monitor jest bardzo niestabilny na biurku. Mam biurko niestabilne i do tego kupiłem tego Acera i to połączenie było tragiczne. Monitor przy pisaniu na klawiaturze bujał się bardzo mocno na boki, do tego trafiłem egzemplarz który fabrycznie był przekrzywiony w prawą stronę. Zwróciłem go. Drugim monitorem jaki kupiłem wczoraj jest gigabyte g27f. Monitor jest naprawdę super wykonany. Jest bardzo stabilny, nic nie skrzypi, jedyne do czego można się przyczepić z wykonania to jakość joysticka który służy do sterowania menu monitora. Sprawia wrażenie jakby miał się zaraz ułamać. Potrafi się też przyciąć i nie wrócić do pozycji zerowej. Jeżeli chodzi o obraz to na ustawieniu standard kolory są ultra mocno przesycone. Czerwień jest bardzo mocna, aż za mocna. Tak samo jest z resztą kolorów. Na ustawieniu srgb jest już trochę lepiej, ale to nadal nie jest poziom jaki oferował acer. Tego gigabyte też zwrócę i mam zamiar kupić kolejny monitor, ale nie mam pomysłu co wybrać, bo jak na razie oba monitory były nietrafione. Próbowałem skalibrować tego gigabyte, ale nie da rady zmniejszyć tego nasycenia kolorów. Zawsze jest coś nie tak. Wydaje mi się że winny temu przesyceniu w gigabyte jest szeroki gamut. Może wy znacie jakiś monitor który ma dobre odzwierciedlenie kolorów i do tego będzie stabilny? Bo acer to straszna galareta niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...